МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Mar 022011
 

Київ, 01.03.2011

Нещодавно я публікував в своєму блозі відео з першого засідання Громадської ради при МВС, членом якої я є. На зборах також був присутній Міністр внутрішніх справ Могильов Анатолій Володимирович.

Першим пунктом, відносно якого Могильов хотів «порадитись» з громадськістю, і, мабуть, отримати громадське схвалення, було питання введення терміну дії посвідчення водія. За словами Міністра, однією з вимог Міжнародної конвенції про дорожній рух є наявність в посвідченні кінцевого терміну його дії. Під час обговорення я вніс пропозицію (9 хв 20 сек цього відео) встановити термін дії 100 років, на що Могильов заперечив, наче це негативно вплине на імідж України. На це я запропонував умовність в 50 років (9 хв 45 сек того ж відео) та Міністр наполягав на європейській і світовій практиці в десятиріччя.

Після засідання, в пресі був ряд статей щодо введення, Міністром внутрішніх справ, громадськості в оману з цього питання. Міжнародною конвенцією дійсно передбачено термін дії посвідчення, але є виноска про те, що це не обов’язково, у випадку, коли посвідчення водія безстрокове. Відповідно, термін можна і не обмежувати.

28 лютого 2011 року на www.pravda.com.ua та www.rbc.ua з’явились публікації, в яких йшлося, що Кабмін прийняв рішення обмежити строк дії прав терміном в 50 років.

Отож, в мене постає питання. Ми вже не турбуємось про імідж України чи Міністр мудро прислухався до думки громадськості? 🙂

Додано 13.03.2011: про це навіть написали на cpsa.org.ua 🙂

  • Дмитро

    Андрію, а ти знаєш якусь статистику про зв’язок безпеки руху і частоти переатестації водіїв у нас і за кордоном?