МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Jun 142011
 

Київ, 14.06.2011

Повертаючись сьогодні з Окружного адміністративного суду м. Києва, помітив на вулиці Михалівській двох інспекторів ДАІ, що били ногою по колесу припаркованої в забороненому місці автівки, яка в свою чергу сигналізувала про це. Водія не було.

Оскільки видовище було досить кумендним, то я вирішив зняти відео, що публікую нижче.

Побачивши, що я веду зйомку, інспектори переглянулись, і один з них підійшов до мене. Відбувся приблизно наступний діалог.

Курсивом — інспектор, напівжирним — я:
— Це ваша машина?
— Ні.
— Що ви робите?
— Знімаю.
— Мене не можна знімати, я — інспектор.
— Ви — публічна службова особа, вас можна знімати.
— Ні, я — інспектор, мене не можна знімати.
— Згідно Конституції України, громадяни можуть робити все, що прямо не заборонено законом. Який закон мені це забороняє?
— Я ж вам кажу, що я — інспектор, мене не можна знімати.
— То яким законом це заборонено? Як називається закон?
— Кажу ж вам, що я — інспектор і мене не можна знімати.
— Закон так і називається «Я — інспектор і мене не можна знімати»?

На цьому шановний ДАІшник від мене відвернувся, а я подякував йому і пішов далі…

Ось такий невеличкий екскурс в Конституцію України і в права громадян я зробив працівнику міліції… 🙂

  • МВД разъяснило, что снимать сотрудников ГАИ не запрещено

    В письме МВД от 1 июня 2011 года N 4/1-60нд содержатся разъяснения относительно возможности использования водителем ТС видеокамеры или мобильного телефона во время общения на дороге с сотрудником ГАИ.

    Ссылаясь на норму части 4 ст. 65 Конституции, согласно которой каждый имеет право любыми не запрещенными законом способами защищать свои права и свободы от нарушений и противоправных посягательств, МВД разъясняет, что применение указанных средств допустимо.

    Кроме того, действующее законодательство вообще не содержит запрета на действия водителей по аудио-, фото- или видеофиксации действий сотрудников ГАИ во время оформления админматериалов и мест несения службы.

    Главное, чтобы эти действия не препятствовали сотрудникам ГАИ исполнять свои обязанности.

    К слову, согласно ст. 307 ГК физлицо может быть снято на фото-, кино-, теле- или видеопленку только по его согласию. Однако согласие лица на такую съемку презюмируется, если съемка проводится на улице, собраниях, конференциях, митингах и иных мероприятиях публичного характера.

    ЛІГА:ЗАКОН

    При использовании данного материала гиперссылка на портал “ЛІГА:ЗАКОН” обязательна.

    Прямая ссылка на новость: http://news.ligazakon.ua/news/2011/6/21/45015.htm