МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Jan 052013
 

Київ, 05.01.2013

Нещодавно я писав про проблему продажу сигарет неповнолітнім. Ситуація така, що міліція вибудувала по всій країні цілу мережу торгівельних точок з незаконного, поштучного продажу тютюнових виробів. Бабці, що працюють на таких точках, часто є родичами або гарними знайомими дільничних міліціонерів, закріплених за певними територіями. Дільничні їх покривають, і у випадку «великого шухеру», складають на порушниць протоколи не за 156 статтею КУпАП, а за 160, яка передбачає менше покарання, і не передбачає конфіскацію товару.

Щоб підтвердити масовість цього явища, наведу ще один приклад з власного досвіду. В цій публікції піде мова про точки продажу сигарет біля супермаркету «Сільпо» за адресою: проспект Правди 66.

24 та 25 грудня 2012 року я дзвонив на спецлінію «102» та повідомляв про незаконну торгівлю тютюновими виробами. Обидва рази я не втручався в дії міліції, і спостерігав за подіями зі сторони. В перший день наряд приїхав досить швидко та повіз порушниць до дільничного відділку.

Другого ж дня, міліція їхати не поспішала. При чому, через деякий час після мого дзвінка, обидві бабці, як по команді, почали збирати речі та ховати сигарети. Це зайвий раз підтверджує, що їх «кришують» та інформують про можливий візит наряду.

І в перший, і в другий день я не мав часу спостерігати за подіями до кінця, тому надіслав до Головного управління МВС в Києві запити, в яких просив надати інформацію щодо того, які дії були здійснені міліцією, у зв’язку з моїми повідомленнями на лінію «102».

Як я і припускав, на громадянок було складено протоколи про адміністративне правопорушення, але зовсім не за тією статтею, яка передбачає відповідальність за незаконний продаж тютюнових виробів, а просто за продаж у невстановлених для цього місцях. Окрім того, на другий день впіймали лише одну порушницю, а це означає, що друга встигла зникнути до приїзду міліції. Відповіді на запити можна подивитись в кінці публікації.

Я вже надіслав до прокуратури скаргу з вимогою провести розслідування та покарати винних міліціянтів, так що обов’язково буду інформувати про розвиток подій.

Все це супроводжувалось ще деякими цікавими фактами, але в інтересах мого власного розслідування, яке зараз провожу, поки не можу розголошувати інформацію, але як тільки все закінчиться — напишу окрему публікацію.

Відповідь на запит від 24.12.2012

Відповідь на запит від 25.12.2012

 • Александр Дюговский

  Андрію, мене теж обурює паління серед молоді і ще більше серед дітей.
  Та чи варто боротись з наслідками? Адже причини нікуди не зникнуть. З усією повагою до Вас пропоную звернути уваги саме на причини. Бо інакше боротьба з бабусями може привести Вас до амплуа Ляшко (прошу вибачення за це прізвище в гідній компанії). Поясню: лише панським клоунам дозволено високі ідеї реалізовувати не гидуючи нічим, навіть повагою до старості.

  Якби я почув заклик піти в субботу справити крани в квартирі бабусі то з радістю допоміг. А от заважати тій самій бабусі заробляти копійчину на ремонт крану не можу. Краще дам по шиї пацану, що палить.

  • Проблема не в самих бабусях. Про це я писав у попереднй публікації. Проблема в міліції, яка вибудувала мережу з продажу сигарет. Саме тому я і пишу скарги до прокуратури.

   • 11111111111

    Ти що не розумієш, структуру? Бабусі беруть з дітей, міліція з бабусь, прокуратура з міліції. Тому твоя прокуратура ні чим не допоможе! І це стосується не тільки торгівлі тютюном.

    • Яку тоді альтернативу ви пропонуєте? Не робити нічого?

     • 11111111111

      Треба починати з самого верху! А так як з самого верху не получиться, то не робити нічого. Ти сам піди попрацюй в міліції і ти сам все зрозумієш. А те що ти написав скаргу на якогось лейтенантішку так воно нічого не дасть. Ти думаєш, що всі оці молоді міліціонери беруть гроші з бабусь, тому що їм так хочеться. В міліції є дуже багато честних, совістних, справедливих офіцерів, особливо тих, які не давно працюють. Але як що ти не будеш робити так як треба нашій системі, тебе просто вижинуть. А попробуй щас найти роботу яку небудь, де б платили 2 тис. грн., ще коли у тебе сім’я, діти. Тому й працюють так як треба. А оці твої дії це просто повийобуватися. Ти мабуть теж не із бідної сім’ї, а то б краще роботою зайнявся. Чи за оці скарги більше платять?

      • > Треба починати з самого верху!

       Ви вже для цього щось зробили?

       > Ти сам піди попрацюй в міліції і ти сам все зрозумієш.

       Їх ніхто не змушує там працювати.

       > Але як що ти не будеш робити так як треба нашій системі, тебе просто вижинуть.

