МІЛІЦІЯ ДЛЯ «ЧАЙНИКІВ»

Безкоштовні поради з питань доступу до публічної інформації

 

Надаю безкоштовні поради щодо Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відбувається це у такому форматі — ви в коментарях до цього запису ставите свої питання, а я, коли в мене буде час та натхнення, відповідаю на них. Таким чином буде формуватись перелік найпоширеніших питань та відповідей на них — таке собі FAQ.

Звертаю увагу, порадництво лише в електронному режимі на сайті. По телефону я порад не надаю.

Попереджаю одразу — я не юрист, хоча й трохи на цьому розуміюсь. Склав вже не одну сотню запитів, і навіть суд по доступу до інформації виграв. Також, оскільки поради безкоштовні, то ніякої відповідальності за наслідки я не несу — всі рекомендації ви використовуєте, як то кажуть, на свій страх та ризик… 🙂

Перед тим, як ставити питання, треба уважно прочитати текст закону, посилання на який є в самому початку цього запису, і лише потім, чітко сформулювавши, що саме вам не зрозуміло, залишити запитання в коментарях.

Сподіваюсь, це буде корисно як громадянам, так і державним службовцям.

Окрім того, щоб бути в курсі новин, що стосуються доступу до інформації, підписуйтесь на сторінки ВКонтакті, в Фейсбуці та у Твіттері.

Також ви можете зареєструватись на безкоштовне навчання з використання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 • Михайло

  Яким чином і де сільський житель може взнати, кому належить межуюча з його подвір’ям земельна ділянка, що декілька раз перепродувалась, чи наявні у її хозяїна необхідні дозвільні документи на будівництво, чи здійснена прив’язка меж ділянки на місці.

  • Звичайно, щоб отримати якусь інфомрацію, треба розуміти в кого вона є. Саме за таких умов цей ЗАКОН може вам допомогти. Можливо, треба ще проконсультуватись з юристом, що розуміється на земельних питаннях. Але якщо йти за логікою, то можна написати інформаційний запит до сільської ради, а також у БТІ, і запитати ПІБ власника, копії дозвільних документів та іншу інформацію, що вас цікавить. Якщо сільрада або БТІ не володіють такою інфомрацією, але знають (або повинні знати) хто нею володіє, то відповідно до ЗАКОНУ вони зобов’язані перенаправити ваш запит до належного розпорядника, який і має надати вам відповідь.

   • K_i_d

    Андрію, я працюю за сумісництвом в БТІ юрисконсультом і якщо до нас надходить запит про надання інформації щодо власника нерухомого майна від неналежного суб’єкта подання запиту (суд, прокуратура, омс, СБУ, ДПС тощо), я даю відмову, посилаючись на конфіденційність інформації.

    • Обмежити доступ до інформації ви маєте право виключно, якщо виконуються одночасно всі три умови, зазначені в ч. 2 ст. 6 ЗАКОНУ.

     Інакше, вас можуть за це притягнути не тільки до адміністративної, а й навіть до кримінальної відповідальності, якщо будуть підстави вважати, що в ваших діях є ознаки корупції.

     • Ірина

      Конституцією України встановлено, що збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди не допускається, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного
      добробуту та прав людини (частина друга статті 32).
      Згідно з абз. 5 ст. 6 Закону України „Про адвокатуру”, адвокат має право ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для виконання доручення документами і матеріалами, за винятком тих, таємниця яких охороняється законом. А відповідно до рішення Конституційного суду України № 5-зп від 30.10.1997 року, інформація про майновий стан особи є конфіденційною і не підлягає поширенню без її відома.
      Згідно з п.7.1.2 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, інформаційну довідку з Реєстру прав на бланку відповідного БТІ мають право отримувати суди, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи державної податкової служби, державні виконавці, нотаріуси, органи Служби безпеки України та інші органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених чинним законом.

      Я вважаю, що в БТІ можна запитувати лише копії праовстановлювальних документів, на яких буде приховано інформацію про власника. Інакше власник інформації притягне нас до відповідальності.

      • Я і не кажу, що треба надавати всю інформацію. Я говорю про те, що доступ може бути обмежений лише на підставі ч. 2 ст. 6 ЗАКОНУ.

 • Галина

  пане Андрію, а “публічна інформація” і “відкриті дані” (open data) – це одне й те саме? звідки взагалі узявся термін “публічна інформація”? і чому тоді не “персональна інформація”, а “персональні дані”?

  • Відповідно до ч. 1. п. 1 ЗАКОНУ, Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

   Про те, що таке “відкриті дані” (open data) в ЗАКОНІ не говориться. Як на мене, це майже синоніми, як і з “персональними даними”.

 • Lena Krasne

  наша організація являється бюджетною працівник працює в іншій бюджетній організації і працює там на 1,5 ставки тепер хоче працювати в нас по договору (провірка водіїв на виїзді) як правильно ми можемо його оформити якщо по договору то по якому. Дякую.

  • Чесно кажучи, не розумію, яким чином це стосуєтья Закону України «Про доступ до публічної інформації»… Я консультую саме з цих питань.

 • Violapavlenko

  Должен ли сельский совет давать информацию касательно земель запаса и резервного фонда земель сельского совета, в чьём пользовании находится эта земля, перечислить имена всех землепользователей земельных участков, предоставить информацию о работнике сельского совета: его образование, семейное положение, предыдущие места работы, информацию по участникам конкурса на занятие вакантной должности (все данные указанные при подаче заявлений).

  • Я так понимаю, земля в аренде? Логика закона такова, что всё, что является государственной собственностью — публичная информация.

   Тем более, если вопросы о выделении земли проходят через сессию — то это тоже публичная информация, так как проекты решений сессии должны предварительно публиковаться до их принятия.

 • Саша

  Администрация школы будучи в конфликте с родителями учащегося, в ответ на письменное заявление родителей предоставить копии характеристик их ребенка, отправила эти характеристики в детскую комнату милиции. Опер уполномоченный КМДД тоже отказал в предоставлении таких копий и отправил дело (об административном нарушении родителями, не исполняющими должным образом свои обязанности) в суд. Судья тоже запретил делать копии.
  Дело закрыто, суд родители выиграли, но как затребовать копии 100% лживых характеристик, т.к. родители хотят их опротестовать?

  • К ЗУ “Про доступ…” это особого отношения не имеет. Если характеристики или их копии есть в материалах судебного дела, то напишите заявление в суд с просьбой об ознакомлении с материалами дела, с правом делать выписки и снимать фотокопии. Когда вам предоставят такую возможность — перефотографируйте их.

   • Саша

    Помошник судьи спустился в квнцелярию суда и передал личное распоряжение судьи о строгом запрете на ксероксы и фотокопии

    • Вы писали заявление про ознакомление с материалами дела? Чем он это аргументировал?

     • Саша

      Письменное не писал. Аргументировал тем что закон обязывает только “предоставить доступ к материалам”, но о ксероксах и фотокопиях там речи не идет. Буквально, выписывайте что нужно, но копировать нельзя.

      • Пишите заявление в двух экземплярах, как я советовал выше и подавайте через канцелярию суда. На вашем экземпляре канцелярия должна сделать отметку, что приняли.

       Если вам говорили, что законом запрещено — интересуйтесь каким именно законом и какой конкретно статьёй.

 • P Pavlo

  Андрію, Чернігівська міська рада відмовляється оприлюднювати проекти та самі рішення повязані з землею. Кажуть, що там є персональні дані. Наша громадска організація вже в прокуратуру звернулася з цього питання, прокуратура нас підтримала, але міська влада все одно не оприлюднює цих рішень. Треба йти в суд ?

  • Відповідно до п. 7 ст. 3 ЗАКОНУ, обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ; якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений. Тобто те, що там є персональні дані не є підставою для того, щоб закрити всю інфомрацію. Нехай приховують персональні дані (зафарбовують коректором), а іншу інфомрацію оприлюднюють.

   А як саме прокуратура вас підтримала? За невиконання ЗУ “Про доступ…” вони мають притягати до адмін.відповідальності за ст. 212-3 КУпАП.

   Я би на вашому місці писав скарги до прокуратури щодо кожного неоприлюдненого проекту рішення та самого рішення і просив притягнути до відповідальності.

   Також, ви можете скасовувати через суд прийняті міськрадою рішення, оскільки їх проекти не були оприлюднені. Декілька штук скасуєте — почнуть виконувати закон… 🙂

 • Доброго дня Андрію.
  Нещодавно наша організація подала запит на доступ до публічної інформації до податкової з таким запитанням:
  1)Чи знаходиться адвокат ПІБ, мешканець м. Виноградів, вул. 6/108, на обліку ДПІ у Виноградівському районі як фізична особа-підприємець?
  2)Чи знаходиться адвокат ПБІ, мешканець м. Виноградів, вул. 6/108, на обліку ДПІ у Виноградівському районі як самозайнята особа з видом професійної діяльності «Адвокат»?

  Таке запитання ми подали з тією метою, що в нас є сумнів у спарвжності адвокатської діяльності цієї особи.
  На це ми отримали відповідь про відмову у задовленні нашого запиту.
  Зокрема податкова пише:
  Згідно ст 32 Конституції – про заборону втручання в особисте та сімейне життя, заборона збирання конфіденційної інформації про особу, без її згоди, + заборона поширення персональних даних без згоди субєкта.
  Також податкова посилається на ст 302 ЦКУ, 21 Про інформацію, 7,10, 22 Закону Про доступ до публічної інформації.

  Підскажіть будь ласка чи є в нас шанси визнати дії податкової протиправними в суді і зобовязати їх відповісти на запит?
  Адже ми не питаємо податкову про життя цього адвоката, а чи є на обліку самої податкової цей адвокат як підприємець, чи як самозайнята особа.
  ЕЛСА Ужгород,
  Президент Нечаєв Валерій

  Зараннє дуже вдячні.

  • На мою думку, вам краще звертатись до державного реєстратора (до міськради, чи хто там у вас здійснює державну реєстрацію?) і просити надати дані про таку особу з ЄДРПОУ, чи зареєстрована вона як ФОП.

   Також можете запитати у кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури — чи видавали йому свідоцтво і чи чинне воно на даний момент.

   • державний реєстратор підтвердить тільки відомості що цей адвокат не є підприємцем. КДКА надала інформацію що можливо ця особа отримала свідоцтво, але документи попередніх КДКА були втрачені.

    • Так що вас ще цікавить? Якщо він не є ФОП, то він не є ФОП… Податкова тут ні до чого… 🙂

   • Mykola Marussyk

    http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html – пошук в єдр

   • Lukyanchuk Andriy

    Стаття 10. Доступ до інформації про особу

    1. Кожна особа має право
    4) на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів;

    потрібне рішення суду

  • На цій сторінці я надаю поради виключно щодо доступу до інформації.

   З такого питання проконсультуйтесь, будь ласка, у юриста, що займаєтсья саме авторськими правами.

   Дякую за розуміння.

 • ViKtoriia

  Андрію, вітання!
  Підкажи, будь-ласка: ми звернулись до Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради з проханням надати інфо “1) Скільки коштів з місцевого та державного бюджетів надійшло до комунальної установи охорони здоров’я у 2012 році на виконання постанови КМУ від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».”, вказавши список комунальних установ охорони здоров”я, інформацію про яких ми потребуємо.
  Відповідь була така: що поставлені нами питання потребують додаткового створення інформації та її обробки. згідно до цього було відмовлено у наданні інформації.
  чи є це законною підставою в цьому випадку?

  Дякую заздалегідь!

  • Складно відповісти на це питання, оскільки мені не відомо, чи є в них така інфомрація (вже готова) чи їм дійсно потрібно її шукати та обробляти. Особисто мені здається, що така інфомрація в них має бути в наявності, але можу помилятись. Якщо ви в цьому впевнені — то подавайте до суду та пишіть скаргу до прокуратури.

 • Kulikovskaja K

  Доброго дня, Андрію! продовжуючи попердню тему від Вікторії. коли ми написали запит, щоб Департамент охорони здоров*я надав інфу по всім комунальним закладам охорони здоров*я (їх у м. Харкові десь 70) нам було відмовлено у наданні інформації. А коли ми надіслали такий же запит тільки з одним лікувальним закладом, то нам відповіли, що запит направлена розпоряднику. Можете прокоментувати це. Чому в першому випадку вони не надіслали розпорядникам?
  Дякую!

  • Вітаю!

   А що саме вам написали у відмові?

   Кількість закладів не повинна впливати на те, пересилають вони чи ні. Мабуть просто полінилися перенапраляти запити. Або ж пожалкували кошти на поштову кореспонденцію.

   • Kulikovskaja K

    В першому випадку відповіли цитую: “інформація, що зазначена в Вашому запиті згідно ст. 1 Закону “Про доступ до публічної інформаціїї” не є публічною інформацією, у зв*язку з тим, що поставлені Вами питання потребують додоткового створення інформації шляхом її збору та обробки”. У другому випадку (коли ми запиталися про один заклад) відповіли, що направили розпоряднику.

    • Якщо запити були ідентичні, і відрізнялись лише кількістю закладів, то мені така відмова здається протиправною…

     • Kulikovskaja K

      Андрію, дуже Вам дякую!
      Хотілось би ще почути Вашу пораду – звертатися нам до суду з цим випадком?

 • Svityk

  Вітаю! Як сформулювати запит на отримання інформації про розмір зарплати керівника комунального підприємства, якщо він працює по контракту, а не в штаті?

  • В принципі, подібний запит подається в довільній формі, як і будь який інший інформаційний запит. Але в даному випадку, комунальне підприємство найшвидше за все не є розпорядником саме такої інофрмації в розумінні ЗУ “Про доступ…”

 • Твердохліб

  Андрій, що робити, коли влада відповідь надає, але ця відповідь носить характер відписки?

  • Якщо ви впевнені, що відповідь вам не надали протиправно, то звичайно треба це оскаржувати.
   Оскарджувати можна до вищого органу, прокуратури або суду.

   Якщо оскаржувати до вищого органу, то до посадової особи, що не надала інфорамцію можуть бути застосовані дисциплінарні стягнення.

   Якщо написати скаргу до прокуратури, то існує ймовірність (особливо, якщо бути наполегливим), що чиновника-порушника притягнуть до адміністратвної відповідальності за ст. 212-3 КУпАП та зобов’яжуть надати вам інформацію.

   Якщо головна мета отримати інфомрацію, то найдієвіший спосіб — двернутися до адміністартивного суду з позовом.

 • Taras

  Андрію, дивіться, якщо я хочу купити в Польщі iPhone і привезти його в Україну персонально, можуть бути якісь проблеми на кордоні? чи ні? і що для цього буде потрібно, щоб можна було привезти його сюди, без проблем на кордоні?

