МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Dec 202012
 

Київ, 20.12.2012

Хочу звернути вашу увагу на таку проблему, як продаж тютюнових виробів неповнолітнім. Основними продавцями в даному випадку є бабці, які торгують сигаретами поштучно з рук. Звісно, вони не відмовляють у продажі дітям, як це роблять більшість магазинів.

Згадане є порушенням закону і статтею 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення за це передбачена відповідальність у вигляді досить великого штрафу, а також конфіскації товару та виручки, отриманої від його продажу.

Зазвичай ці бабці «кришуються» дільничними, які не тільки закривають очі на таку торгівлю, а ще й у випадках, коли хтось вимагає покарання, притягають порушниць за 160 статтею КУпАП, яка стосуєтсья зовсім іншого — несанкціонованої торгівлі як такої, не передбачає конфіскації товару та виручки, а також загрожує порушникам набагато меншим штрафом. В цьому мені довелось переконатись особисто.

Одна з таких торгівельних точок розміщена на метро «Печерська», через дорогу від ЦВК.

Продаж сигарет з рук

Побачивши її я подзвонив на лінію 102 та повідомив про порушення. Через 45 хвилин приїхав наряд міліції, який пожурив бабусю: «Ну навіщо сигарети продавати? Невже не можна торгувати чимось іншим?». Остання почала збирати речі та заносиити їх до кіоску, який стояв поруч. Співпраця з партнерами? 🙂

Приїхала міліція

Коли вона зібралась, ми поїхали до дільничного відділку міліції. Дорогою вона спілкувалась з кимось по телефону та розказувала куди вона їде, назвала по імені водія-міліціонера та дільничного, до якого ми прямували.

У відділку я написав пояснення, а дільничний, який представився старшим лейтенантом міліції Рубльовим Віталієм Сергійовичем, склав на порушницю протокол за статтею 160 КУпАП. На мої зауваження, що необхідно складати за ст. 156 КУпАП відповів, що він класифікує інакше. Я чомусь не здивувався, і повернувшись додому відправив до Печерської прокуратури ось таку скаргу.

Скарга до прокуратури

А ось так виглядало місце після мого невеличкого двогодинного рейду.

Пустота... :)

 • Shusha

  и толку?

  • Anastasiya02sh

   Серйозно? виникає таке запитання?

   Андрію, ти молодець! Цій країні треба побільше таких молодих і свідомих людей!

   • Дякую за підтримку!

    • Ruslan

     З царьками від влади найкраща боротьба – адекватний контроль

   • Shusha

    А в чем заключается крутость? Накатать маляву в милицию? Заняться, наверное, просто не чем. Чувак, найти себе работу и не страдай ерундой

    • Андрей

     А ты наверное и есть владелец подобных палаток?

 • А что бороться больше не с кем, одни бабульки остались?

  • Вы видать не уловили месседж. Проблема не в бабульках, как таких — их даже жалко, зная размер пенсий — а в том, что они продают сигареты несовершеннолетним, и том, что их покрывает милиция.

 • Donetsksafecity

  В г.Донецке напротив центральной автостанции «Крытый рынок» стоит палатка, в которой сигареты реализуются поштучно, без украинских акцизных марок, с предупредительными надписями на русском языке. Мы вызывали милицию, сделали видео-запись, которую вместе с заявлением передали в соответствующий РОВД. В отношении продавца был составлен административный протокол по ст.156 КУ об АП. Протокол передан в районный в г.Донецке суд. Однако еще до решения суда палатка возобновила свою деятельностьна том же месте. Затем суд принял решение о наложении штрафа на продавца в размере 850 гривен с конфискацией предметов торговли. Тем не менее, палатка до сих пор на месте, а сигареты продает другой продавец. Бабулек тут и не видно. Продавцы – молодые ребята. Таких мест по Донецку – несколько десятков. В основном, на рынках и автостанциях. Маленький лоточек стоит также в 100 метрах от горУВД. Хочется верить, что новый протокол к Рамочной конвенции по борьбе против табака, которую Украина ратифицировала в 2006 году, поможет ликвидировать незаконную торговлю табачными изделиями в нашей стране! Спасибо тем, кому надоела поштучная продажа сигарет, в том числе, детям!

  • Вызывайте милицию снова и снова, пока у них весь товар не конфискуют и продавцы не закончатся 🙂

 • Bisy

  Снимай на видео! Кирилл Евсеев

 • Fabrise

  Жестко на мента участкового наехал!! Всю малину ему обломал!!! Что ж он теперь делать то будет??

 • Natalia

  смотри что бы тебя этот участковый в подворотне не словил)))