МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
May 242011
 

Київ, 24.05.2011

24 травня відбулося попереднє судове засідання, про яке я вже писав раніше, у справі між Благодійною організацією «Благодійний фонд «101» та Подільською районною в місті Києві державною адміністрацією. Відповідач у зал судового засідання не з’явився. Окрім мене, в ролі представника позивача, був ще Сергій Юрчик. Також, був присутній представник ЗМІ — заступник головного редактора «Поступінформ» Денис Чубко, окрім того, якості свідка, в засіданні брала участь Олексієнко Ірина Сергійовна. Головував суддя Донець В. А.

Ще до початку судового засідання, через канцелярію, я подав три клопотання — про витребування документів та відеозапису, про долучення до матеріалів справи документів та про забезпечення адміністративного позову.

Клопотання 0146
Клопотання 0147
Клопотання 0148

Засідання проходило в маленькому кабінеті, за що суддя приніс свої вибачення, оскільки іншого вільного залу не було, і дозволив учасникам судового процесу висловлюватись не вставаючи, а документи передавати особисто, а не через розпорядника. Суддя Донець справив на мене позитивне враження — гарно проводив засідання, надавав роз’яснення, вів діалог. А оскільки, як я підозрюю, це взагалі перший в Україні судовий процес, пов’язаний з громадською радою, і судді самому ще не до кінця зрозуміло, що це таке і з чим його їдять, досить скрупульозно до всього ставився.

Після того, як ми надали пояснення щодо поданих нами клопотань, суд оголосив перерву на одну годину, для винесення по ним ухвали.

За годину, перші два клопотання (про витребування документів та відеозапису та про долучення до матеріалів справи документів) суд задовольнив, а в третьому (про забезпечення адміністративного позову) було відмовлено. Точне формулювання опублікую, коли отримую ухвалу на руки (як набере законної сили).

Потім, за нашою заявою, було допитано свідка Олексієнко Ірину Сергійовну, що розповіла про порушення у роботі ініціативної групи з підготовки і проведення установчих зборів та про бездіяльність Подільскої адміністрації.

Після цього, суддя оголосив перерву в судовому засіданні на два тижні, надавши час відповідачу на виконання вимоги суду надати документи за нашим клопотанням про витребування документів та відеозапису, і призначив продовження попереднього судового засідання на 9 червня об 11:00, на якому має розглядатись підсудність справи та те, чи не пропущено строки звернення до адмінсуду.


Додано 08.06.2011:
Увага! Засідання, призначене на 9 червня об 11:00, перенесено через хворобу судді. Коли буду знати нові дату та час — повідомлю.