  • На мою думку, проблем не має бути. Але не розумію, яким чином це питання пов’язано з доступом до публічної інформації? 🙂

  • Все залежить від того як Ви буде ввозити його в Україну, якщо через аеропорт то Ви зможете ввозити товар вартістю до 1000 Євро, якщо авто через кордон – то тільки 500 євро.
   Як мені відомо айфони можуть зашкалювати за вказану суму 500 євро, тому для уникнення проблем викиньте квитанцію і коробку айфона, зітріть з нього всілякі бірки і надписи, які б свідчили що він куплений закордоном. Поставте його в карман, якщо запитають – скажіть що це ви купили в Україні і це Ваша “особиста річ”, тільки тоді воно буде звільнятись від декларування і розмитнення.

 • Pasha

  Доброго вечора Андрій, я хотів запитати яким способом мені можна пригнати авто із-за кордону, щоб розмитнення мені обійшлось безкоштовно. Про мене, мені 22 роки, працюю офіційно водієм з перевезення небезпечного вантажу, родився в Украйні де і прописаний.

  • Доброго дня. Тут я надаю консультації лише по доступу до публічної інформації. Нажаль, в темі, про яку ви запитали, я не є фахівцем.

 • Futurama–zeudberg

  Доброго дня! хочу подати позов на страхову компанію , я склав позов алені де не можуперевірити правельність його!! де можна знайти подібний документ у Вас?

  • Доброго дня! На даний момент, я безкоштовно консультую лише по доступу до публічної інформації. Щодо інших послуг, дивітсья на сторінці: http://www.bogdanovich.eu/services

   • Futurama–zeudberg

    дякую

 • Baryschewakatja

  В одному з ближніх сіл на території колишнього колгоспу тепер невідомо що. Хотіла туди потрапити, але мене перестрів охоронець з автоматом і не представившись, і, недаючи сказати мені слова, наказав йти геть. Люди села не знають, що на тій території і, більше того, вони залякані, не хочуть говорити про це місце. Я переконана, що маю знати правду. Проте, де взяти інформацію і як законно потрапити на територію об,єкта, який так охороняється не знаю. Підкажіть, будь ласка!

  • Надішліть запит на інформацію до сільради і запитайте:

   — Чи продавалась або здавалась в оренду зазначена земля
   — ПІБ фізичної особи або назву юридичної, кому продавалась або здавалась в аренду земля
   — копію договору оренди або іншіх документів про передачу землі в користування.

 • Marfonya

  День добрий,як можна дізнатися чи є в особи рухоме та нерухоме майно, куди подавати запити? не за місцем реєстрації.

  • Якщо це звичайний громадянин, то таку інформацію вам не нададуть, бо це персональні дані. Якщо ж це депутат, або кандидат в депутати — тоді можна подивитись його декларацію.

 • Tamara

  Андрей, добрый вечер!
  Статья 15, часть первая, пункт 2. “проекти рішень,що підлягають обговоренню” и часть третья “проекти…рішень органів місцевого самоврядування… оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття”.
  Вопрос: Относится ли эта статья к проектам решений по акту індивідуальної дії – розробка чи затвердження матеріалів детального плану територіїї или только к нормативно-правовым актам (регуляторным)?

  • Дійсно, формулювання не до кінця зрозуміле. Наче акт індивідуальної дії тільки після прийняття публікується, а його проект не оприлюднюється. Проконсультуюсь в колег… 🙂

 • Андрій, чи потрібен підпис подавача на запиті в електронному виді? Тобто якщо я хочу отримати відповідь на електронну пошту то чи повинен я роздруковувати запит, ставити підпис а потім сканувати і відсилати чи можна відсилати без підпису

  • Законом не встановлено, що таке підпис. Тому їм може бути і просто “Андрій БОГДАНОВИЧ” в кінці запиту. Але, щоб уникнути зайвих питань і не давати органу влади завий привід для відмови в наданні інформації, я в вордівський документ вствляю скан свого підпису.

 • stv

  Добрый день.Являются ли технические характеристики ноутбука публичной информацией? И могу ли я запрашивать у производителя письмо с печатью о тех.характеристиках моего ноутбука ссылаясь на ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, несмотря на то, что эти данные размещены на официальном сайте производителя и на CD к ноутбуку? Может ли мне производитель отказать или обязан выдать такое письмо?

  • Если вы собираетесь слать запрос в частную компанию, то они не являются распорядителями информации, в соответствии с ЗУ “Про доступ…”. Соответственно, скорее всего, они вам даже не ответят.

 • Коваль Дмитро

  Доброго дня,
  прошу проконсультувати мені з наступних питань:
  1. Питання щодо проведення закритого пленарного засідання ради.

  – В чому полягає необхідність проводити “закриті пленарні засідання”?
  – яка процедура підготовки до закритого пленарного засідання?
  (Чи правомочні дії голови ради: сесія була оголошена як відкрита, прибули члени громади,депутати, журналісти, і голова раптово ставить на голосування про проведення сесії в закритому режимі. Змушує всіх присутніх, крім депутататів, покинути сесійну залу.)
  – якщо рішення пленарного засідання закритого типу не оголошуються громаді, то чи правомочно розглядати на такій сесії земельні питання?

  2. Чи є право голови ради міняти черговість питань в Порядку денному?
  3. Чи повинно бути розшифровано такий пункт порядку денного: “Розгляд заяв громадян”?

  • Якщо чесно, не розумію, як це стосуєтсья ЗУ “Про доступ до публічної інформації” 🙂

   • Коваль Дмитро

    Як продовження, скажу: на даній сесії розглядались земельні питання. На пленарному засіданні закритого типу були прийняті рішення виділити земелю (всього 13 га) мешканцям села. Ми звернулись до голови сільської ради надати нам копію протоколу і рішення сесії, вона надала, і в даних рішеннях….ВІДСУТНІ рішення, а їх більше півсотні (!) , які стосувались виділення землі громадянам.
    Ось питання:
    -ЧИ правомірні дії голови, яка не надала список осіб, яким рішенням сесії було дано дозвіл на приватизацію земельних дялнок згідно з Частиною 1 ст. 119 Земельного Кодексу України ?
    – ЧИ Є ЦЕ конфіденційна, таємна інформація?
    – Яким чином дізнатись, КОМУ САМЕ вона дала дозвіл на приватизацію земельних ділянок?
    – чи є проявом корупції такі дії голови сільського голови?

    • Вона мала надати перелік ПІБ, кому виділяється земля. Єдине, з документу могли бути заштриховані (замальовані коректором) персональні дані цих осіб, такі як адреси тощо.

     • Коваль Дмитро

      Значить, на запити громадян щодо отримання копій Рішення сесї: в усіх Рішеннях сесій місцевих рад, УСІ рішення, де зазначаються прізвища осіб, яким надають земельні ділянки, повинні бути заштриховані (замальовані коректором)? А , якщо це – НЕ виділення не земельної ділянки, а скажімо, якесь ІНШЕ рішення, в якому також є прізвище , імя та по-батькові особи – ТЕЖ повинно бути заштриховане?

      • Не важливо, яку саме інфомрацію ви запитуєте — рішення місцевих рад чи ні, щодо виділення землі чи щось інше. Відповідно до ч. 7 ст. 6 ЗАКОНУ: Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

       З цієї логіки, якщо в документі міститься якась інформація, доступ до якої обмежений (наприклад, персональні дані осіб, такі як домашня адреса чи щось інше) то саме цю інформацію вони можуть з документу прибрати (замалювати коректором).

       Що ж стосуєтсья ПІБ осіб, що отримали землю, то доступ саме до цієї інфомації не може бути обмежено відповідно до ч. 5 ст. 6 ЗАКОНУ: Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

       • Коваль Дмитро

        Як я розумію, що ЛИШЕ прізвище, імя, та по-батькові – НЕ є персональними даними?

        • Питання в тому, що не може бути обмежено доступ до цих ПІБ.

         Що відноситься до персональних даних, можете почитати в ЗУ “Про захист персональних даних”.

         • Коваль Дмитро

          Щиро дякую за ваші відповіді.

          • Будь ласка. Звертайтесь! 😉

          • Коваль Дмитро

           Шановний Андрій,
           пишу , тому що маємо продовження нашої історії. Ми звернулись повторно, щоб пані голова дала нам відповідь (перечислили їй закони 🙂 ), на що вона нам відповіла:
           “При наданні на ваш запит сілська рада керувалась Законами України “Про обєднання громадян”, “Про місцеве самоврядування”, і п.2 ст.2 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”:
           Стаття 2. Мета і сфера дії Закону

           1. Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

           2. Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.
           (примітка моя: слова “а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.” виділені жирним шрифтом і підкреслені голвоою сільради).

           А також повідомляємо, що вам була надана повна відповідь та усі рішення на які поширюється сфера дії закону про доступ до публічної інформації”.

           Думаю, що пані голова не розуміє трактування п.2 ст.2, на яку опирається.
           А що скажете Ви?
           І що порадите робити далі?

          • Investigator1976

           Моє питання вже нецікаве? А мене турбує…

          • Дмитре, звертайтесь до прокуратури або до суду. Зрозуміло вже, що сама вана вам їх не надасть. 🙂

        • В даному випадку — так.

 • Віка

  Доброго дня.
  Допоможіть будь ласка розібратись.
  Чи можу я відправити запит на інформацію, щоб отримати копію книги реестрації всіх викликів швидкої медичної допомоги в мій будинок за певний період часу.
  Чи не є ця інформація конфіденційною?
  Якщо таке можливо то куди потрібно направляти запит?
  Дякую за вашу увагу.

  • На мою думку, цю інформацію вам не нададуть, оскільки там потенційно містяться дайні про стан здоров’я людини. Але щоб розібратись в цій ситуації, можна надіслати інфозапит до МОЗ та запитати, чи ведеться взагалі подібний облік, в якому вигляді ведеться тощо…

 • katrin

  Здравствуйте, хотела у Вас проконсультироваться.

  Подскажите, является ли код ЕГРПОУ публичной информацией? или же, например, комерческой тайной или персональными данными???

  • Это абсолютно не закрытая информация, она даже доступна через интернет на сайте: http://irc.gov.ua.
   Можно искать предприятия по номеру, можно по названию.
   Также, информацию можно получить в управлении статистики на красивом бланке с печатью, правда справки там платные.

 • Володимир

  Доброго дня. Пікажіть, будь ласка, чи можна за допомогою цого закону направити до страхової компанії запит на отримання інформації щодо ДТП на предет: чи отримали вони повний комплект документів на відшкодування, коректність оформлення тощо. У Законі приватні страхові компаніі не зазначені, та є прирівняні щодо виконання Закону (мають відомості про аварію). Чи можна словов аварія тлумачити як ДТП і чи обовїязково тоді страховій компаніі надання мені цієї інформації.

  Дякую.
  З повагою.
  Володимир

  • Ні, за цим законом, приватна компаня не є розпорядником такої інформації. Якби вони мали якусь ексклюзивну інформацію щодо аварій-катастроф, що мали б суспільнй інтерес — тоді так. Але не у випадку зі звичйним ДТП.

   Якщо ви учасник цього ДТП, то, на мою думку, і так отримаєте в них інформацію.

   • Володимир

    Дякую за швидку відповідь. Просто згідно цього Закону строк розгляду-відповіді 5 робочих днів, а за звичайним запитом громадян – 30 днів (( Просто пробую затрахуватися від подальшого обману та затягування часу з боку страхової (((

    Все одно дуже Вам дякую

    З повагою
    Володимир

 • golos

  Загально відомо, крім юристів-неуків, що на Україні не існує Конституції як такої за визначенням з таких міркувань. Закон є законом, коли існує відповідальність за його невиконання чи порушення (санкція). Якщо не має санкції, це не закон – це декларація. Конституція – це основний закон. На Україні не встановлено санкції за невиконання Конституції.
  Тобто, Конституція України за суттю є декларація. Не треба лякатись – Великобританія не має конституції взагалі. В США – лише Декларація.
  До чого ми це.
  1.Розкрийте, будь-ласка, практичний алгоритм притягнення до відповідальності осіб, які порушули закон про пі.Дякую.
  2.Наведіть, будь-ласка, свої приклади притягнення до адміністративної відповідальності конкретних осіб?Як це працює?Де ті судді, які когось притягли до штрафу? :о)

  • 1. Повідомлення про адмін. правопорушення в прокуратуру. Мають скласти протокол.
   2. Особисто в мене ще не було, щоб за моєї ініціативи пртягали до адмін. відповідальності. Але було таке, коли після листів до прокуратури мені надавали запитувану інформацію.

   • golos

    от-от, відповідь по суті. Відповідно відомостям з ЄДРСР з пошуком “212-3 публічної інформації” – НІКОГО до адмінвідповідальності НЕ ПРИТЯГНУТО ЗА ВСЕ ІСНУВАННЯ ЗАКОНУ :0)
    На Україні у цілому є приблизно лише 60(!) судових рішень про штрафи.
    Про бойкотування органами прокуратури цього закону.
    також
    Це свідчить:
    1.На Україні майже все населення – аправове, яки живуть як звичайні бики. Це не погано – це нормально – кожен не має думати як боротись за свої права в усьому – головне: їжа, жінка, житло, горілка. Підкреслюю – сам такий. Але на Україні таке відношення – має наслідком: бик перетворюється у раба-наївну жертву.
    2.Прокуратура – це, у більшості (не всі!!!), збіговисько ледарів- корупційних потвор, які не хочуть та не можуть (таке дуже часто трапляється) робити свою справу – творити добро та щастя законослухняним громадянам й горе злочинцям і людському непотребу.

    Висновок:
    УКРАЇНІ саме ПОЛЬСЬКУ (сучасну польську) СИСТЕМУ ПРАВОСУДДЯ!!!!!! Всі хто говорить про економічні реформи – ворог України. Тільки ті, хто саме за польську систему – друзі України.

    100% моїх знайомих, хто їздить на джипах, годується у ресторанах, їздить закордон на відпочинок далі, ніж Турція – є щонайменше податковими злочинцями, ЯКІ НІКОЛИ та НЕ КИМ не будуть покарані за, щонайменше, за ухилення від сплати податків.

    Податкова міліція має мати повноваження СБУ при дослідженні доходів й витрат ВСІХ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ та ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ-МОНОПОЛІСТІВ.

    Повірьте – гарантія успіху України – дієва й чесна прокуратура та суди. ЦЬОГО ДОСТАТНЬО.

    • golos

     мав на увазі У КИЄВІ НІКОГО НЕ ПРИТЯГНУТО :о) навіщо нам потрібна така прокуратура???!!!!

