МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
May 312013
 

Київ, 31.05.2013

Передруковую новину «Української правди» стосовно мого судового спору зі Службою Безпеки України щодо доступу до публічної інформації.

30 травня Київський апеляційний адмінсуд залишив без задоволення апеляційну скаргу на рішення суду, яким фактично було дозволено СБУ збирати і зберігати інформацію про громадян, не інформуючи їх про це.

Про це «Українській правді» повідомили у прес-службі «Демократичного Альянсу».

В партії нагадали, що у 2012 році Андрій Богданович звернувся із запитом до СБУ, в якому просив надати інформацію щодо того, чи збирає Служба безпеки інформацію про нього та про його діяльність.

«У відповідь він отримав відмову в задоволенні такого запиту, з посиланням на те, що законодавством про оперативно-розшукову та контррозвідувальну діяльність забороняється надавати подібну інформацію», — йдеться в повідомленні.

На думку «Демократичного Альянсу», згадане рішення суперечить статті 10 Закону «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якої кожна особа має право знати чи збирається про неї інформація, та з якою метою вона використовується.

«Суди як першої, так і другої інстанції проігнорували посилання адвоката на практику Європейського суду з прав людини у подібних справах щодо доступу до інформації» — прокоментував Богданович.

«Наступним нашим кроком буде подання касаційної скарги. Проте, якщо правди в Вищому адмінсуді України не доб’ємось — виграємо цю справу в Страсбурзі», — переконаний активіст.