МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Apr 192013
 

Київ, 19.04.2013

Публікую мій коментар щодо протесту під «Межигір’ям», який було надруковано в журналі «Країна» (випуск № 15 від 18 квітня 2013 року), в рубриці «Репліка».

Співак Едуард Приступа — сценічне ім’я Неділя — днями запросив до України свого друга, музиканта з Великої Британії Коліна Едвіна. Хотіли зняти спільне відео на Київському морі. Однак компанію розігнали силовики, бо митці перебували біля президентської резиденції «Межигір’я». Також минулого тижня голова партії «Демократичний Альянс» Василь Гацько за організацію «походу на «Межигір’я» отримав п’ять діб арешту. На інших 15 учасників склали протоколи, вони отримали попередження або штрафи.

Андрій БОГДАНОВИЧ, 28 років, заступник голови партії «Демократичний Альянс»:

Схоже, народ намацав у «Межигір’ї» ерогенну зону Януковича. Які підстави боятися за державну безпеку, якщо люди збираються на такій відстані від резиденції? А у випадках, коли підходять близько, то це завжди мирні збори. Інакше як дитячими страхами Януковича, пояснити це не можу.

Як Президент він мав би звикнути, що його особа і все, що з нею пов’язано, викликає підвищену увагу. Більше того, торік і цьогоріч було оголошено тендер, відповідно до якого за адресою вулиця Івана Франка, 19, де розташоване «Межигір’я», є офіційний офіс Президента України. На утримання якого український народ витрачає мільйони. Тому в нас є всі формальні підстави приходити туди, як на Банкову — бо це також адміністративна будівля.

Те, що цього не дозволяють, є прямим порушенням закону. Лідер нашої партії двічі побував біля воріт «Межигір’я» і його заарештували. У понеділок ми провели там ще одну акцію. Зібрались багато громадських активістів, журналістів, народні депутати. Цього разу «беркутівці» поводились адекватніше, нікого не затримували та протоколів не складали. Мабуть, зрозуміли, що правда — не на їхньому боці.

Країна. Випуск 15. Репліка