МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Jul 052015
 

Оновлено 07.07.2015. Взяв участь в ефірі на телеканалі «Еспресо». Говорили про нову поліцію і випадок, описаний нижче. Розміщую відео.


Ролик також можна подивитись на YouTube


Київ, 05.07.2015

В перший день роботи нової поліції у Києві, що має зараз замінити ДАІ та ППС, я вирішив протестувати, як же вони працюють із паралельною трансляцією у Facebook.

Для експерименту я обрав важливу, не дуже складну, але неоднозначну проблему, а саме продаж тютюнових виробів з рук.

Важливу тому, що за статистикою, близько 80% сигарет, що продаються неповнолітнім, — продаються саме таким чином. Не дуже складну, бо все, що треба зробити міліції (ну чи поліції), — це скласти адміністративний протокол на порушників. А неоднозначну, бо раніше міліція (стара) не розбираючись в ситуації (ну або розбираючись та кришуючи порушників) складала протокол не за ч. 3 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил торгівлі … тютюновими виробами — торгівля … тютюновими виробами з рук), яка окрім штрафу передбачає ще й конфіскацію предметів торгівлі, а за ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях), яка конфіскацію в обов’язковому порядку не передбачає. Ще у 2013 році я вже піднімав цю проблему, і з того часу нічого не змінилось.

Отож, за адресою проспект Правди 66, біля універсаму «Сільпо» я зафіксував таке порушення, і подзвонив на номер «102».

Поліція приїхала не миттєво, довелось трохи почекати.

Оскільки метою мого експерименту була виключно моніторингова складова, то я жодним чином в процес спілкування правоохоронців з порушниками не втурчався, і спостерігав здалеку, тому склад бесіди мені невідомий. Але я був трохи розчарований, що поліцейські просто взяли і поїхали, ніяк не вплинувши на порушниць.

Я продовжував чекати. Коли секундомір показав 40 хвилин з моменту мого першого дзвінка до міліції міста Києва, я знов подзвонив на «102».

Час плинув, новий наряд не приїжджав. Я знову дзвоню до мілції.

Чекаю далі. Нікого немає. Вирішив подзвонити на номер, що прийшов в SMS на мобільний. Описав ситуацію черговому Подільського райвідділку міліції, а той в свою чергу сказав, що нова поліція їм не підпорядкована, та кинув слухавку. Коли я знову почав дзвонити — телефон він вже не підіймав. Мені здалось, що наявність поліції йому не дуже подобається. 🙂

Скоро вже мало бути півтори години з моменту початку мого експерименту, і, чесно кажучи, я вже планував його завершувати із негативною оцінкою, оскільки сигарети і надалі продавались. Але тут раптово з’явився вже інший наряд патрульної служби.

Пройшло ще трохи часу, поліцейські поспілкувались із порушницями, а ті, в свою чергу, зібрали речі та пішли.

Після цього я підійшов до патрульної, що приїхала разом з колегою на мій виклик, та вирішив трохи розпитати про перший робочий день взагалі та про цей виклик зокрема. Вона одразу назвалась та сказала, що з радістю відповість на всі питання.

Отже, саме їх патруль відповідальний за квадрат, в який входить адреса проспект Правди 66. На момент мого першого дзвінка вони були на іншому виклику та складали на когось протокол (начебто по правилам дорожнього руху). Той наряд, що приїхав першим, був із сусіднього квадрату, і як я зрозмів, просто їх підмінив, щоб оперативно відреагувати на дзвінок. Як тільки вони закінчили із попередніми порушниками, — одразу прибули на мій виклик.

Протокол на цих порушниць вони вирішили не складати, оскільки першочерговим своїм завданням бачать не каральну функцію, а саме упередження правопорушень.

Селфі з поліцією :)

Я ще розпитав, на підставі чого вони працюють, адже закон «Про національну поліцію» хоч і проголосований, але ще не підписаний Президентом, на що вона відповіла, що є якийсь наказ міністрстра внутрішніх справ, керуючись яким вони і діють, під час цього перехідного періоду.

Розпитувати далі та відполікати від служби я не став, а просто подякував за те, що вони роблять.

Отже, в цілому роботою «моєї нової поліції» я задоволений та хочу побажати їм сил та наснаги! 😉

 • зоряна

  а як вирішувати питання з палінням в місцях позбавлення волі? ніхто нічого не збороняє. а скільки людей виходять звідти? і всі палять. І своє здоровья гублять і оточуючих

  • Jacky Chico

   Хотите лишить их последнего удовольствия, чтобы оттуда совсем озверевшими выходили?

 • Artem Foot

  Я думал будет испытание по актуальным вопросам, а тут борьба с бабушками и антитабачная истерия.

  • Artem Foot

   Кстати параноикам будет полезно ознакомиться: http://polytika.ru/info/33334.html

   • Jacky Chico

    Закон интересен тем, что это первый тупой популистский закон, принятый раньше России.

    Невозможно управлять невинными людьми. Единственная власть, которую имеет любое правительство, – это право применения жестоких мер по отношению к уголовникам. Что ж, когда уголовников не хватает, их создают. Столько вещей объявляется криминальными, что становится невозможно жить, не нарушая законов. Кому нужно государство с законопослушными гражданами? Что оно кому-нибудь даст? Но достаточно издать законы, которые невозможно выполнять, претворять в жизнь, объективно трактовать, – и вы создаете государство нарушителей законов и наживаетесь на вине.

