МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Aug 082014
 

Київ, 08.08.2014

Розміщую відео з моєю участю в ефірі телеканалу «112 Україна». Обговорювали питання позачергових виборів до Верховної Ради.


Ролик також можна подивитись на YouTube

І ще передруковую публікацію прес-служби партії «Демократичний Альянс».

Андрій БОГДАНОВИЧ: «без зміни виборчої системи легітимність майбутньої Верховної Ради є сумнівною»

Заступник голови партії «Демократичний Альянс» Андрій БОГДАНОВИЧ розповів в прямому ефірі про те, якою має бути виборча система в Україні, щоб до парламенту змогли потрапити нові політичні сили.

Андрій БОГДАНОВИЧ впевнений, що за поточного законодавства – якщо залишаться високі прохідний бар’єр та сума застави – оновлення парламенту не відбудеться. На думку демальянсівця, для того, щоб до Верховної Ради України змогли потрапити нові обличчя, обиратись парламент має за пропорційною системою з відкритими списками, коли послідовність кандидатів в депутати не нав’язується політичною партією, а формується самими виборцями під час голосування.

Також, заступник голови партії «Демократичний Альянс» зазначив, що наявність сьогодні мажоритарної системи унеможливлює обрання депутатів від Автономної республіки Крим, а також ускладнює їх обрання від Луганської та Донецької областей – через анексію та бойові дії відповідно. Таким чином, за такої виборчої системи легітимність майбутньої Верховної Ради є сумнівною.

На думку політика, майбутні позачергові парламентські вибори мають стати битвою старих політиків проти нових. «Молоді політики мають відтіснити тих політичних пенсіонерів, які вже багато скликань знаходяться в Раді», – зазначив заступник голови партії «Демократичний Альянс» Андрій БОГДАНОВИЧ.

Проте, ці вибори можуть залишитись «битвою облич», а не «битвою ідей», як це мало б бути. «Ми маємо прагнути до Європейської практики, коли у партії є не тільки номер один, а ще й другий, третій, п’ятий тощо. Кожен з них є спікером певної теми, і у випадку приходу до влади цієї політичної сили, стає відповідним міністром чи втілює відповідну реформу», – пояснив Андрій БОГДАНОВИЧ.