     • Самі по собі чиновники, без громадського контролю, не будуть нічого робити, це ж зрозуміло — тому треба вимагати, скаржитись тощо… 🙂

      Ну, або голосувати за Демократичний Альянс — ми все змінимо! 😉

      • golos

       от-от, плебс вибрав жовтогарячого мажора Ємця, “патріота”-екс-комуніста Яворівського (я про Київ),

       ані Вам Віталія Черняхівського, ДемА, Кармазіна, Лесів Танюків

       одні цуценюки, гриценки, піз..ники, турчинюки …

    • Investigator1976

     РЕСПЕКТ golosу за те, що сказав : “Гарантія успіху України – дієва й чесна прокуратура та суди. ЦЬОГО ДОСТАТНЬО.”. Це – ІСТИНА.

 • Юрій

  Громадська організація звернулась до голови сільської ради: “Просимо Вас повідомити, у яких засобах масової інормації й коли (точна дата) була оприлюднена Ваша Декларація про доходь за 2011 рік.
  У разі, якщо Декларація про доходь за 2011 рік не була оприлюдненна в засобах масової інформації, просимо надати копію Вашої Декларації про доходь за 2011 рік.”

  Голова сільської ради відповіла : “Декларація про мої доходи була оприлюднена на дошці оголошень у приміщенні сілської ради, де й Ви можете ознайомитись із нею.”

  Це- “правильна” відповідь?

  • На мою думку, вам треба було формулювати запит більш чітко. Наприкад так:

   ———–
   Прошу надати:
   * інформацію щодо того, чи публікувалась і в яких ЗМІ делкларація про доходи.
   * копію декларації про доходи.
   ———–

   Тобто без якихось умов, а одразу чітко просити, що вам треба.

   • Pravda

    Згідно ст.23 “Про доступ до публічної інформації” :
    “Рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.”,
    ХТО для голови сільської ради (розпорядника інформації) є “керівником розпорядника”?
    ХТО хто для сільської ради Є “вищий орган”?

 • Pravda

  Демократичний Альянс в РЕГІОНАХ. ЧИМ він займається? Де можна прочитати про мету, напрямки … Чи можна співпрацювати з ГО?

 • Ptv1111

  Доброго дня!Нещодавно мною був надісланий запит на одне із хімічних підприємств України із текстом: “Відповідно ст. 50 Конституції України, статті 9 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” та Закону України «Про доступ до публічної інформації», прошу надати мені інформацію про екологічну діяльність Вашого підприємства за попередній рік, а саме:
  1) кількість використаної води підприємством за 2011 рік, абсолютна зміна показника до попереднього року;
  2) кількість використаної води на виробничі потреби за 2011 рік, абсолютна зміна показника до попереднього року;
  3) кількість спожитого природного газу, використаної електроенергії підприємством за 2011 рік.
  4) капітальні інвестиції, поточні витрати на енергозбереження за 2011 рік.”
  Незабаром прийшла відповідь: “Критерії віднесення інформації до екологічної передбачені ст.25 ЗУ “Про охорону навколишнього природного середовища”, однак витребувана інформація в розумінні даного закону до еклогічної не належить і становить комерційну таємницю”.
  Однак, я вважаю, що їхня аргументація – безпідставна, в статті, на яку вони посилаються не має конкретики, яка їм потрібна, а навпаки, передивившись статті 5, 9, 25, 68 ЗУ “Про охорону навколишнього природного середовища”, я вважаю, що я права більше (невпевненість лише щодо показника використаної електроенергії).
  Скажіть, будь ласка, чи я права? І що мені робити, щоб отримати необхідну інформацію?
  Дякую.

  • Відповідно до частини 2 статті 13 ЗАКОНУ:

   До розпорядників інформації, зобов’язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб’єкти господарювання, які володіють:
   1) інформацією про стан довкілля;
   2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;
   3) інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров’ю та безпеці громадян;
   4) іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).

   Якщо ви вважаєте, що інформація про використану воду підпадає під критерії, зазначені в статті, яку я навів, то вам треба відповідно це обґрунтувати в запиті. Якщо інформацію не нададуть — звертатись до суду. Але, як на мене, запитувана вами інформація не підпадає під згадану норму.

   До речі, підприємство державне чи приватне?

   • Ptv1111

    Це публічне акціонерне товариство

    • Зрозуміло. Тоді моя відповідь актуальна.

     • Ptv1111

      Дякую за консультацію, однак я на свій страх і ризик 🙂 спробую ще раз надіслати їм запит із новими аргументами заказним листом. Побачимо, що з цього вийде 🙂

     • Інна

      як відповісти на питання в запиті на інформацію від місцевої ради:
      – чи сплачував який небудь субєкт господарювання орендну плату за землю комунальної власності за адресою “Х” в період 1995-2013 роки, з якого часу, в якій сумі, на яких підставах?

      • Не зрозумів. Вас цікавить, ЯК ВІДПОВІСТИ? Тобто ви є розпорядником інформації? А запитувач хто? Місцева рада?

 • Андрій!
  Минулого року була прийнята міська Програма регулювання чисельності безпритульних тварин. Зокрема у 2012 році планувалося виділити ділянку під будівництво притулку розробити проектну документацію, виділити майданчики під вигул. Як відомо з телефонної розмови з відповідальними управліннями міськвиконкому – не зроблено нічого. На прямий ефір, де розглядалося це питання представники влади не прийшли. Ми хочемо подати запит щодо отримання звіту по виконанні Програми.
  1. Чи підходить такий запит під Закон “Про доступ до публічної інформації”?
  2. Чи може подавати запит не громадянин, а юридична особа – благодійна зоозахисна організація?
  3. Які особливості подання/оформлення такого запиту?
  Дякую. З повагою, Ольга

  • Запит на інформацію подається у вільній формі. Щодо суті питання, то треба розуміти яка саме інформація потрібна, але на перший погляд мені здається, що все отримати зможете. Подавати інфозапит може як фізична, так і юридична особа.

 • Der Gast aus der Ukraine

  Андрію, скажіть, будь ласка, чим відрізняється міська прокуратура від міжрайонної? Якщо не надано відповідь на запит, то до якої з них надсилати? 

  • Чим відрізняються не знаю — треба розбиратись. До речі, щодо цього можете направити запит до прокуратури 🙂

   А щодо скарг — то краще за все писати в найнижчу прокуратуру за територіальною ознакою, і якщо вони не реагують — то в вищестоящу.

 • Tronts13

  Добрий день!!! Скажіть будь-ласка, я працювала у державній організації чи можно листом Про доступ до публічної інформації запросити  довідку про доходи, мені потрібно для заповнення декларації  

  • Де саме ви працювали? На якій посаді?
   Якщо вам треба якась спеціально оформлена довідка про доходи, для пред’явлення кудись, то ЗУ “Про доступ…” тут не дуже підходить. Але, мені здається, що вам і так цю довідку нададуть, якщо ви звернетесь з таким проханням.

 • Tronts13

  Тут так проблема, з керівником дуже погані стосунки і коля я звернулась мені відмовили, пишіть в письмовій формі. Я працювала начальником у відділі кадрів у регіональному відділенні Фонду державного майна України. Коли я вивчала закон Про доступ до публічної інформації так  і незрозуміла можно робити запит.

  • Мені здається, тут більш доречно написати заяву з проханням видати подібну довідку.

 • Tronts13

  Це звичайна довідка про доходи на 12 місяців. 

 • Tronts13

  Дякую я вас зрозуміла, я так і зроблю, но мені дуже цікаво  чи можу я
  по закону
  через запит Про доступ до публічної інформації запросити цю довідку, так як на моїй новій роботі мені прийдеться працювати з публічною інформацією

 • Tronts13

   Но мені дуже цікаво чи можу я 
  по закону
  через запит Про доступ до публічної інформації запросити цю довідку, так як на моїй новій роботі мені прийдеться працювати з публічною інформацією

 • Dimka-dimka

  Однозначно – ні!!!!!!!!!!!!!!!!
  Це Ваша особиста інформація – на щастя для нас, Ви не Яник й не Джулія. – Ви не публічна особа.
  Мені шкода Вашого нового керівника, якщо Ваші питання щирі. 
  На моє особисте переконання – працювати з публічною інформацією має виключно юрист з некупленим дипломом Ярослава Мудрого або Академії адвокатури (про Шевченка й МАУП ні слова).
  Але з цим законом може розібратись й учень 5-6 класу за 5-6 годин тренінгу від фахівця – там все доволі просто – лише треба знати базу римського приватного права.
  Мені лише дуже сумно за Україну, коли такі симпатичні дівчата займаються правом замість нічних клубів та виключно народженням дітей.
  Хай Вам щастить!

 • Ptv1111

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, з приводу захисту авторських прав (хоча це і не про доступ до публічної інформації). Я пишу дисертацію, хочу надіслати статтю для публікації в одному журналі. Зазвича, а у мене уже більше 10 публікацій, процедура друкування тез, статті проходить наступним чином: автор відсилає статтю, тези, її протягом певного періоду розглядає редколегія, затверджує, надсилають автору реквізити для оплати, після сплати за певний період автору надсилається збірник матеріалів чи науковий вісник із статтей, тезами! Цього разу, пройшовши усі процедури аж до оплати мною квитанції за публікацію, мені редколегія надсилає угоду про передачу авторських прав, зміст якої наведений нижче:
  УГОДА ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ

  Ми, автори* рукопису статті ___________________________________________________ ________________________________________________________________________________
  ________________________________________________________________________________ у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії «______________________________________________________________________» права на
  1. Публікацію цієї статті українською (російською, англійською) мовою та розпов-сюдження її друкованої версії.
  2. Переклад статті англійською мовою (для статей українською або російською мовами) та розповсюдження друкованої версії перекладу.
  3. Розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською або російською мовами), через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).

  При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками
  1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
  2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
  3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
  4. Розміщати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, заван-тажену з офіційного web-сайту журналу) на:
  a. персональних web-ресурсах усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
  b. web-ресурсах установ, де працюють автори (включно з електронними інститу-ційними репозитаріями);
  c. некомерційних web-ресурсах відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
  В усіх випадках наявність бібліографічного посилання на статтю або гіпер-посилання на її електронну копію на офіційному web-сайті журналу є обов’язковою.

  Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис
  1. Не порушує авторських прав інших осіб або організацій.
  2. Не був опублікований раніше у інших видавництвах та не був поданий до публікації у інші видання.

  _____________________ __________________________________
  підпис П.І.Б. автора
  __________________________________
  звання, посада

  __________________________________
  адреса місця роботи
  __________________________________
  адреса місця роботи
  __________________________________
  адреса місця роботи
  _____________________
  дата

  *Допускається наявність підпису лише першого автора від імені усього авторського колективу

  Скажіть які правові наслідки для мене, автора є підсання цієї угоди?За матеріалами цієї статті у мене написаний фрагмент розділу моєї дисертації, чи не виникнуть потім проблеми в мене при захисті, адже виходить, що я безоплатно (ще й їм заплативши за друк в журналі), передаю свою власну роботу?Особливо це стосується пункту в угоді про “2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.”.Чи я не права?

 • 1

  Будь-ласка підскажіть, чи являється запит про публічну інформацію дійсним, якщо він надійшов по електронці без підпису та дати ( текстовий варіант), але адресат вказаний.

  • Дату та ваше ПІБ треба обов’язково вказувати. Зазвичай, я також вставляю відсканований підпис, щоб у розпорядника інфомрації не було підстав для відмови.

  • 1

   Я пишу від установи,яка отримала даний електронний лист без дати та підпису в якому просять надата відомості про договіро оренди підприємства ” А”, яку площу він орендує та скільки сплачує орендної плати. Як реагувати на даний лист, коли підпису немає просто написано текст, від Іванова Івана Івавановича, електронна адреса. По діловодству ми не можемо розглядати лист де немає підпису та дати. Але в даному випадку??? Якщо б людина яка наполягає на відповіді та ще й згідно даного закону, вона б надіслала лист поштою та щей з повідомленням.

   • Щоб уникнути скарг до прокуратури (нагадаю, що розпорядник несе відповідальність за ст. 212-3 КУпАП), я б вам рекомендував надати інформацію, якщо інших перешкод немає. Адже ПІБ в запиті є, дату в електронній пошті побачити можна. В законі не написано, що підпис це та сама закарлючка, тому ПІБ може вважатись підписом. Та і чого щось приховувати, якщо у вас запитують ПУБЛІЧНУ інформацію?

 • Олег

  Доброго дня. Я надіслав запит на отримання інформації. Мені відповіли, але у відповіді звертаються на ве-сайти, веб-портали і друковані видання, не надаючи при цьому конкретної відповіді. Я надіслав повторний запит, де вказав, що відповідь суперечить закону пункту 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Але відповіді так і не отримав. Що робити?

  • Як ви правильно звернули увагу, відповідно до пункту 2 статті 22 ЗАКОНУ, відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, вважається неправомірною відмовою в наданні інформації, тому в вашому випадку вам потрібно поскаржитись до вищестоящого органу, а також до прокуратури, а окрім того ви можете звернутись з позовом до суду.

 • Лілія

  Добрий день!
  Я подавала декілька запитів в КМДА для роз`яснення нашим ЖКГ про дуже підозрілі нарахування за опалювальний сезон 2012-2013рр. ЖКГ прислали мені відповіді на мої запити, а ле те, що вони написали не є віповідями на мої запити. Хочу звернутися з письмовим запитьм в КМДА щоб Вони мені в письмовій формі прислали всі мої запити з номерами та датами для подання заяви до суду…але ніяк не можу скласти цей запит (( Може Ви б мені підказали як правильно його скласти? Дякую!

  З повагою!

  • Доброго дня!

   Тут я надаю лише консультації на тему достпу до інформації. Якщо конкретизуєте заптання — з радістю вам відповім.

   Ну а щодо складання запитів та інших послуг можете почитати на сторінці: http://www.bogdanovich.eu/services

   • Лілія

    Дякую ))

 • Хельга

  Надіслали запит про надання інформації про доходи (оприлюднення декларації) прокурора міста, голови суду, начальника ОВС міста. Минув місяць, є одна відмова, що інформацію не може бути надано(з обмеженим доступом, без згоди особи). Чи правомірно відмовляють?????Дякую))))

  • Відповідно до частини 6 статті 6 ЗАКОНУ, не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”. Тому, запитайте копію декларації. 🙂

 • Олексій

  Чи можна по інформаційному запиту отримати контактні телефони голів ОСББ?

  • В кого отримати? Дайте більше вихідних даних.

   • Олексій

    направив до управління ЖКГ міської ради запит про отримання інформації щодо чисельності та конаткітв голів ОСББ. Отримав список голів ОСББ, проте без адрес і контактних даних.

