МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
May 212015
 

Київ, 21.05.2015

В Україні має місце факт розміщення недобросовісними підприємцями (власниками ресторанів та кафе) незаконних літніх майданчиків. Дехто, встановлюючи такий майданчик, навіть не намагається отримати дозвіл. Дехто, встановлює його не дочекавшись відкриття сезону. А дехто, взагалі не прибирає їх на зиму, через що вони стоять цілий рік.

Зазвичай, такі літні майданчики перегороджують левову частину тротуару, і заважають руху пішоходів по ним. Проте, на щастя, з такими горе-підприємцями можна, і треба, боротись!

Колись я вже писав про спосіб боротьби із водіями, що паркуються на газнах, а зараз випробував, і хочу запропонувати вам рецепт для покарання рестораторів, які не поважають інших.

Розглянемо це на прикладі майданчика, який встановили у Києві на Оболоні, біля закладу громадського харчування «Fresco». Одного разу я проходив повз нього та побачив будівництво об’єкту.

Літній майданчик 1

Оскільки роботи були якраз в процесі, то я подзвонив до міліції та повідомив про правопорушення. Міліція на виклик приїхала, але нічого з цим не зробила, чим вчергове мене розчарувала… 🙂

Але про це я дізнався лише декілька днів потому, коли побачив вже завершене будівництво.

Літній майданчик 2

Тоді я вирішив піти іншим шляхом та направити звернення до Київської міської державної адміністрації. Зробив я це через портал 1551.

Більше місяця видимої реакції на мою заявку не було, проте, коли я подзвонив виконавцю і запитав, як там справи, відповідь одразу опублікували. І вона мене приємно здивувала. Навіть двічі.

По-перше, на власника літнього майданчика було складено протокол про адміністративне правопорушення. А по-друге, зроблено це було в той же день, коли зареєстрували моє звернення.

Звернення до КМДА через 1551

Оскільки я є членом Адміністративної комісії при КМДА, то нахабно скориставшись своїм службовим становищем, я перевірив і з’ясував, що адмінпротокол вже знаходиться в комісії, і скоро ми його розглянемо. Так що покарання вже зовсім близько… 😉

Тож, рекомендую вам описаний механізм для врегулювання ситуації з незаконними літніми майданчиками. Якщо ви не хочете користуватись порталом 1551.gov.ua, або не маєте такої можливості, оскільки проживаєте не в Києві, то можете скористатись шаблоном паперового повідомлення, яке я розробив спеціально для вас. Скачати його можна у форматах DOC або PDF.

Після завантаження, необхідно вписати у нього адресу встановленого незаконного літнього майданчика, додати фотосвідчення, підписати та направити на адресу відповідного органу місцевого самоврядування у ваших області чи місті.

Сподіваюсь, вам був корисний цей допис, і бажаю вам успіху в цій не легкій справі! 😉

 • Євген

  Але ж літній майданчик це добре!

  • Особливо, якщо через нього не можна пройти по тротуару.

  • Віталій

   Якщо він твій)

 • Олег

  Але його не деморнтували. Штраф це гут,але він буде стояти

 • Sergey Podobry

  А де можна перевірити чи законо встановлений майданчик?