МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»
Aug 102015
 

Київ, 10.08.2015

Передруковую публікацію прес-служби ГО «Фундація.101» щодо запуску проекту «Прифронтова інспекція».

Проект «Прифронтова інспекція» забезпечить дотримання прав людини при перетині лінії зіткнення на сході України. Протягом місяця відбуватиметься моніторинг ситуації із дотриманням прав людей, які змушені переміщуватися між тимчасово окупованою територією та рештою території України.


Ролик також можна подивитись на YouTube

«Прифронтова інспекція» контролюватиме дотримання представниками влади «Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей».

Про це розповів керівник проекту, голова ГО «Фундація.101» Андрій Богданович під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За його словами, найбільш актуальними є дві проблеми — тривалість процедури отримання дозволу на перетин лінії розмежування та величезні черги у пунктах перетину через довготривалі перевірки осіб і транспортних засобів на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

Крім того, будуть досліджуватися питання, як перевіряючі органи ставляться до людей, котрі перетинають лінію розмежування, чи є на пунктах пропуску питна вода, туалети, чи передбачені місця для схову у випадку обстрілу тощо.

За результатами перевірки будуть підготовлені рекомендації, які направлять до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію та інші державні органи, дотичні до організації перетину лінії розмежування. Рекомендації також будуть опубліковані на сайті для широкого загалу.

«Сподіваємося, що після врахування цих рекомендацій, буде покращена ситуація з дотриманням прав людини, а також буде ліквідована корупційна складова процесу перетину лінії розмежування», — додав керівник проекту Андрій Богданович.