    • В рамках ЗАКОНУ наврядче ви отримаєте більше, проте можете спробувати поскаржитись до прокуратури. Можливо допоможе.

 • Олексій

  Я направив до управління ЖКГ міської ради запит про отримання інформації щодо чисельності та конаткітв голів ОСББ. Отримав список голів ОСББ, проте без адрес і контактних даних.

 • Олександр

  як зробити запит до конституційного суду України, а саме:

  – Прошу повідомити чи має право суддя у своєму рішенні посилатися на скасовані рішення суду, як встановлені обставини

 • Андрій

  Андрію, підкажіть, якщо людина оформлена на роботу на підприємство, жодного дня там не з’являється, а зарплату за неї отримує її начальник, то це законно взагалі? Якщо ж ні, то які статті така особа порушує?

  • Думаю, що це незаконно, але яким чином це стосується закону “Про доступ до публічної інформації”, поради щодо якого я тут надаю? 🙂

 • Олександр

  вітаю вас. дуже добре , що такі як ви. приємно. тепер до справи ; як провести запит на отрмання інформації щодо користування соцмережами ,а саме “вконтакти” та “фейсбук”, “одноклассники”. як проводиться використання персональної інформації на території України посередництвом цих сайтів ? дякую.

  • Олександр

   порядок/ куди звертатись/ чи звертатись ?/цікаво/ відрекомендуйие щось

   • Вітаю! Дякую, що схвалюєте мою діяльність.

    Інформацію про використання данних з соцмереж ким саме (міліцією, СБУ тощо) ви хочете дізнатись? Поки не до кінця зрозумів, що саме вас цікавить.

    • александр

     кому в Україні належить право нагляду за вконтакт” та “фейсбук”, “одноклассники”. ? яка державна установа ?

 • Олександр

  куди звернутися для підтвердження факту родиннх відносин ? до якої установи та який зразок заяви повинен буьти ? / не спадщина чи будь що / тілько родинні зв язки/ довідка із ЖЕКУ не підходить/ дякую

 • Олександр

  помер дід. свідоцво про смерть інші свіідоцтва є. прізвища різні.

  • Який тут зв’язок ви бачите з ПУБЛІЧНОЮ інформацією?

   • Олександр

    Дякую за те , що приділили мені час та дали компетентну відповідь на моє запитання .

 • Алексей

  Является ли Коммунальноепредприятие “Бюро технической инвентаризации” распорядителем информации (в понимании ЗУ “О доступе …”) о зарегистрированной в этом БТИ коммунальной собственности?

  • Нет. Поскольку это не орган госвласти, а предприятие, то они являются распорядителями информации только в части предоставляемых услуг и цен на них.

   Если хотите получить информацию о коммунальной собственности, пишите запросы в местный совет и/или исполком.

 • viki

  Добрий день!Чи має юридичну силу запит направлений по факсу від представника ЗМІ, якщо термін розгляду звернення 5 днів, а відповідь не надана відповідним органом державної влади?Як притягнути до відповідальності за порушення строків розгляду, якщо відомо що за наданим запитом назначено відповідальну особо , яка буде надавати відповідь?Дякую.

  • Так, надсилати запит можна зокрема факсом.
   Подзвоніть в канцелярію і спитайте, чи отримали вони запит. Якщо так — дізнайтесь його вхідний номер та дату. Якщо матимете ці реквізити можете писати скаргу. Якщо ж вони скажуть, що нічого не отримали, то наврядче щось доведете.

 • Олеся

  Шановний Андрію! не впевнена чи має моє запитання відношення до теми але… я читаю лекції в університеті. з цього навчального року нас в примусовому порядку зобов”язали читати ще й дистанційно. (без оплати). тобто в той час , коли я в аудиторії читаю лекцію студентам стаціонару мої слайди викладають в інтернет і в онлайн режимі їх дивляться інші студенти у філіях університету а також слухають і бачать мене. крім того (це, власне, моє запитання) мою лекцію, знімаючи на камеру, ЗАПИСУЮТЬ. БЕЗ МОЄЇ ЗГОДИ. чи це правомірно і якщо ні , то як я можу завадити цьому процесу. наперед дякую.

  • До теми доступу до публічної інформації це точно не має жодного відношення… 🙂
   З цим треба окремо розбиратись.

 • Оксана

  Шановний Андрію. Виникло таке запитання: на наше підприємство (підприємство ЖКГ, юридична особа. не фінансується із бюджету) звернулась фізична особа із вимогами про надання інформації, яку вона вважає чомусь публічною, а саме: про фінансові розрахунки із іншою юридичною особою (школою), вимагає надати їй копії рахунків виставлених цій школі. Чи є її дії правомірними? І чи зобов’язані ми їй надати ці дані?

  • Якщо ви не фінансуєтесь із бюджету, і запитувана інформація ніяк бюджетних коштів не стосується, то в даному випадку інформація не є публічною в розумінні ЗУ “Про доступ…”.

   • Оксана

    вона мотивує свою вимогу тим, що сама школа фінансується із бюджету, але ж до нас ці кошти надходять не як бюджетні, а як сплата юридичної
    особи

    • Тоді вона має запитувати про ці кошти у школи, яка ці гроші з бюджету і отримує.

 • Денис

  Хочу написати у державний ЖЕК запит на інформацію стосовно того на якій підставі було проведено в моїй квартирі перерахунок оплати за споживання газу (в квартирі газового лічильника немає). А також інформацію про нарахування боргу.

  Підкажіть, будь ласка, чи має право ЖЕК відмовити мені у наданні такої інформації?

  • Оскільки ваша інформація відносться до цін та послуг на них, то в даному випадку відмова в наданні інформації буде неправомірною.

 • Денис

  Натрапив на цікаву книжку під назвою “Доступ до публічної інформації: найчастіші запитання та від
  повіді / За заг. ред. В. Андрусіва, Д. Котляра ; Укр. незалеж. центр політ. дослідж., – К.: [Агентство «Україна»], 2012. – 64 с.
  В ній описані, із посиланням на статті Конституції та Закони України, найчастіші питання та відвовіді стосовно запитів на інформацію. Можливо, комусь буде цікаво та корисно прочитати її. Посилання на електронну книгу: http://www.ucipr.org.ua/userfiles/access_info_questions_2012.pdf

 • Я подавав у 2012 році запит до Дніпропетровської міської ради на отримання інформації щодо ремонту доріг у місті Дніпропетровську за 2011 рік. Я запросив надати копію договору з кожним виконавцем для кожного ремонту. Було бажання дізнатися, які гарантії на роботи, скільки ці ремонти коштували місту, що саме ремонтували. Мені відмовили на підставі того, що “договір” не є публічною інформацією.
  Яке покарання загрожує тому, хто мені відмовив? А якщо я подам до суду після 2-ї чи 3-ї відмови?

  • Якщо у договорі містяться якісь персональні дані осіб, то вони просто мають приховати ці дані, а в цілому договір надати. Відповідальність за невиконання закону “Про доступ…” передбачається статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тільки для цього не в суд треба подавати, а писати скаргу в прокуратуру з проханням притягнути до адміністративної відповідальності.

 • Вячеслав

  Доброго дня.
  Яким чином можна отримати в Міндоходів копії фінансового та податкового звітів фінансової установи, клієнтом якої я є? На звичайний запит є відмова, що це конфіденційна інформація.

 • Ольга

  Добрий день! В мене таке питання: сусід(юредичне лице) взяв в оренду землю. Я звернулась в Держкомзем з проханням надати копії акту встановлення і погодження меж землекористування, договір про встановлення земельного сервітуту(на нашу користь) та акту про перенесення в натуру меж земельного сервітуту. Отримала відмову, спирались на те, що копії містять інформацію з обмеженим доступом.

  • Це порушення. Всю інформацію, доступ до якої обмежений, мають приховати, а сам документ надати.

 • Ольга

  доброго дня. ВДАІ відмовило в наданні відповіді на адвокатський запит щодо власника транпсортного засобу, посилаючись на те, що інформація є конфіденційною. на даний час подано позов в суд. чи правильної позиції дотримуються органи ДАІ?

 • Серг

  С органов прокуратуры отписали, что никакой информации о состоянии криминального производства СК не дадут, так как никакого статуса в деле мы не имеем, хотя ст. 25 ЗУ “О страховании” четко предусмотрено, что СК имеют право делать запросы и получать любую информацию связанную со страховым событием… Как быть?

  • Правильно ответили, закон “Про доступ…” к криминальным делам никак не относится.

 • Danilo Kozachko

  Привіт Андрій! Чи маю я право отримати інформацію, на основі закону про доступ до
  публічної інформації, про всі договори оренди комунальної землі,
  приміщення і т.д. в своему місті?

  • Мені таким чином вдавалось отримати копію договору оренди. Правда, після скарги до прокуратури. 🙂

 • Диана

  Доброго дня!!!! Андрій, ми є комунальним підприємством (ЖЕК)!!!! До Департаменту ЖКГ надійшов запит про доступ до публічної інформації від одного з наших мешканців про надання йому інформації про фонд заробітної плати нашого підприємства та чисельність працівників нашого підприємства!!! Чи має право Департамент Житлово-комунального господарства надавати йому відповідь на такий запит??????

  • Якщо заробітна плата з бюджетних коштів — ви збов’язані надати інформацію на запит.

  • Анатолій

   Комунальне підприємство надає ПОСЛУГИ споживачам. ПОСЛУГИ, тобто ви є – СЛУЖБА, яка повинна СЛУЖИТИ громаді. А це значить, ГРОМАДА ВАС УТРИМУЄ. Ви існуєте ЗА НАШІ КОШТИ. То чи може КОМУНАЛЬНЕ підприємство приховувати те, ЩО МИ ВАМ ПЛАТИМО? Усвідомте це, працівники ЖЕКу.

 • Диана

  Заробітна плата виплачується не з бюджетних коштів (ЖЕК)!!! Заробітну плату нам виплачують з коштів, які ми отримуємо він здійснення господарської діяльності!!!Надання даної інформації (про штатну чисельність працівників та про фонд заробітної плати)громадянин вимагає від Міської ради. Міська рада, яка є власником нашого підприємства, дане звернення для розгляду перенаправляє до Департаменту житлово-комунального підприємства!!! Чи має право Департамент ЖКГ або Міська рада розповсюджувати таку інформацію про наше підприємство???

 • таня

  доброго дня! В селищну раду надійшов запит від викладача університету, щоб надати йому та його помічникам (не вказав яким) доступ до копіювання та фотографування всіх протоколів сесій та виконкому селищної ради за 2012-2014р. як правильно відповісти на запит, якщо вся інформація висвітлювалась раніше на дошці оголошень. а зараз нема змоги все копіювати.

 • Ольга Кихтенко

  Привіт. Питання таке – по земельній ділянці проходить ЛЕП 10 КВ. Чи можу я отримати інформацію від сільської ради хто власник ліній, власник трансформатора???

 • Ольга Кихтенко

  Ще питання. Чи повинно Держземагенство надавати інформацію про вільні ділянки (для приватизації) в селищі?

 • Віталій

  Доброго дня, я звернувся до органу місевого самоврядування, як депутат про надання мені всіх копій рішень, які приймались.Мені було відмовлено посилаючись на захист персональних даних. Чи правильно це?

  • Взагалі-то, як депутат ви в принципі не можете звертатись за цим законом. У депутатів є інші інструменти. По персональним даним точно відповісти не можу, так як не знаю, які документи ви запитували, але в будь-якому випадку, може обмежуватись доступ до інформації, а не до всього документу. Відповідно, вам мали зафарбувати персональні дані, але надати копії документів.

 • Микола

  Закон про доступ до публічної інформації – на скільки я розумію , раз інформація публічна, значить до неї має бути вільний доступ без будь-яких запитів. Чи не здається Вам, що нам впарюють черговий “брєд” за золоту монету ?

  • Анатолій

   Як лікар може знати, що у вас болить, ЯКЩО ви про це йому не скажете?

 • Микола

  Відповідь на свій запит згідно Закону України ” Про доступ до публічної інформації ” я отримав письмово приблизно через місяць. Додаткових перевірок (запитів) підприємство “Теплокомуненерго” не проводило. Принаймі мені таких повідомлень не поступало. Куди і кому писати скаргу ?

 • Виктор

  Чи можу я звернутись в державну установу,що фінансується із держбюджету із запитом на отримання інформації(копій розрахунково-платіжних відомостей) про заробітну плату працівників ?

  • Треба спробувати. Теоретично, самі суми ставок мають бути надані. А от хто конкретно з працівників скільки отримав — наврядче дадуть.

  • Анатолій

   Закон України «Про доступ до публічної інформації» забороняє обмежувати доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами. Розпорядження бюджетними коштами включає здійснення витрат з державного чи місцевого бюджету. Заробітна плата та інші виплати (премії, матеріальна допомога тощо) посадовим та службовим особам є витратами з бюджету. Згідно із внесеною зміною до статті 6 Закону, не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», крім відомостей, зазначених у пункті 7 примітки додатку до цього Закону.

   Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції» також забороняє відносити до інформації з обмеженим доступом відомості про розміри і види оплати праці зазначених осіб. Закон України «Про оплату праці» дозволяє надавати відомості про оплату праці іншим особа, коли це передбачено законодавством.

   Наведене узгоджується із Законом України «Про захист персональних даних», який допускає, що інші закони можуть забороняти віднесення персональних даних певних категорій фізичних осіб або певних персональних даних до інформації з обмеженим доступом. Крім того, цей Закон дозволяє поширення персональних даних без згоди відповідної особи у випадках, визначених законом, в інтересах економічного добробуту і прав людини (надання інформації про бюджетні витрати відповідає інтересам запобігання та виявлення корупції, що є необхідним для економічного добробуту, а також забезпечує право особи на доступ до інформації).

   Отже, інформація про заробітну плату, премії, матеріальну допомогу, будь-які інші виплати з державного чи місцевого бюджету працівнику державного органу або органу місцевого самоврядування не є конфіденційною, не може бути обмежена в доступі і підлягає наданню на запит. Доступ до такої інформації санкціонований законом і не потребує згоди особи.

 • Тала

  Добрий день! Як Ви вважаєте, чи має право установа надавати інформацію відповідно до Закону “Про доступ до публічної інформації” працівникові, який працює в цій установі. Інформаційний запит оформлено відповідно до Закону, але відповідно до розподілу функціональних обов”язків ця інформація не належить до компетенції працівника. Будемо щиро вдячні за відповідь.

