МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Oct 282014
 

Київ, 28.10.2014

Партія, якій я віддав більше двох років свого життя, заради розвитку якої жертвував власними інтересами, часом та іншими ресурсами — померла. Результат парламентських виборів це добре показав. Непрозорі процеси при прийнятті рішень, брак комунікації з рядовими членами, внутрішні конфлікти, невиконання вимог статуту, вихід з партії одного з засновників та головного ідеолога партії Віктора Андрусіва — саме це стало причиною, і до цього довів партію «Демократичний Альянс» її лідер Василь Гацько зі своєю командою прибічників у новому складі Правління.

Насправді, мені дуже боляче від цього. В «ДемАльянсі» дуже багато чудових людей зі світлими думками. Я їх дуже люблю та поважаю. З ними я ходив на Межигір’я, пройшов Революцію Гідності, мерз на акціях протестів і боровся за краще майбутнє України. Проте, через купку людей, які замкнули на собі всі інформаційні потоки і узурпували владу в партії за рахунок маніпуляцій, все полетіло під три чорти… І найсумніше те, що більшість членів партії цього не розуміє, оскільки, знову ж таки, не володіє інформацією (див. вище про брак комунікації). Виходить замкнуте коло.

Єдине, що може зараз зберегти обличчя керівництву партії — це взяти на себе повну відповідальность за те, що відбулося і скласти з себе повноваження Голови та членів Правління з умовою більше ніколи не висуватись на ці посади. Це був би вчинок дійсно європейських політиків – відставка після поразки. Проте, я дуже сумніваюсь, що це відбудеться, адже, скільки пам’ятаю, ці люди ніколи не визнавали своїх помилок, і знаходили виправдання своїм діям.

І останнє. Заява, з якою я звернувся до суду (про що писав раніше), була задоволена. 15 жовтня 2014 року суд виніс ухвалу, якою зобов’язав партію «Демократичний Альянс» надати копію протоколу з’їзду, на якому було прийнято рішення про об’єднання з «Громадянською позицією» для спільного походу на вибори до Верховної Ради України. Проте, станом на сьогодні це рішення суду не виконано. Керівництво партії проігнорувало ухвалу, яка набрала законної сили. Факт страху перед оприлюдненням протоколу з’їзду говорить сам за себе.

Всі наведені вище факти не залишають мені морального права і надалі залишатись членом цієї партії, тому я виходжу з «ДемАльянсу». Це насправді дуже складне для мене рішення, але іншого я просто не бачу…

Ухвала

 • Oleksandr Ruzhytskyi

  А якби Громадянська позиція пройшла, то була б риторика інша? Якби пройшло у парламент декілька ДемАльянівців, то це був би хороший прагматичний хід її лідерів?

  А якби йшли самі і не пройшли?

  • З проходженням чи непроходженням ГП це ніяк не пов’язано. Я не балотувався за списками цієї партії, тож особистих інтересів від потрапляння до парламенту не мав.

   • рус

    Вами всеми просто попользовались амеры. Спаразитировав на ваших идеалах. Действительно никакой революции не состоялось. У меня остался только один вопрос: вас спонсировала партия Меркель?

 • Член партії ДемАльянс

  Шкода Богдановича. Нікчемною виявився людиною. Заздрість, інтелектуальна і професійна неміч, а також завищені амбіції поховали його в очах демальянсівців. Хоча чому шкода, кожен отримує по заслугах. Партія очищується і це добре.

 • Ivan Furlet

  Це пише один із членів Правління при якому “все” сталося. Що ж, логічним кроком було взяти і на себе відповідальність та залишити партію. Успіху тобі 😉

 • Ivan Furlet

  Це каже член Правління партії при якому “все” сталося. Що ж, було логічно взяти на себе частину відповідальності і вийти з партії, але не звинувачуючи лише когось. Успіху тобі 😉

 • Svitlana Vovk

  Андрію, погоджуюся, що сучасна політична сила має відповідати певним критеріям, один з яких – прозорість прийняття рішень та їх виконання. І тут Гацько повинен понести певне покарання. Проте, як на мене, ваша партія – учорашній день, підрихтований традиціоналізм не суттєво кращий за дугінський. Для ДА не існує цінностей гендерної рівності, інновацій, трансгуманізму. Яке майбутнє ви могли запропонувати зі своєю заскорузлою візією? Так що я рада, що учорашній день не потрапив у сьогодняшній.

  • Ivan Furlet

   Не коментуючи суб’єктивного змісту, зверну увагу, що у сьогоднішній день потрапив позавчорашній… Чому тут радіти?

 • IvanKirsanov

  Вчерашний день, потому что цель партии была изменить что-то “изнутри” системы. А это нереально, когда в самой системе каждый становится винтиком и повлиять на каждого легко (деньги, угрозы и т.д.). Другой вопрос – смена системы через смену сознания рядовых граждан! Глупо сегодня называть “революцией чести” прошедший зимой “бунт жадности”! Сменили лишь банду у кормушки, а олигархи как были у власти, так и остались. Немного изменилась расстановка их сил. Не более! Слили зарождающуюся революцию и сегодня словно жертва насильника, которая пытается забыть произошедшее и придумывает себе параллельную реальность, так и все кто был на майдане и поддерживал его, пытаются подменить понятие. Пора уже громогласно заявить, что в конце февраля был слит майдан, был переведен в бунт, в междоусобицу, в передел власти между олигархами! И никакой революции не было! А посему пора задумать о том, чтобы не партию создавать и идти во власть становиться винтиком, а организовывать движение среди масс! Чтобы изменить систему через эволюцию общественного сознания!

  • Володимир Нужненко

   Иван! Вы – и правы, и не правы. Действительно, никакой революции не было (как и “помаранчевой”), так как результат любой революции – смена общественно-политической формации. А никакой смены не было, вместо одних олигархов и коррупционеров к власти пришли другие олигрхи и коррупционеры. А вот чтобы “организовать движение среди масс”, нужны не индивидуалы-кустарники, а политическая партия. И в современных условиях, чтобы “изменить систему через эволюцию общественного сознания”, нужно этой партии хоть где-то прийти хоть к какой-то власти, чтобы иметь доступ к СМИ и тд.
   С уважением,
   член партии “Сила Людей” Володимир Нужненко.

   • IvanKirsanov

    А никто не говорит о том, что работа будет вестись на уровне “индивидуалов-кустарников”. Работа будет вестись снизу вверх, как и должно быть правильно! Вначале – объединения домов, потом кварталов, потом районов, городская власть, областная власть, верховная власть! Вертикаль власти должна выстраиваться снизу – невозможно построить крышу, не заложив фундамент, не поставив стены и т.д.! Название у вашей партии хорошее, если все будет идти тем путем, который мы наметили и сейчас прорабатываем и если название вашей партии отражает суть ее действий и стремлений – думаю, что рано или поздно мы объединимся в одну силу – в Силу Народа.
    С Уважением, Кирсанов Иван:)

 • Andrii Tereshchenko

  Неправильно прочитали ухвалу суда. Не Вам предоставить, а суду.

  • С чего вы взяли, что я не правильно прочитал?

   • Andrii Tereshchenko

    “суд виніс ухвалу, якою зобов’язав партію «Демократичний Альянс» надати мені копію протоколу з’їзду” в ухвале написано что предоставить суду, а не Вам.

    • Суть від цього не змінюється. Все одно, копія протоколу має надатись суду для мене. Але, щоб вас не засмучувати цим — прибрав “мені” з тексту 🙂

     В будь-якому разі, суд копію протоколу на сьогодні не отримував.