МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Apr 122013
 

Київ, 12.04.2013

Передруковую невеличке інтерв’ю, яке дав журналістці «Свідомо» Евеліні Вишневській, ввечері, одразу після мітингу під Межигір’ям на знак протесту проти ув’язнення на 7 діб голови Київської парторганізації «Демократичного Альянсу» Максима Панова.

«Коли я брав участь у акції в Межигір’ї, я готувався до того, що мене теж можуть арештувати до 15-ти діб» — Андрій Богданович, один з членів партії «Демократичний Альянс», який брав участь в акції під Вишгородським районним судом. У четвер суд ув’язнив на сім діб їхнього однопартійця Максима Панова, за участь у мітингу в Межигір’ї. Тоді «ДемАльянс» хотів провести акцію проти перекриття доріг заради кортежу президента Віктора Януковича. Але до останнього активісти так і не доїхали.

Андрію, а скільки всього затримали учасників акції та склали протоколів?
Всього близько 15-ти протоколів про адміністративні порушення. Завтра о 10:30 суд розгляне справу яку завели на мене, а о 11:00 на Василя Гацька. Але Василю загрожує суворіше покарання — арешт до 15 діб, як організатору акції.

Плануєте оскаржувати рішення суду?
Ми вже подали апеляційну скаргу щодо Панова, і о 14:00, на нашу вимогу, матеріали справи передали в Апеляційний суд Київської області.

Що «Беркут»? Пакували, штовхали?
Ні. Справді, цього разу «Беркут» був, так би мовити, толерантний. Хлопці вели себе стримано і спокійно, проте із оточення не випускали.

ОК. Ваших однопартійців привезли на суд — і?
Всі сьогоднішні постанови були написані ніби під копірку, майже всіх оштрафували на 170 гривень, при чому, засудили їх посилаючись на Указ Президії Верховної Ради СРСР 1988-го року, який вже не є дійсним. Вже є навіть рішення Європейського суду, що цим указом користуватись не можна. Ми будемо оскаржувати всі ці рішення, і готові дійти до Європейського суду з прав людини.

Янукович, будь мужиком!