  • По-перше, треба зрозуміти, що це за установа (форма власності) та яку саме інформацію ця особа запитує (чи є ця інформація публічною). Тобто чи є ця установа розпорядником цієї інформації відповідно до цього закону. А що ж стосується самого працівника, то запитувач (яким є працівник) має право отримати будь-яку публічну інформацію, незалежно від того, стосується вона його особисто чи ні. Відповідно, розпорядник зобов’язаний її надати.

 • Андрію, доброго дня. Питання наступного змісту. Чи маю я право, як житель сільської громади, отримати інформацію про перелік комунального майна, що знаходиться у власності за сільською радою та список його користувачів чи орендарів? Як оформити грамотно такий запит?

  • Вітаю! Так, ви маєте право отримати таку інформацію. Все, що стосуєтсья державної власності та ПІБ осіб, кому вона була надана (без домашніх адрес та інших персональних даних) ви можете отримати. Запит складається у довільній формі; у частині 5 статті 19 ЗУ “Про доступ…” є інформація про те, що має містити запит.

   • Анатолій

    Хочу трошки поправити на рах. слів: “(без домашніх адрес та інших персональних даних)”. ЗУ “Про доступ до пубілчної інформації” п.5 ст6 каже: “Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.” Ми виграли СУД по цьому питанні – нам надали УСІ рішення сесії, де були повністю вказані прізвища, імена, по батькові фізичних осіб, які отримали земельні ділянки за рішеннями сілсьької ради. Якщо треба – Дмитрій Осипенко, можемо надати копію Постанови суду.

    • Тетяна

     Добрий день! Чи можнамені отримати Вашу копію постанови суду?

 • Анатолій

  В сільській раді рішенням сесії визначено розпорядником інформації секретаря сільради.

  ГО звернулась до сільської ради надати списки осіб, яким було надано дозвіл на приватизацію ділянок, відповіді не отримали. Тоді ми звернулись зі скаргою в прокуратуру. Від неї отримали відповідь, що прокуратура визнала дії…землевпорядника неправомірними, тому що та не дала відповіді на звернення. (Видно, голова сільради доручила дати відповідь саме земле впорядниці). Землевпорядник подумала і вирішила, що вона-права, тому що не думає вибирати дані з маси документів, і подала в суд…прокуратуру. Тепер відбулось два засідання , землевпорядник не зявляється, на друге засідання прислала представника , але суддя переніс слухання справи , бо хоче побачити саме землевпорядника.
  Не розуміємо декількох питань:1. Для нас, як ГО, розпорядником інформації є секретар, який і повинен нести відповідальність за ненадання відповіді, чи не так? А невиконання нею роботи, яку призначила виконати їй голова, є їх внутрішніми проблемами, чи не так? 2). Чому землевпорядник є винною (для прокуратури), а не відповідальний за доступ до пубілчної інформації, який мав би прослідкувати виконання розпорядження голови ? 3) Чи не є це якась прихована схема, щоб не оштрафувати посадових осіб, які мають пряме відношення як розпорядники інформацію (голова і секретар)? І по-друге, чи не тягнеться час шляхом судових засідань, щоб вичерпались строки для притягнення землевпорядника до адмін. відповідальності?

  • Розпорядником інформації є орган, який володіє інформацією. Найшвидше за все, секретаря призначили відповідальною особою за надання інформації в цьому органі влади (місцевого самоврядування). Так, саме ця особа є винною у ненаданні інформації розпорядником.

 • Анатолій

  Громадська організація звертається до органу місцевого самоврядування з Зверненнями, на що отримує….”критику” такого роду: “Повідомляємо, що обраний правовий режим щодо власного звернення не відповідає правовому режиму, який може бути застосований до такого роду звернень, оскільки заявником виступає юридична особа, а ЗУ “Про звернення громадян ” прохання про застосування якого йдеться у звереннні юридичної особи – ГО, відповідно до Преамбули та ст.ст. 1,3,5 зазначеного закону, регулює питання парктичної реалізації визначеного переліку суб’єктивних прав саме громадянами України, а не юридичною особою.”
  Виходить, на думку ОМС, громадська організація не має права звертатись до них від імені ГО, посилаючись на цей закон?

  • Як ви можете прочитати вище, в цьому розділі я надаю консультації щодо використання ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, який до закону “Про звернення громадян” жодним чином не відноситься. 🙂

   • Анатолій

    вибачте.

 • Natali Demertash

  Добрий вечір! Порадьте будь ласка, як бути. Громадська організація направила інформаційний запит на розпорядника бюджетних коштв МОЗ із запитом про розпорядження бюджетними коштами Державним підприємством (засновником якого є МОЗ, а саме на які бюджетні програми були виділені для ДП бюджетні кошти МОЗом та у якій кількості, а також стан виконання цих програм. Але відповіді не надійшло. Громадська організація звернулася до Ген прокуратури, яка повідомила, що надіслала наше звернення до МОЗа для організації перевірки та, за наявності, вжиття підстав. А також зобовязала сам же МОЗ надати нам відповідь!!!! Пройшов місяць – відповіді знов таки не має. А протягом цього місяця знову був надісланий інфомаційний запит (повторний) до МОЗа, який знову був проігнорований.

  Напевно Ви порадите звернутися до суду (і це було б логічно), але розуміючи як довго ця процедура буде триватиме, а інформацію бажано було б отримати, як найшвидше.

  Може у Вас є якісь ідеї або поради як бути громадській організацій у цій ситуації?

  Дякую!

  • Окрім того, що подати до суду, можете ще раз звернути увагу Генеральної прокуратури, що не дивлячись на її приписи, відповідь вам не надали. А ще можете подзвонити в МОЗ, дізнатись, хто має розглядати ваш запит та подзвонити відповідальному за нього чиновнику та запитати, в чому там проблема.

   • Natali Demertash

    Подзвонити – це гарна думка! Я ще вирішила написати кляузу на КМУ (як вище стоячий орган). Хоча вважаю, що з цього толку буде мало! Але спробувати варто))) Дяку юза увагу

 • Олена

  Добрий вечір! Скажіть, будь ласка, чи підлягає інформація з документів національного архівного фонду (тобто документи знаходяться на зберіганні у архівній установі) закону про доступ до публічної інформації? Чи можна надати копії рішень сільської ради фізичній особі з тих документів, які вже передані на зберігання до архіву?

 • Дмитрий

  Добрий день! З міліції принесли запит в звязку з розслідуванням кримінільного правопорушення внесеного до ЄРДР та просили надати для долучення до матеріалів кримінального провадження характеризуючі документи (характеристика, анкета, копія паспорту, ідентифікаційний код). Ми є державна установа (управління держземагентства). Строки надання відповіді? Дякую.

  • Найшвидше за все вам надіслали цей запит не в порядку ЗУ “Про доступ…”, оскільки відповідно до нього, запитувачами не можуть бути органи державної влади. Якщо ж слідчий посилався саме на цей закон — сміливо можете просто не відповідати на цей запит, нехай в міліції краще вивчають законодавство України… 🙂

 • Влад

  Добрий день! До органу державної влади звернулася фізична особа з проханням надати інформацію про службові електронні адреси всіх співробітників деяких структурних підрозділів. Чи підпадає такий запит під дію ЗУ “Про доступ до публічної інформації”? Чи можливо розглядати таку інформацію (електронні адреси співробітників), як конфеденційну інформацію? Дякую за відповідь.

 • Уляна

  Добрий день! Можна надати інформацію, про розмір заробітньої плати?
  Особа вимагає, інформацію про розмір заробітньої плати сторожа в школі *Світанок*! він не працює, у вказаній установі

  • Як же ви надасте інформацію, якщо цей сторож у вас не працює? 🙂

   • Уляна

    це я не точно написала, сама посада сторожа є у школі! але особа, що звернулась про інформацію відношення до школи не має

    • Особа має право звертатись із запитом в незалежності від того, стосується ця інформація її чи ні — тому не має значення,чи працює ця людина у вас.

     • Уляна

      Дякую)
      Підкажіть будь-ласка, бухгалтер Управління освіти ввжається посадовою особою?? в посадовій інструкції не передбачено надання консультацій
      (особа притягається до відповідальності за ненадання інформації)

      • Мені складно відповаісти на запитання. Треба більше інформації. Притягається ким? За що саме?

       • Уляна

        “неприпустимість порушення моїх громадянських прав та свобод в отриманні інформації на запит в порядку ч.3 ст.5 ЗУ “Про звернення громадян*.Адже порушення мого права посадовою особою є кримінальним злочином. Вимагаю притягнути винних у цьому діянні. ”
        – витяг з звернення

        • Це щодо цього сторожа?

         • Уляна

          ТАК)Особа вимагає подати інформацію про заробітну плату сторожа (просто як посади)не конкретного працівника)
          також вимагає притягнення до відповідальності
          (тому що по телефоні йому не відповіла, те що він хотів)
          (ми відписали йому: що особа або подає звернення письмово або усно на особистому прийомі, а не по телефоні)

          • Особа має право подати запит як в письмовій формі, так і електронною поштою, або навіть телефоном. А ви протягом п’яти робочих днів маєте надати відповідь на цей запит. Тому краще надайте йому цю інформацію, і конфлікт зніметься.

          • Уляна

           дякую за допомогу)

 • Оксана

  Доброго вечора. Чи має право громадська організація отримати інформацію про перелік та копії заключених договорів між інтернет-провайдерами та КП “ЖЕК”, а також розмір доходів ЖЕКу (задокументований) згідно укладених договорів відповідно ЗУ “Про доступ до пцблічної інформації”?

  • Ні, ЖЕК це комунальне підприємство, і розпорядником саме цієї інформації в розумінні ЗУ “Про доступ…” не є.

   • Оксана

    Дякую за відповідь. Ще питання: чи зобов’заний ЖЕК надавати інформацію про об’єкти розміщення телекомунікаційних кабельних мереж (перелік будинків та приміщень) відповідно ЗУ “Про доступ…”

    • Стаття 13. Розпорядники інформації

     1. Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

     …..

     2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, – стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

     3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб’єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, – стосовно інформації, пов’язаної з виконанням їхніх обов’язків;

     4) суб’єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, – стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

 • Анна

  Доброго дня. Громадська організація звернулась до сільської ради з проханням надати дати перебування голови сілської ради на лікарняному і у відпустці на протязі 2014 року. Чи є ця інформація конфіденційною, чи підлягає під закон “Про захист персональних даних”?

  • Як на мене, то ця інформація є публічною, адже як лікарняні, так і відпустки оплачуютсья з державного бюджету. Громадянин має знати, за що і коли він платить.

 • Лена

  скажіть будь ласка якщо в одному листі є і прохання і запит на публічну інформацію ( із посиланням на закон про публічну інформацію), зокрема копії документів що стосується будівництва багатоквартирного будинку

  • Значить частина розглядається відповдіно до ЗУ “Про звернення громадян”, а частина відповідно до ЗУ “Про доступ до публічної інформації”.

 • Вікторія

  Доброго дня, Андрій! ПАТ звертається до органів місцевого самоврядування з проханням надати їм перелік зареєстрованих на території міста об’єднань співвласників багатоквартирних будинків із відповідними контактними даними (ПІП-б, посада, контактний номер телефону) голів правління/інших уповноважених, для проведення переговорів та укладання договорів. Чи є номер телефону та ПІП-б голови правління публічною інформацією чи мають право виконавчі органи надавати подібну інформацію? Дякую!

  • Питання спірне, але я б схилявся до того, що це публічна інформація. ПАТ же не запитує їх домашні адреси чи щось таке…

   • Вікторія

    а як щодо номерів телефону, якщо вони є особистими?

 • Елена

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, громадянин звернувся до Держземагентства із запитом в порядку доступу до публічної інформації, з вимогою про надання копій матеріалів справи по оформленню документів на зем. ділянку. Держземагентство надало лише інформацію про такі документи, яле копії не надало. Послалось на те, що немає згоди субєкта персональних даний, та те що документи містять гриф ДСК. Правомірно чи ні?

  • В залежності від документу. Якщо документ містить якісь персональні дані, але в цілому є публічним — його треба надавати, зафарбувавши персональні дані.

  • Bogdan Ugryniuk

   Елена, відповідно до ч. 5 С. 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, інформація, що Вами запитується у Держзему – підлягає наданню без всяких “ню”. Ось чому так:
   Стаття 6 частина 5:
   5. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

   Тобто, усі особи, які отримують земельну ділянку у власність або користування, отримують їх з комунальної або держвласності, що, згідно норми, процитованої вище – є публічними даними, навіть з прізвищем та ім”ям особи, яка набула таке майно у валсність чи користування.

 • Марина

  Доброго дня. Чи маю я право отримати інформацію на якій посаді в комунальному підприємстві працює певна особа? А також: чи можу я ознайомитися з її посадовою інструкцією? дякую.

 • Дмитрий

  Доброго дня. Як мені скласти інформаційний запит до суду, якщо мені потрібно отримати інформацію про рішення суду та інформацію про позивача та його представників ( я є відповідачем по аправі але в суд не з”явився)?

  • Запит тут не допоможе. Якщо ви одна із сторін, то пишіть заяву про ознайомлення з матеріалами справи.

 • Тетяна

  Чи можна в селищній раді отримати “…зведена порівняльна таблиця даних, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель” http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/513-2012-п/paran8#n8

 • оксана

  Скажіть будь ласка , що робити у випадку , коли с/г землю взяли без твого дозволу в користування, не підписавши зі мною договору і тепер не платить за землю, далі нею користується – ще й хамить? Дякую

  • Це питання лежить поза межами ЗУ “Про доступ до публічної інформації”

 • Юлія

  Доброго дня!У мене склалась така ситуація: хотіли оформити опіку на мого батька над інвалідом з дитинства 1 групи( психічне захворювання)моєю тіткою. Сільська рада відмовила видати всі довідки( дов. про склад сім’є , акт про житлові умови та дов. про матеріальне становище) , аргументуючи письмово , що вони їх не видають. Чи дійсно це так , якщо ні, то куди звертатись? Завчасно дякую за відповідь

  • Це питання лежить поза межами Закону України “Про доступ до публічної інформації”

 • Марія

  Доброго дня! надійшов запит на публічну інформацію з питанням чи сплачує окреме підприємство загальнодержавні податки та в якому обсязі. чи можна надавати таку інформацію?чи вона конфіденційна? Завчасно дякую за відповідь

  • Треба більш детально вивчити запит та суть питання, але на перший погляд мені здається, що конфіденційна, оскільки по суті є комерційною таємницею, так як по розміру податку можна порахувати прибуток. Це у випадку, якщо підприємство приватне, а не державне. Якщо ж державне — то інформація є публічною 100%.

   • Марія

    це ПАТ
    питають про розмір сплачених податків

 • Надежда Мороз

  як отримати інформацію про вільні земельні ділянки

 • Вікторія

  В кав’ярні відмовляються надати документи до рахунку. Бухгалтер не може списати такі витрати на представницькі, тому що не має документів (ксерокопіі свідоцтва тощо). Що робити?

