МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Jul 022014
 

До Київради VII скликання під 18 номером списку партії «УДАР» зайшов головний лікар Київського міського пологового будинку № 5 Макаренко Михайло Васильович.

Я вирішив розібратись, що це за людина, і направив відповідні запити щодо роботи його лікарні, й отримав відповіді на них.

Відповідь на запит 01   Відповідь на запит 02

Отож, як видно з першої відповіді на інформаційний запит, в 2013 році в цьому пологовому будинку було народжено 4358 дітей. При цьому, із бюджету міста було виділено на роботу установи 26,6 млн. грн. Як бачимо з другої відповіді на запит, ця сума включає зарплати, медикаменти, харчування, послуги, зокрема комунальні та видатки на «залатування дір» перед зимою.

Окремою статтею іде сума власних надходжень, зокрема у грошовій формі в розмірі 0,3 млн. грн. Кожен, хто хоч раз стикався з нашими лікарнями, знає про її недофінансованість. Отож, Департамент охорони здоров’я КМДА наполегливо рекомендує медичним закладам збирати з пацієнтів так звані благодійні внески. Саме ці внески і є власними надходженнями у грошовій формі, які ми з вами знайшли у відповіді на запит.

Якщо опитати молодих мам, що народжували в Києві, і зокрема в п’ятому пологовому будинку, то такса за роботу лікаря коливається від 500 до 1000 (в залежності від складності пологів), проте більшість називає суму в 700 доларів. Це окрім того, що пацієнти також за свій кошт купують всі необхідні ліки, пелюшки тощо.

Тож, проведемо деякі розрахунки. Щоб було простіше, візьмемо за розрахункову вартість пологів суму в 700 доларів США. Перемножимо її на кількість народжених в 2013 році дітей та на середній курс американської валюти, який тоді був близько 8,2 грн за одну умовну одиницю.

Виходить, що за 2013 рік, Київський міський пологовий будинок № 5 зібрав з молодих сімей близько 25 млн. грн. Як ми пам’ятаємо, на спецрахунки у вигляді благодійних внесків було покладено лише 0,3 млн. грн., з чого випливає, що близько 24,7 млн. осіло в кишенях головного лікаря пологового будинку пана Макаренко та його лікарів.

Звертаємо також увагу, що якби всі 25 мільйонів були офіційно проведені через бухгалтерію, то їх би майже вистачило на річне фінансування цього пологового будинку, адже всього Київрада дала на нього в 2013 році 26,6 млн. гривень.

Насправді, ці розрахунки могли б шокувати ще більше, якби ми їх не спрощували, і врахували й інші послуги цієї установи, окрім пологів, за які існує окрема такса, яка так само осідає в кишенях, і не лягає на рахунки лікарської установи.

Тож, постає питання, які саме зміни, обіцяні Кличком під час його виборчої кампанії, мають початися з Києва, якщо за списками його партії зайшли люди, що крадуть близько 25 мільйонів щороку?

 • Лариса

  Подтверждаю. Моя невестка рожала в 2010 году и платила 700 дол. США, но деньги не вымогают. Просто роженицы договариваются заранее, так как считают, что к ним будет норм. отношение во время родов и не хотят рисковать.

 • Алексей

  5ый считается одним из лучших. Да я платил, наивно полагать что все 700 идут главврачу. Сумма идет коллективу врачей и это правильно. Ни один приличный специалист не будет работать за 4000 грн и еще отвечать по закону за свои ошибки. Материал – гнусная завистливая заказуха. Лучше платить самому и рожать у хороших врачей, чем бесплатно у троечников-недоучек, которые все равно будут вымогать деньги.

  • Anonim

   наивно полагать что глав врачу ничего не идёт. Мы во Львове платили 1500. И на моё мнения это небыло ни правильно ни аж никак не добровольно – поставили перед фактом после неожиданных родов на 7 месяце которые кончились кесарським, были намёки что пока вся сумма не будет принесена ребёнка не выпишут. Также мне (отцу) с ним не давали видеться (он лежал в боксе какоето время), мотивируя это медициной, но как только денег занёс сразу почемуто медицинские факторы кудато пропали.

   Перед этим конечно мы также имели врача что нас вёл и вот с ним была договорённость за 1000. опять таки, вперёд… Тока к этим неожиданным родам он никакого отношения не имел и вообще никак не участвовал. Всего лишь слил команде которая внезапно кесарила что с нас можно хорошо поиметь.

  • Anonim

   Да, депутаты и янукович наверно примерно также думают – это каким надо быть идиотом чтоб за эти копейки что платят честно работать да ещё и рисковать в этой стране тем что по закону можно в любой момент ответить.

   Тока почемуто они блять не уходят, место не освобождают, и чтоб туда пробиться на работу даже отличнику занести надо будь здоров.

 • Anonim

  Все эти поборы далеко не добровольны и далеко не просто благодарность врачам.
  А чтоб никто не подумал не дай бог что добровольна врачи и сёстры там активно шарят истории о тех кто таки попробовал бесплатно родить… и чо с ними было.

 • Rinsvid

  Андрій, скажіть будь-ласка, чому б не почати з цього приводу розлідування? Чи не направити до прокуратури запит?

  • Ну, потенційно, можете направити. Але ж ці кошти беруть неофіційно або у вигляді “добровільних внесків”.

   • Rinsvid

    Дуже класна відповідь. Зрозуміло, що вони беруть їх під прикриттям. Але ж це злочин. Який треба розслідувати. І це робота правоохоронних органів та прокуратури за КПК. Чи Ви вважаєте, що треба просто писати статті і чекати поки на них звернуть увагу? Мова йде не тільки про цей випадок, а про розлідування щодо діяльності політиків в першу чергу.

    • Абсолютно з вами погоджуюсь. Проте особисто в мене вже не встачає часу на ведення всіх справ, по яким я знаходжу порушення. Якщо бажаєте — подайте заяву, чим зможу допоможу вам.