    Айн Рэнд

 • divesiteinua

  Пора готовить выпуск “Поліція для чайників” )))

 • Jurko Zełenyj

  Jak na mene, to usia cia isterrrryka dovkoła novoï ПАЛІЦИЇ — suto okozamyluvana mujnia!
  Zrobłena vona dla togo, aby zrobyty vydymistj reform v musarni. Same VYDYMISTJ, a ne sami DOKORINNI zminy.

  Dokorinni zminy mały b vygladaty nastupnym čynom:
  — pid try čorty rozignaty za odnu dobu VSIU musarniu — nema tam nevynnyh!!
  — Uročysto povisyty na šybenyci na Majdani USIH, hto zasvityvsia v najtiažčyh złočynah proty Osobystosti, Ludśkoï Gidnosti, toščo, zokrema:

  — vidomyh i vstanovłenyh «běrkutiv», jaki čynyły rozstrił na Majdani,
  — usih vidomyh i vstanovłenyh korupcijoneriv ta habarnykiv,
  — vidomyh i vstanovłenyh perevertniv ta vidvertyh kativ v musorśkyh odnostrojah (ščo, vže vsi zabuły Vradiïvku??),

  a takož usih tyh musorkiv, jaki protiagom ostannih 23 rokyh zajmałysia rozgonamy, pobyttiamy ta katuvanniamy Ukraïnśkyh Patriotiv na takyh maršah, vičah čy zbrah, jak Za Vyznannia UPA, Na Zahyst UkrMovy, toščo.

  Tak, ce dekilka tysiač treba perevišaty.
  Ałe darujte: NEpokarane Zło — porodžuje šče Bilše Zło!

  Tut: abo my Čužyh podołajemo — abo vony nas usih taky zžerutj!
  Tretiogo NE dano!
  Pro ščo krasnomovno svidčytj prykład toï samoł Gruziï, koły kołyšnih musoriv ta korupcijnyh čynuš NE ZNYŠČYŁY, a dały ïm spokijno rozbigtysia čy poïhaty z kraïny. Oś vony čerez 10-15 ročkiv povernułysia — i vziały nečełyčkyj revanš narazi: ščo Saakašvili teper navitj dodomu zaïhaty ne može, a mustj buty posadnyk Prezydenta v obłasti zovsim inšoï kraïny!

  Skažimo, za veś čas isnuvannia Nezakonnogo Ozbrojennogo Formuvannia «Běrkut» — a vono buło same NEzakonnym!! — u nas pid nosom vyrosła potužna ukraïno-žerna i vzagali proty-ludśka armija zradnykiv Ukraïny ta tupo gopiv v měntovśkyh odnostrojah!

  Teperešnia ПАЛІЦИЯ, jak bačymo, je TAKYM SAMYM NEZAKONNYM OZBROJENNYM FORMUVANNIAM!!
  Tobto vyhodytj, že PATRIOTIV, jaki zi zbrojeju v rukah zahyščajutj Ukraïnu pered kacapo-rašystśkoju navałoju — musora i dosi pereslidujutj, zaareštovujutj ta katujutj — prygadujete, vypadok, koły Patrioty rozstrilały znahabiłyh musoriv, jaki vyjavyłysia «běrkutivciamy», ščo troščyły troščyły vozy ta były ludej z Avtomajdanu, ga?
  Natomistj stvoriuvaty novyh karateliv-паліцаїв — na ce v sAbakova je i čas, i košty, i nathnennia!

  Do reči, pro sAbakova.
  Poky vin očoluje MVS — tam NE bude žodnyh prytomnyh zmin!

  A vse čerez te, ščo vin je:
  a) vidvertyj ukraïno-nenavysnyk, jakyj VIVDERTO ZNEVAŽAJE UkrMovu!

  b) korumpovane hujło, jakyj trymav fabryku z vygotovłennia pidrobnyh cygarok — zdebilšogo same nymy i torgujutj babci na pišohodah. Ciu fabryku Saško Biłyj z inšymy Patriotamy jomu spałyv. Za ce sAbakov jogo neščadno i bezkarno j rozstrilav!

  c) i prosto gnyda po-žyttiu, jaka raniše družbu vodyła šče z odnym ukraïnožerom — z Kernesom.

  Nu a jak vidomo — ryba gnyje z gołovy!
  Same tomu sAbakov stvoriuje Novu Okupacijnu ПАЛІЦИЮ, a ne vidverto patriotyčnu ta ProUkr nałaštovanu VARTU.

  Tož panovi Andriju, bezumovno, veeełyčeznyj UKLIN, ščo vin vyrišyv na dili pereviryty efektyvnistj sAbakivśkyï паліцаїв — aga, točno, jak v ŁuganDoniï: tam kacapo-rašysty tež паліцаїв sobi zaveły: dyvno, čomu vidrazu ne жандармів, jak buło za царЪйа‑батюшкі?

  Odnak ne varto zdytyniło viryty v jakuś DOKORINNU zminu v MVS, doky jogo očoluje sAbakov.
  Hoča b z toï prostoï pryčyny, že połovyna, koły ne bilša častyna tyh «novyh паліцаїв» i DALI NE SPIŁKUJETJSIA UKRAÏNŚKOÏ MOVOJU !!!! — jak vony možutj todi nesty DERŽAVNU słužbu?

  Vyhodytj, tut odne z dvoh:
  — abo usih паліцаїв, jaki je rašystśkomovnymy — potribno vyznaty profesijno NEprydatnymy,
  — abo ž my znovu majemo OKUPACIJNYH KARATELIV, jak ce buło i za nacystiv, i za bolševykiv.

  Očevydno, u našomu vypadku — same druge… :((
  Znimajmo roževi okulary, panove!