 • Вікторія

  Думаю, що так. В протилежному випадку, я б Вам не писала. Дякую.

  • Можливо я не правильно зрозумів ваше питання, але ваша бухгалтерія жодним чином ЗУ “Про доступ…” не стосується.

 • Костянтин

  Комунальна установа, фінансується з місцевого бюджету на 100% (в 2014 році згідно фін. і бюджетної звітності власних надходжень не мала).
  Хочу направити запит на інформацію з проханням надати копії розрахунково-платіжних відомостей по заробітній платі. Відповідь скоріш за все буде про конфеденційність таких даних, тобто відмовлять.
  Чи є шанс виграти адмін. позов у суді?

  • Костянтин

   Я маю на увазі позов з проханням зобов’язати розпорядника інформації надати розрахунково-платіжні відомості.

   • Для початку надішліть обґрунтований запит (із посиланням на те, що фінансується з бюджету), і якщо відмовлять, тоді вже будемо про суд думати.

    • Костянтин

     Запит вже надіслав. Чекаю відповідь.
     Трохи раніше запитував звітність, яка подається в Пенсійний фонд – форма №4Д (місячна) “Звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми ЕСВ”. Відмовили з посиланням на те, що це інформація з обмеженим доступом оскільки відповідно до ст. 14 ЗУ “Про захист персональних даних” такі відомості не можуть бути поширені без згоди працівників. Про те, що вони бюджетники зі зрозумілих причин забули.
     Тому я відразу про суд і думаю, бо знаю що тільки так буде.

 • disqus_o21rfzXNNF

  Доброго дня !Підкажіть будь ласка чи правомірно не надавати мені відповідь на запит щодо того коли була призначена особа на посаду начальника департаменту, якщо я допустилась помилки(написала начальник департаменту а в них начальник управління)?Заздалегідь дякую!))

  • Ну чисто формально вони праві — такої посади не існує. Надішліть ще один запит.

   • disqus_o21rfzXNNF

    Велике дякую!)

 • Юрій

  Чи повинне приватне підприємство надавати відповідь відповідно до ЗУ “Про доступ до публічної інформації” державній установі ?

  • Ні, бо приватне підприємство — не розпорядник інформації, а державна установа не запитувач, у розумінні цього закону.

 • Лариса

  Доброго дня!Скажіть будь-ласка чи можу я надіслати запит до онкологічного диспансеру,щодо забезпеченності безоплатними лікарськими препаратами на певну дату?

 • Ульяна

  На яку публічну інформацію можна зробити інформаційний запит до суду?

  • На публічну — будь-яку 🙂

   • Ульяна

    Якщо була справа, що стосувалася забруднення навколишнього середовища, то можна попросити витяг щодо стану навколишнього середовища внаслідок забруднення і рішення суду по цій справі?

    • Рішення суду є у Єдиному реєстрі судових рішень. Як мінімум — має там бути.
     А документи зі справи не стронам у цій справі ніхто не надасть.

 • Лариса

  Добрий день, Андрію! запитувач звернувся із запитом щодо опрацювання матеріалів сесії районної ради з подальшим наданням 10 сторінок копій документів. Який термін виконання такого запиту?

 • Лариса

  проект рішення органу місцевого самоврядування (розроблений розпорядником коштів) оприлюднився на сайті районної ради наприклад 10 лютого, а на засіданні постійної комісії районної ради проект розглядався 20 лютого. Питання: від якої дати відраховуємо 20 робочих днів?

 • Mila

  Чи відносяться до інформації з обмеженим доступом дані про рівень освіти викладача ВНЗ, спеціальну освіту, категорію, займану посаду згідно штатного розкладу, а також СТРУКТУРУ оплати праці (оклад, надбавки, персональні надбавки і т.п (не називаючи ціфр)) та джерела їх фінансування, якщо це державний навчальний заклад (бюджетна установа.)

  • Це публічна інформація.

   • ксенія

    а як же персональні дані??? чи бюджетна установа стала субєктом владних повноважень?

    п.2 ст. 13 ЗУ Про доступ до публічної інформації”: Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: юридичні особи, що фінансуються з державного,місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, – стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів” ИМХО

    • Я мав на увазі, публічна інформація щодо використання бюджетних коштів.

 • максимка

  Добру справу робиш!!

 • Олена

  Добрий день.
  Чи є кредитний договір публічною інформацією.
  Кредитна спілка відмовляється надавати для ознайомлення їх оригінал, кажуть, що побачу на суді. Як можна їх заставити надати мені копію договора, та оригінал.
  Дякую

  • Кредитна спілка не є розпорядником інформації в розумінні цього закону.

   • Олена

    Тобто вони мають право не віддавати мені договір?

 • Світлана

  Доброго дня!
  Як можна дізнатись кому належить земельна ділянка?
  Завчасно дякую.

 • вован

  Дякую вам за те що можете надати відповідь на запитання! Скажить мені, чи можу я звернутися до сільського голови відповідно ЗУ “Про доступ до публічної інформації” та “Звернення громадян” щодо діяльності сільської ради та селищного голови (які розпорядження, накази, які договори були укладені з іншими установами щодо обслуговування діяльності селищної ради (договори підряду, договори оренди) та інші документи діяльності його та сільської ради приймалися та підпісувалися їм в період його діяльності. Також я розумію, що можу отримати копії всіх протоколів сільських зборів, та сесій?Чи можу витребувати копії документів в заяві та інше?

 • Олександр

  Добрий день! Являюсь працівником архівного відділу. На адресу архіву прийшов запит від фізичної особи про надання йому інформації про заробітну плату працівників даного архівного відділу. Як діяти в даній ситуації. Дякую.

 • Андрей Ка

  Добрий Вечір як я можу дізнатися чи були на мене заведені діла в міліції і чи було про мене заявленно в ці органи

 • Александр Овчаренко

  Доброго здоров’я! Двічі за моїми заявами прокуратура склала протоколи на директора ЖЕКу про порушення ним закону Про доступ до публічної інформації та подала ці протоколи до райсуду. Райсуд двічі виніс постанови про накладення штрафів на директора КП в 425 грн. та 850 грн. Ці постанови були направлені до виконавчої служби за місцем проживання директора для примусового виконання. Були відкриті два виконавчі провадження про стягнення штрафів. Виконавча служба мені двічі відмовляє в наданні інформації чи виконані постанови суду, та чи відбулося стягнення штрафів з боржника, а якщо не стягнули то з якої причини, бо я не є учасником судових процесів. Виходить, що саме судове рішення є доступним для мене, а інформація про його виконання – засекречена? Як мені отримати таку інформацію?
  Дякую за відповідь.

  • Так, правильно робить, що відмовляє, бо ви не сторона процесу. Доречі, зараз вже протоколи складає не прокуратура, а Уповноважений ВРУ з прав людини.

   • Александр Овчаренко

    Вихід із ситуації Ви бачете?
    Дякую.

 • Михайло

  Доброї ночі! Сьогодні працівник міліції, намагався взнати мої дані у зв’язку з тим, що проходить АТО. Вони мають на це право?

 • Елена Краснова

  Добрий день! Не розумію як можна подати заяву на отримання ОСГ , якщо потрібно додавати графічні матеріали? Як я можу дізнатися розташування та схему, якщо я не знаю, де саме є ці ділянки. Питаю саме про ОСГ. Дякую

  • Що таке ОСГ і як це пов’язано із ЗУ “Про доступ…”?

  • Bogdan Ugryniuk

   Елена Краснова, надам Вам підказку стосовно зель під ОСГ. Так от, у Вас є можливість, по-перше, в рамках ЗУ “Про доступ до публ. інфо” через запит отримати інфо про бажану Вами ділянку, по-друге, згідно ЗУ “Про ДЗК”, Постанови КМУ №835 замовити за 31 гривню адмін. послугу “викопіювання з кадастрової карти (плану)”, де і буде зазначена вичерпна офіційна інфомрація з державного земкадастру про бажану Вами земділянку. Далі, формуєте клопотання та графматеріал на піставі ч.6 ст. 118 ЗКУ і чекаєте місяць на рішення, а чи відмову. Далі…. суди…. “ОСГ” – земділянка для ведення особистого селянського господарства.

 • Тетяна

  Добрий день. Рішення виконавчого комітету селищної ради та додатки до них є публічною інформацією?

  • Звичайно. Більше того, їх проекти рішень, ще до їх прийняття, мають публікуватись на сайті або на стенді чи у ЗМІ.

   • Тетяна

    Подала запит на отримання в електронному вигляді рішень селищної ради та її виконавчого комітету з додатками. Отримала відповідь, що селищна рада не може надати в електронному вигляді додатки до прийнятих рішень селищної ради та виконавчого комітету у звязку з тим, що вони не є документами, створеними під час виконання повноважень розпорядником інформаціі – селищною радою – тобто рішення є і якщо в рішенні є прописаний додаток 1 – це не публічний документ? Тобто, по запиту, рішення я повинна запитувати в селищної ради, а додатки до них – у кого? Додатки до рішень це публічна інформації?

    • Додатки, звичайно, теж публічна інформація. Єдине що, може в електронному вигляді їх просто не існує. Розпорядник не зобов’язаний надавати вам саме в електронному вигляді. В нього є обов’язок надати в принципі. Тому, запитуйте паперові копії.

     • Тетяна

      Отримала по запиту копії рішень селищной ради в електронному вигляді, в усих рішеннях, наприклад земельних, відсутні номера заяв та дати, прізвища кому надається земельна ділянка, тобто взагалі вся інформація, яка до цього висіла на стенді в селищній раді, як проекти (з прізвищами, з кадастровими номерами і т.д) – я просто в шоці. Куди скаржитись?

      • Якщо земля передавалась фізичним особам, то їх ПІБ є публічною інформацією, і мають бути надані вам. А от персональні дані (адреси, наприклад) цих осіб публічною інформацією не є.

       А ви що саме запитували?

       • Тетяна

        Запитувала надати копії всих прийнятих рішень селищної ради за січень-березень.

        • Тетяна

         В січні отримала диск з усіма прийнятими рішеннями селищної ради за чотири роки 2010-2014 – отримала диск з копіями майже всих рішень без жодного ретушування?
         А які адреси є персональними даними – де людина проживає, чи за якою адресою розташована земельна ділянка?

 • Яна

  Добрий день. Куди звернутись, щоб отримати податкову декларацію мера міста?

 • Rinsvid

  Добрий день! Скажіть будь-ласка, як на Вашу думку краще сформулювати запит щодо держ бюджету? Я хочу отримати роз”яснення щодо деяких статей. Наприклад, чому витрати на друк законів такі великі, і куди пудуть грошу на освіту у м. Донецьк. Чи треба написати звернення за Законом”Про звернення громадян” до ВРУ?

  • Питання щодо роз’яснень подаються у формі звернень, а не запитів.

   Але наврядче вам ВРУ датсья відповідь, бо бюджет приймається законом, це колегіальне рішення депутатів.

   • Rinsvid

    Тоді що порадите робити? Виходить, що громадяни не можуть отримати роз”яснення щодо того, куди будуть витрачені кошти з бюджету? Я розумію, що це колегіальне рішення. Рішення міськрад також колегіальне. Але до чого тут це? Якщо мова йде про те, щоб вони надали пояснення звідки такі розрахунки, що куди піде

    • Всі статті бюджету розписані в законі про бюджет відповідного року та є у відкритому доступі на сайті ВРУ, тобто ви можете подивитись, скілько коштів і куди піде. Але ніхто вам не надасть роз’яснення, чому саме стільки коштів, саме на таку галузь.

     • Rinsvid

      Я прямо зараз дивлюся цей Закон і я розумію як він приймається. Чому ви впевнені, що ніхто не дасть мені відповідь?

      • Мені так здається. Якщо вдасться щось адекватне у відповідь отримати — дайте знати, поділіться досвідом, буде дуже цікаво.

 • Олександр

  Доброго дня. Скажіть будласка, чи повинні органи прокуратури надавати на інформаційний запит копії цивільно-правових договорів (будівництво об’єктів)? Якщо ні то чому?

  • А звідки у прокуратури ці договори? Між ким і ким вони укладені?

   • Олександр

    Між прокуратурою та бідівельною компанією, яка проводила реконструкцію приміщень

 • Dana

  Доброго дня.Скажіть будь-ласка чи є середні споживчі ціни на продукти харчування публічною інформацією?Дякую.

  • В якому органі влади?

   • Da

    Головне управління статистики.

    • Теоретично — так. Але з мого досвіду, були випадки, коли цю інформацію безкоштовно давати не хотіли, бо там є якийсь спеціальний закон про платне надання такої інформації.

     • Dana

      А з Вашого досвіду де можна дізнатися більш точно?

      • Ну надіслати запит вам же ніхто заборонити не може 🙂
       Надішліть, і побачите результат.

 • Михайло

  Андрій ?підскажіть будласка,хочю подати доступ до публічної інформації в райвіділ.По питанню заробітних плат,слідчих,участкових і на закуску секретарок!? В якої більше заробітна плата-чим в решти в казаних.

  • А питання у чому? Подавайте.

   • Михайло

    В електронному виді,якщо я Вас правильно зрозумів!

    20 мая 2015, 08:43:58, от “Disqus” :

    • Можна і в електронному, і в письмовому, і телефоном, і факсом.

     • Sprawiedliwość Sprawiedliwość

      а що, коли на електронне звернення немає відповіді -як бути тоді?

      • Подзвонити в канцелярію або у відділ забезпечення доступу до інформації і запитати 🙂
       Ну а якщо все зовсім сумно, тоді треба паперовий запит реєструвати безпосередньо в канцелярії, щоб у вас була відмітка про отримання, або ж надсилати рекомендованим листом.

 • marinfscvorcova

  Андрей- здравствуйте- а какой сейчас взнос для физлиц предпринимателей в пенсионный фонд – какая сумма ежемесячно?и платиться ли взнос в пенсионный фонд, если за календарный месяц не было дохода,? спасибо

  • Понятия не имею. А какое отношение этот вопрос имеет к закону “О доступе к публичной информации”?

   • marinfscvorcova

    на вашем сайте я только 10 минут- не разобралась еще с темами,- но подписалась на ваши видеоуроки-побольше бы таких людей с вашими знаниями и стремлениями-и мы быстрее приблизились к лучшему настоящему

 • Сергій

  Доброго дня, хочу подати запит на отримання публічної інформації до комунального підприємства та отримати їх штатний розпис, дане підприємство не фінансується з місцевого бюджету. Чи підпадають такі підприємства під дію цього закону та чи будуть зобовязані надати таку інформацію і якщо знаєте, то до якого виду інформації відноситься такий документ? Дякую.