       Так можна виправдати будь-який злочин. Я впевнений, люди, які крадуть і грабують, також знаходять подібні відмазки — треба годувати сім’ю тощо.

       > Ти мабуть теж не із бідної сім’ї, а то б краще роботою зайнявся.

       В мене звичайна сім’я, можете почитати біографію у відповідному розділі сайту.

       > Чи за оці скарги більше платять?

       Хто платить?

      • Ante

       11111111 – ви явно працюєте в міліції!! Так от у мєнтов і інших отих барбосів чиновників які утримуються за гроші народу дуже часто кажуть – мала зарплата ітд
       Але дійсно – їх ніхто не тримає на цьому місці! Будь ласка – йдіть в інші структури комерційні!!
       Тільки в комерц структурі треба працювати – і за просто так гроші платити не будуть як в держструктурах!
       І ще я помітив – що оці держслужбовці якось не розуміють що свідома небайдужа людина може взяти і написати заяву скаргу тощо просто так – не за гроші!!
       От не розуміють вони такого – у їх уяві все повинно бути платним!

       • Дійсно, якщо ви, 11111111, працюєте в міліції, і вас керівництво змушує до протиправних дій, з якими ви не погоджуєтесь — зв’яжітсья зі мною, надайте інформацію — будемо розкручувати їх. Анонімність гарантую.

        Також, ось корисне посилання: http://www.bogdanovich.eu/report-corruption

     • 11111111111

      А чому ти наркотичними засобами не займаєшся? Їх теж дітям продають.

      • Неможливо займатись всім і одразу.

      • Ante

       цигарки – це теж наркоток – тому і наркотиками в тому числі займається!

     • Rosan55

      альтернатива є, хоч і не проста, як все у таких справах. Наприклад, взяти участь у розгортанні мережі небайдужих по всій країні – і з публікаціями, зустрічами-роз”ясненнями, і подібно вашому тиску і ще багато чого. Є чимало ідей, можливостей та людей, котрі долучаться з користю, але треба максимально виключити, чи хоч максимально відкласти в сторону надмірні партійні та особисті егоїстичні інтереси, як то завжди присутнє. Лише так можна і справу зробити, і себе показати.Чи є серед ваших колег особи, ладні працювати в громадському секторі методично і цілеспрямовано?

   • Александр Дюговский

    “міліції, яка вибудувала мережу” – бездоказово. Все, що вам вдасться, так це звузити кількість місць продажу. Для цього ви витратите чимало зусиль і не в результаті зруйнувавши поганий механізм не створите корисний. Тобто, це деструктивні дії.
    Але є інший шлях звузити незакону торгівельну мережу: прибрати з неї продавців. До них йдуть виключно люди літнього віку, які не мають інших джерел для забезпечення своїх потреб (до речі, саме по ним ви і бєте, а не по міліції).
    Дайте їм альтернативу і вони самі підуть з вулиць з вдячністю до вас.
    Руйнувати легще, ніж створювати.

 • Assasin12

  Завидуешь ментам,что они деньги получают,а с тобой не делятся))) Иди служи в органы))

  • Oksana

   Assasin, хочу вас огорчить, но, слава Богу, в нашем обществе ещё есть неравнодушные люди. Люди, которые не сплетничают на кухнях или на страничках блогов, а которые предпринимают конкретные шаги по устранению того, что их возмущает. Каждый судит по себе и мне жаль, что вы совсем не на то обратили внимание, прочитав эту статью.

 • 111

  зжо

 • 111

  Проблема в міліції, яка вибудувала мережу з продажу сигарет. Саме тому я і пишу скарги до прокуратури.

  Ти що не розумієш, структуру? Бабусі беруть з дітей, міліція з бабусь, прокуратура з міліції. Тому твоя прокуратура ні чим не допоможе! І це стосується не тільки торгівлі тютюном.

 • Ante

  Андрію – а який розвиток історії з лікарем Тоболовим?

  • Я написав в прокуратуру. Відповідь ще не прийшла.

   • Ante

    Андрію – а якщо лікар дописує в історію хвороби паціента лікарські засоби і каже що їх надала лікарня безкоштовно за бюджетний кошт але у паціента є чеки і коробки тому що він все це купував сам – чи це не корупція часом?

    • Це явно незаконні дії.

     • Ante

      Але я так розумію що питання корупції в медицині Вам не дуже цікаві?

      • Чому? Цікаві. Я збираю інформацію про будь-які корупційні дії.

       • Ante

        форма зворотнього звязку працює чи ні?
        на який е-мейл написати більш конкретно – ця ж гілка не про медицину

        • Працює і форма зворотнього зв’язку, і форма для повідомлень про корупцію, і телефон.

 • Эльвина

  Андрей, моя общественная организация занимается этим вопросом уже 5 лет. Вы повторяете наш путь. Если вам будет интересно, расскажу детали.

 • Тут не з бабцями і міліціонерами треба боротися. Треба просто в списку наркотичних засобів Кримінального кодексу поставити кому і дописати, спиртні напої і тютюн.