МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Mar 102014
 

Київ, 10.03.2014

Раніше я вже писав в соціальних мережах про те, що звертався до суду електронною поштою зі скаргами в порядку Кримінального процесуального кодексу, і такі скарги розглядались як звичайні паперові, подані через канцелярію.

Такий варіант направлення скарги може бути набагато швидший, зручніший, і навіть дешевший — не треба витрачатись на конверт з маркою.

Нещодавно мені було необхідно оскаржити постанову слідчого, і щоб пришвидшити це, я паралельно з паперовою апеляційною скаргою відправив ще й електронний варіант на email суду, вказаний на сайті Державної судової адміністрації.

Апеляційна скарга

Зрозуміло, електронна скарга надійшла набагато швидше, ніж паперова. По ній було відкрите провадження, і вона була задоволена.

Трохи пізніше дійшов і паперовий варіант, і оскільки справа з цього питання вже була розглянута, то у відкритті провадження мені відмовили.

Ухвала 1
Ухвала 2

Тож, рекомендую вам користуватись цим зручним способом звернення до суду. Єдине, на що хочу звернути увагу, що вам необхідно надсилати свої листи з адреси, зареєстрованої на сервері mail.gov.ua, який саме і призначений для листування з судами електронною поштою.

 • Сергій Костенко

  Шкода, що вибір судів обмежений

  • В якому сенсі обмежений?

   • Alexander

    http://court.gov.ua/esud
    Скорее всего человек имел в виду вот это.
    Что в суд вне этого списка емайл не пошлёшь

    Или информация уже устарела?

    http://court.gov.ua/ecourt/
    Но с этой страницы на какую-то другую информацию не попасть 🙁