  • Не зобов’язані, але зазвичай відповідають. Спробуйте надіслати.

  • Sprawiedliwość Sprawiedliwość

   комунальне підприємство є підприємством місцевої ради. Дані не є конфіденційні.

 • Сергій

  Доброго дня, хотів уточнини. Не зобов”язані бо не підпадають під дію даного закону? Дякую

 • Юлія

  Доброго дня підкажіть будь-ласкачи можна за допомогою цього закону дістати інформацію про кількість зареєстрованих осіб в багатоповерховому будинку, якщо жеки відмовляються надавати таку інформацію, якщо так , то куди саме можна звернутися ?

 • Зоряна

  Доброго вечора! Мене цікавить таке питання: згідно закону про звернення громадян – забороняється розголошення відомостей, що містяться у зверненнях, не допускається розголошення одержаних із звернень відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, та іншої інформації, якщо це ущемлює права і законні інтереси громадян. Не допускається з’ясування даних про особу громадянина, які не стосуються звернення. На прохання громадянина, висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягає розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи.. Чи не є порушенням , якщо на сайтах сільських, міських рад викладають сканфото рішень виконкомів і сесій по зверненнях громадян (де вказані конкретні дані про особу, її місце проживання та ін)? Чи не відбувається в такому випадку конфлікт норм ? Наперед вдячна за відповідь.

  • А як це питання пов’язане із законом “Про доступ до публічної інформації”? 🙂

   • Зоряна

    В законі про доступ до публічної інформації говориться , що органи влади мають оприлюднювати інформацію, що є результатом іх діяльності .Тобто , наприклад, громадянин звернувся у сільську раду з зверненням, щоб йому виділили земельну ділянку під будівництво, засіданням виконкому було винесено рішення щодо надання йому такої земельної ділянки (в рішенні вказані всі дані про громадянина і його адресу проживання). З однієї сторони Рішення – є документом діяльності влади, яке підлягає розголошенню, з іншої сторони в рішенні вказані особисті дані про громадянина, який звернувся в сільську раду. Сільська рада має свій сайт для оприлюдення інформації про свою діяльність. В цього громадянина є сусід, з яким громадянин конфліктує і той сусід при любій можливості робить пакості (в тому числі пише скарги в міліцію, прокуратуру і т.п., причому безпідставно, але неприємності громадянин через це має достатньо) тому громадянин не хоче, щоб рішення по його зверненню було оприлюденено (згідно закону про звернення громадян інформація по зверненнях дається тільки зацікавленим, а не постороннім). Що робити в цій ситуації сільській раді? 1.Не оприлюднювати це рішенння? – порушення закону про інформацію. 2,Оприлюднити? -порушенння закону щодо звернення громадян. 3. Оприлюднити тільки частину рішення, упустивши прізвище ім”я і адресу громадянина, залишивши тільки назву рішення, його номер, дату прийняття і резулятивну частину? Який вихід в цій ситуації?

    • Мають оприлюднювати дані, включаючи ПІБ, але без персональних даних (адрес проживання).

    • Sprawiedliwość Sprawiedliwość

     залежно про що саме було рішення. Якщо про виділення земельної ділянки – то ” Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.”

 • Natalia L

  Підскажіть будь ласка, чи є депутат місцевої ради запитувачем публічної інформації. Якщо так , то у якій якості- фізичної особи?

  • Депутат не може бути запитувачем. Але ніщо йому не заважає надіслати запит як звичайна фізична особа.

   • Natalia L

    Дякую )

   • Sprawiedliwość Sprawiedliwość

    Депутат може подавати Депутатські запити.

 • Mykola Shevchenko

  Я житель села. Вирішив проводити відеозапис засідань сесій сільської ради і оприлюднювати хід сесії для жителів села в інтернеті. Депутати і сільський голова забороняють мені це робити. Чи маю я право проводити запис і оприлюднення роботи сесії?

 • Yura Desten

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка куди звернутися на неправомірні(і непрофесійні) вчинки працівника сільської ради

 • Sprawiedliwość Sprawiedliwość

  КУДИ подавати скаргу,якщо через 5 днів не отримано відповіді на Інформаційний запит?

  • До Уповноваженого ВРУ з прав людини та/або до вищого органу чи керівника розпорядника.

 • Оксана

  Скажіть, будь ласка, чи можна публічно написати (і де) про персонального боржника, який майже 3 роки ухиляється від виплат по рішенню суда. Виконавча служба нічого не може вдіяти.

  • Який ви тут бачите зв’язок із ЗУ «Про доступ до публічної інформації»?

   • Оксана

    “П. І. Б., рік народження і місто проживання” -без яких в публічній інформації не обійтися, не являються персональними даними? Може це на нього вплине?

    16 липня 2015 р. 12:21 Disqus написав:

 • Ялен

  Доброго дня !Підкажіть чи є реквізити та нормативно-правові акти щодо пільгових перевезень публічною інформацією?

 • SportsNet Team

  Підскажіть будь ласка чи можу я запросити в районної адміністраціх копії всіх чинних договорів оренди водних обєктів (ставків та ін.) що розташовані в цьому районі та були укладені між адміністрацією на термін більше 5 років. Буду дуже ввдячний за розгорнуту відповідь.

  • Можете

   • SportsNet Team

    але вони мені говорять що там інформація з обмеженим доступом та наявність персональних даних що робити?

    • Скаржитись.

     Стаття 6, ч. 7. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

     Тобто мони мають зафарбувати пероснальні дані, а самі документи надати.

 • M L I

  мвс надало запит до селищної ради, щодо отримання інформації про використання грошових коштів передбачених для виплати з/плати працівникам в тому числі премій, мат.допомоги, одноразової виплати в розрірі кожного працівника чи можемо ми надати їм таку відповідь

  • А ви хто? Взагалі МВС не може бути запитувачем по Закону України «Про доступ до публічної інформації»

 • Віка

  Доброго дня!!!
  Підкажіть, будь-ласка, чи зобов’язане комунальне підприємство, яке надає послуги з вивезення побутових відходів (в цій частині діяльності бюджетні кошти не використовуються), надавати на запит фізичної особи інформацію про кількість жителів багатоповерхового будинку на певній території, з яких береться оплата за
  вивезення сміття та штатний розпис підприємства і рівень заробітної плати певної категорії працівників. При цьому, рішенням міської ради підприємство визначене виконавцем послуг на території нашого міста і відповідною радою встановлені тарифи на послуги.
  Заздалегідь дякую!

  • Комунальні підприємства мають надавати інфомрацію щодо своїх послуг та цін на них. Тобто, в цьому випадку, краще надати.

 • Олена

  Добрий день, Андрій! Я посадова особа органу місцевого самоврядування. Мені був адресований на розгляд запит від громадянина стосовно ознайомлення зі всіма рішеннями сесій міської ради із земельних питань за період з 2010 року по даний час. Відповідь я підготувала про те, що він може у будь-який час ознайомитися із ними, проте питання : коли він дійсно прийде, щоб ознайомитися із рішеннями, яким чином і правильно буде зафарбувати персональні дані громадян, коли це оригінали рішень і їх потрібно передавати на зберігання до архіву. Місто наше не мале, а рішень дуже багато.

  • Можете зробити копію, зафарбувати коректором персональні дані, потім з цього знову зробити копію — і це надати для ознайомлення.

  • Олена

   Дякую, за відповідь.

 • Віка

  Дякую за відповідь!!! Як я зрозуміла, з огляду Закону, комунальне підприємство, яке є виконавцем послуг, відносится до суб’єкта господарювання, який займає домінуюче положення на ринку?

 • Ірина

  Доброго дня! В мене таке питання-чи правомірні дії прокуратури вимагати в кадровій службі організації адреси та контактні телефони працівників?

  • Якщо вони посилаютсья на ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, то ні.

 • Наталія

  Доброго дня! Працівників держслужби, зокрема пенсійного фонду, крім декларації про доходи вимагають надати додатково ще ксерокопії різноманітних власних документів, згідно закону про очищення влади. Наскільки правомірні ці дії, та як при цьому діє закон про захист персональних даних?

 • маряна

  доброго дня я депутат селишної ради надала депутацьке звернення у сільську раду про надання мені протоколів сесії .Голова сільської ради відмоляється їх надати .Що робити у такому випадку

 • Тетяна

  Доброго дня. Як Ви вважаєте чи можу я спираючись на ЗУ “Про доступ до публ. інформ.” запитувати інформацію у комунального підприємства про існуючі розміри заробітної плати по підприємству окремо по посадах без зазначення окремих прізвищю

  • Якщо це комунальне підприємство, то можуть на законних підставах і не надати цю інформацію. Але спробуйте надіслати запит. Проте, краще його слати до виконкому місцевої ради, тоді вони самі можуть надати цю інфу, або ж спустять в КП, а ті перелякаютсья і дадуть все, що просите 🙂

   • Тетяна

    Дякую.

 • Володимир

  Добрий день. Цікавить де можна взяти план прибудинкової території багатоквартирного будинку, згідно якого жкг нараховує тарифи квартплати? Дякую

 • Артём Обжелянский

  Доброго дня. Таке питання: чи повинно комунальне підприємство надати копії договорів та копії рахунків фактури щодо витрачених коштів в порядку запиту на публічну інфу? Дякую.

  • Договори щодо чого і чим КП займається?

   • Артём Обжелянский

    КП займається продуктовим ринком. І витрачало гроші (ремонт забору, вивіз відходів і т.д.), от підприємці хочуть знати кому і за що адміністрація ринку витрачала їхні гроші, і на підставі чого вони підвищують орендну плату.

    • Вивіз сміття — це послуга, яку безпосередньо замовляли підприємці в КП? Чи підприємці просто платять за місце, щоб продавати на ринку?

     • Артём Обжелянский

      за вивіз сміття плате адміністрація. підприємці просто платять за місце, щоб продавати на ринку.

      • КП мають надавати інформацію щодо надаваних послуг та цін на них. Якщо підв’язати, що оплатою оренди ви оплачуєте всі ті послуги, то можна спробувати отримати інфу.

 • Artem Plevich

  Я маю рішення суду на право власності відносно будівлі ААА. проте даною будівлею користується інша особа. БТІ може надати інформацію, якщо вона в них є, лише за запитом міської ради. яке звернення повинне бути щоб міська рада надала інформацію???

  • Ви дуже поверхнево описали ситуацію, щоб я міг предметно відповісти. Треба розбиратись більше детально, що за інформацію ви хочете отримати, що в рішенні суду і так далі.

 • лия

  добрий день. чи підпадає 100% державне підприємство яке не використовує бюджетні кошти, не виконує державні замовлення під дію цього закону?

  • В залежності від того, яку інформацію ви хочете отримати.

   • ННН

    наприклад інформацію про внесення статутного внеску в бцдь-яку асоціацію

 • Ірина

  1.Чи може бути державний нотаріус запитувачем інформації? 2.Чи територіальні центри соціального обслуговування є надавачами публічної інформації? Фінансуються з районного бюджету. Працівники не є державними службовцями. Дякую

  • 1. Ні. Проте, це абсолютно не заважає йому надіслати запит як громадянину.
   2. Так, вони є розпорядниками. Проте, в залежності від того, яку саме інформацію ви хочете від них отримати.

 • Тетяна

  Добрий день. Підкажіть будь ласка, що робити коли на запит про наявність вільних земельних ділянок під забудову у селі, управлііння держземагенства дає наступну відповідь- вільних немає. Хоча по факту пів села не забудовано і більшість ділянок не належать нікому.

 • Олена

  Добрий день! Скажіть будь ласка чи правомірний запит КП водоканалу? Прийшов лист, точніше записка про те, шо необхідно мені з’явитися в КП и взяти окрім копій паспорта водоміра та технічних умов, копії домової книги, інвентарної справи, мого паспорта та коду, документів на право власності.

  • Вони посилаються на ЗУ «Про доступ до публічної інформації»?

   • Олена

    Посилань ніяких
    не має. Я не зазначила, що це необхідно для укладення договору на
    водопостачання. Невже не достатньо їм ознайомлення з оригіналами документів? Чи
    необхідно раніше зазначені копії їм надавати? Навіщо ІНН мій?

    • Тоді ваше питання ніяк не стосується зазначеного закону, і, відповідно, є поза сферою консультацій, які я тут надаю.

     • Олена

      Смысл ваших консультаций? Только зря потраченное на Вас время.

      • Ви уважно прочитали умови надання консультацій на початку цієї сторінки? Як на мене, це ви нераціонально витрачаєте мій час.

 • Олена

  Чи можуть вони запитувати ці документи?

 • Галина

  Добрий день! Скажіть будь ласка чи правомірний запит голови райдержадміністрації щодо надання йому тарифікаційного списку працівників центру первинної медико-санітарної допомоги (медичний заклад). Райдержадміністрація є розпорядником бюджетних коштів вищого рівня та затверджкє кошторис та штатний розпис закладу. Тарифікаційний список не затверджується головою райдержадміністрації. Заклад може відмовити, посилаючись на ЗУ “Про доступ до публічної інформації”?

  • Запитуючи, голова РДА посилаються на ЗУ «Про доступ до публічної інформації»?

 • Сергій

  Доброго дня! Для працевлаштування в
  міжнародній медичній компанії, необхідно надати Довідку про професійний
  статус (Certificate of good standing). Дана довідка
  засвідчує, що за період навчально-трудової діяльності (в
  моєму випадку як лікаря конкретної лікарні) зауважень та дисциплінарних стягнень, які
  б перешкоджали подальшій лікарській діяльності дана особа не має/не мала. Дана довідка містить лише інформацію, що стосується моєї
  професійної діяльності і, як я вважаю, підпадає під закон «Про доступ до публічної інформацію». Інформаціє про наявність чи відсутність професійних правопорушень (догани, стягнення, притягнення до адмінвідповідальності) володіє управління охорони здоров’я в підпорядкуванні якого знаходиться лікарня. Чи доречним є запит на інформацію про мій професійний статус з проханням отримати довідку довільної форми від управління ОЗ? Або ж довідка з такою інформацією не може бути видана у відповідь на такий запит?

  • Так, ця інформація підпадає під дію цього закону.

   • Сергій

    конкретно до запитання – мені повинні видати довідку або ж лише лист, в якому вкажуть інформацію такого змісту?

 • Ольга

  Доброго дня! Питання наступне: чи можна в органа владних повноважень (виконавчий орган міської ради) просити в рамках Закону надати фотокартки всіх працівників цього органу? Якщо так, то якою саме ст. це передбачено? Та на що можна зробити посилання, якщо фотокартки не є публічною інформацією?

 • Мар’ян

  Доброго дня! Питання такого характеру: чи зобов’язане приватне підприємство, яке не фінансується з державного або місцевого бюджету, не являється комунальним підприємством, проте надає послуги населенню з утримання будинків, споруд та прибудинкової території надавати документи, та інформацію з приводу своєї діяльності в рамках запиту на доступ до публічної інформації, якщо так то яку саме?

  • В даному випадку воно по суті є монополістом з надання цієї послуги, тому, я вважаю, що має.

 • Олександр

  Добрий день! Чи можливе одержання інформації про розрахунок моєї пенсії, коефіцієнтів заробітної плати по ЗУ “Про доступ до публ інф”? Якщо так, на яку статтю посилатись у запиті?

  • В принципі, цей закон для цього не призначений, і тут більше підходить “Про звернення громадян”. Хоча, якщо подумати над текстом запиту, можна щось вигадати 😉

   Можете посилатись на закон в цілому, а не на якусь конкретну його статтю.

 • Ольга

  Доброго дня! Андрію, підскажіть будь ласка чи відноситься до публічної інформації запит про суми бюджетного відшкодування та розмір податкової заборгованості платиків податків?

  • Доброго дня!

   Уточніть запитання. Що це за бюджетне відшкодування і перед ким заборгованість?

 • Петро

  Доброго дня! Андрію, викладіть будласка приклад заяви до суду щодо невиконання Закону України “Про доступ до публічної інформації”

  • Універсльного шаблону як такого нге існує. Все залежить від вашої конкретної ситуації.

 • Lena Kos

  Доброго дня!:) Підкажіть будь-ласка: чи має право комунальний заклад (медцентр,наприклад) надавати відповідь на інформаційний запит від громадянина (фіз.особи),в якому просить надати інформацію щодо періоду роботи,прийняття та звільнення іншого громадянина? Чи належать такі дані до конфіденційної інформації?

  • Виходити тут треба з іншого. Чи є ця інформація з обмеженим доступом?

   Обмежено доступ може бути лише при сукупності таких вимог:

   1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

   2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

   3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні

   • Lena Kos

    Просто в наш медцентр надійшов інформаційний запит від простої громадянки : “Прошу надати мені інформацію стосовно Б.В.В (прізвище,ім’я,по-батькові) про період її роботи на фельдшерсько-акушерському пункті селища К.( прийняття її на роботу та звільнення). ”
    І все. Як бути? Може звернутися до Б.В.В. на отримання її дозволу про надання такої інф?

    • Так а в чому проблема надати таку інформацію? Це якось може похитнути національну безпеку, територіальну цілісність тощо? 🙂

     Отримання дозволу від неї точно нічим не передбачено 🙂

     • Lena Kos

      ахаах))) та ні) просто для підстраховки запитую)))
      Дякую Вам Величезне!)
      Гарного завершення робочого тижня!)

 • Таня

  Доброго дня! Допоможіть мені будь ласка! На адресу сільської ради надійшло усне звернення від депутата даної сільської ради, з вимогою надавати кожному депутатові на руки копію усіх протоколів сесій даної ради. Чи маємо ми право це робити? чи є протокол сесій службовим документом?

  • Депутат не може бути запитувачем інформації по ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

 • Володимир

  Доброго дня! Чи зобов’язана селищна рада надати безкоштовно приміщення громадській організації?

 • Петр

  Доброго дня! В який термін розпорядник інформації, а саме – міська рада, зобов’язаний оприлюднити проекти рішень органу місцевого самоврядування, що до призначення заступників міського голови, розроблені відповідним розпорядником з метою їх прийняття?

  • Відповідно до ч. 3 ст. 15: “Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.”

 • Назар

  Добрий день! https://dostup.pravda.com.ua/request/roki_ogholoshieni_priezidientami#incoming-9940 Чи правомірна тут відмова? Як переформолювати запит, щоб відповіли? На основі чого оскаржити?

  • Треба розуміти, щодо чого у вас був запит, і яка відповідь.

   • Назар

    Доброго дня!

    На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до
    публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право
    звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання
    публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні
    документи):

    Недавно був виданий указ Президента, що 2016 буде Роком англійської
    мови.
    Прошу надати по кожному року 1990-2015, які це були роки та номери
    відповідних указів з вказанням, який Президент кожен з них видав.

    З повагою,

    На Ваш запит від 20 листопада 2015 року повідомляємо, що Президент України
    Петро Порошенко 16 листопада 2015 року підписав Указ № 641 «Про
    оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

    Про це на веб-сайті його Офіційного інтернет-представництва було розміщено
    таку інформацію.

    Глава держави прийняв таке рішення, як зазначається в Указі, «враховуючи
    роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння
    її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних,
    соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та
    використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до
    європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на
    підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним
    із пріоритетів стратегії розвитку».

    Кабінету Міністрів доручено розробити і затвердити комплекс заходів на
    2016 та наступні роки, спрямованих на активізацію вивчення громадянами
    англійської мови, зокрема передбачивши організацію на базі вищих
    навчальних закладів курсів із вивчення англійської мови, сприяння
    розширенню викладання у вишах дисциплін англійською мовою, збільшення
    мережі гуртків у позашкільних навчальних закладах.

    Також має бути забезпечене проведення фахових конкурсів, олімпіад та інших
    змагань з англійської мови, розвиток взаємного обміну учнями та студентами
    між навчальними закладами України та держав, у яких англійська мова є
    основною мовою спілкування, активізована участь загальноосвітніх
    навчальних закладів України в навчальній програмі Європейського Союзу
    «Е-Twinning Plus».

    Має бути розширена мережа літніх мовних таборів з метою вивчення іноземних
    мов в Україні. Йдеться й про розвиток міжнародного співробітництва щодо
    залучення до викладання англійської мови іноземних фахівців – носіїв мови,
    у тому числі волонтерів, спрощення порядку в’їзду в Україну та перебування
    в Україні таких фахівців.

    Уряд також має передбачити удосконалення законодавства у сфері освіти і
    науки щодо визначення переліку педагогічних, наукових та
    науково-педагогічних посад в установах, які вимагають володіння
    англійською мовою, а також запровадження поетапної сертифікації вчителів
    іноземних мов відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної
    освіти з метою визначення їхнього рівня володіння мовою та відповідної
    диференціації оплати праці.

    Також планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення
    англійської мови для різних категорій населення, поширення практики
    демонстрування фільмів англійською мовою із субтитруванням державною
    мовою.

    Згідно з Указом, має бути проведене оцінювання рівня володіння державними
    службовцями англійською мовою та організовані мовні курси для її вивчення.
    Вивчення англійської мови має бути включене до програм підвищення
    кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого
    самоврядування.

    Урядові доручено опрацювати питання щодо залучення міжнародної фінансової
    та технічної допомоги для реалізації зазначених заходів.

    Обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено забезпечити
    розроблення та реалізацію відповідних регіональних планів заходів,
    спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови, передбачивши,
    зокрема опрацювання питання щодо забезпечення доступності послуг із
    вивчення англійської мови.

    Дякуємо за Ваш запит.

    З повагою

    Доброго дня!

    Ваша відповідь по суті лише про 2016 – Рік англійської мови.
    Натомість в запиті питається якими “роками” були 1990, 1991,
    1992-…- 2014, 2015 з посиланням на відповідні Укази Президента.

    З повагою,

    На Ваш повторний запит від 27 листопада 2015 року про надання узагальненої
    інформації щодо указів Президента України, виданих за 1990-2015 роки, в
    яких йдеться про оголошення тематичної направленості окремого року,
    повідомляємо, що підготовка відповіді на нього потребує здійснення
    пошуково-аналітичної роботи з дослідження чинної нормативно-правової бази,
    що не передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації».

    Закон регулює відносини щодо доступу до інформації, яка вже існує, і не
    вимагає у відповідь на запит створювати певну інформацію.

    Нормативно-правові акти, які видаються Президентом України, є відкритими
    для загального доступу. Укази та Розпорядження Глави держави
    оприлюднюються на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента
    України; законопроекти, які вносяться Президентом України як суб’єктом
    законодавчої ініціативи оприлюднюються на офіційному веб-сайті Верховної
    Ради України і можуть бути отримані за запитом на доступ до публічної
    інформації.

    Дякую за Ваш запит.

    • Ну, в принципі, вони все правильно відповіли.

     Зверніться не із запитом, а із зверненням, у порядку, передбаченому ЗУ “Про звернення громадян”.

 • Назар

  Чи правомірною є така відповідь Урядового контактного центру (http://ukc.gov.ua/) на запит http://2.firepic.org/2/images/2015-12/03/0gbjal4qsfzc.jpg? Шановний!

  Ваше звернення, що надійшло через веб-сайт Урядового контактного центру за № -4463181 від 03.12.2015 року, опрацьовано в управлінні організації прийому звернень державної установи «Урядовий контактний центр». Повідомляємо, що Урядовий контактний центр здійснює свою діяльність відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2012 року № 21 «Про затвердження Положення про Національну систему опрацювання звернень до органів виконавчої влади та Типового положення про контактний центр Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва і Севастополя» та постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року № 898 «Про взаємодію органів виконавчої влади та державної установи «Урядовий контактний центр».

  Відповідно до пункту 3 Порядку
  взаємодії органів виконавчої влади та державної установи «Урядовий контактний
  центр» із забезпечення оперативного реагування на звернення, що надходять на
  урядову «гарячу лінію», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України
  від 12 серпня 2009 р. №
  898, Урядовий
  контактний центр здійснює
  надсилання звернень громадян, а не інформаційних запитів.

  Інформуємо, що згідно із статтею 19 Закону
  України «Про доступ до публічної інформації», звернутись з інформаційним
  запитом Ви можете безпосередньо до розпорядника запитуваної Вами інформації у
  порядку, встановленому законодавством. Запити на інформацію можуть подаватися в усній, письмовій
  чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою, що визначені
  відповідним розпорядником інформації).

  З повагою

  Заступник
  директора
  В. Матірка

  • Щодо чого у вас був запит? Розпорядником є орган влади, а не його структурний підрозділ. Тобто вам необхідно надсилати запит до Кабміну, або до конкретного міністерства, інформація про яке вас цікавить, а не до цього контактного центру.

 • Андрій

  Доброго дня! Підскажіть чи має право голова сільради надавати зарплатні відомості по працівникам штату на вимогу (на депутатський запит) депутата сільської ради?

  • Так, звичайно. Єдине, не розумію, яке це питання має відношення до ЗУ “Про доступ…” 🙂

   • Андрій

    Просто сільський голова не має намір відкривати відомості нарахувань заробітної плати (доплати за вислугу років, та інші види доплат працівникам) юристи районної ради радять надати тільки штатні розписи, а зарплата працівників – справа їх особиста)) ввжають вони
    В цій справі хотілося б поступити правильно!

    • А те, що ці зарплати вони отримують із податків, які сплачують громадяни України вас не турбує? 🙂

     Депутат є представником цих громадян, і може на виконання своїх повноважень отримати цю інформацію.

 • Сергій

  Доброго дня. Чи можна отримати копію протоколу селищної ради (каденція якої закінчилася).
  Приватна особа. Куди відправляти запит?

 • Юля

  Вам відмовили надати інформацію в одній відкритій установі: які ваші дії?

  • Можна скаржитись у вищестоящу інстанцію, повідомити про адмінправопорушення офіс Уповноваженого ВРУ з прав людини або подати позов до суду.

 • ліза

  Чи може бути звільнений з роботи головний редактор, котрий обраний на
  посаду трудовим колективом редакції, без згоди цього колективу?

 • Lena Kos

  Доброго дня Вам!
  Скажіть будь ласка,як діяти у випадку звернення до нашого закладу громадянки з інформаційним запитом,в якому просить надати інформацію про перебування нашої колеги в черговій відпустці,а також про вихід на лікарняний і чи за власний рахунок?
  Чи ми можемо надати таку інф.,в мене виникають сумніви,адже я неможу зрозуміти під яку категорію підпападає дана інформація.Це службова з обм.доступом,конфіденційна?
  Допоможіть розібратися.
  (Громадянка,яка до нас звернулася,судиться зі нашою спіробітницею,і збирає про неї всі дані.Може мотивувати відмову тим,що це компетенція суду,слідчого збирати таку інф.)

  • А ваш заклад — це який?

   • Lena Kos

    Комунальний заклад первинної медико-санітарної допомоги,наша колега працювала медсестрою.

    • Форма власності яка? КП?

     • Lena Kos

      КЗ (Комунальний заклад)
      Медцентр
      Фінансується з місцевого бюджету

      • Що стосується використання бюджетних коштів, то ви маєте надавати інформацію. Частково про це питається, як я зрозумів, адже зарплату ваша співробітниця отримує із бюджетних коштів.

 • Марія

  Підкажіть, будь-ласка, чи може СЕС відмовити в наданні акту перевірки субєкту господарської діяльності, здійсненого за моєю заявою, на предмет дотримання екологічного законодавства? Мені відмовили з підстави, що ця інформація є службовою

  • Ви надсилали саме запит на інформацію?

   • Марія

    Я надсилала через сайт УКЦ прохання надати акт перевірки. Запитом на інформацію я його не озаглавлювала, але по суті це і є запит на інформацію згідно ч. 1 ст. 19 закону. А ось цитата з відповіді “Повідомляю, що акт перевірки це документ службового характеру. Згідно ЗУ “Про доступ до публічної інформації” не передбачено надання документів, а надається відповідна інформація що зазначена у документах за запитами на інформацію”.

 • Юрій

  Доброго вечора. Складаю запит на отримання публічної інформації, потрібен повний перелік працівників. Цікава Ваша особиста думка. Як Ви вважаєте, чи зобов’язана комунальна установа або державне підприємство надати відповідь на такий запит: “Прошу надати перелік всіх співробітників із зазначенням займаної посади, що отримують заробітну платню за рахунок бюджетних коштів”. Які Ваші поради для гарантованого результату. Цікавлять саме комунальні та державні підприємства та установи, що не є органами державної влади. Дякую

  • Відповідно до ч. 5 ст. 6 ЗАКОНУ, вони мають надати інформацію щодо коштів, які використовують з бюджету, як і ПІБ осіб, що їх отримують. Можна посилатись на цей пункт у запиті.

   • Юрій

    тобто розмір їх посадового окладу також є публічною інформацією ?

 • Валерій

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи повинна юридична особа в якій працює депутат міської ради, надавати копію декларації про доходи на запит редакції газети? депутат обраний в жовтні цього року і в нього обов’язок подати декларацію до 1 квітня. якщо він не подав декларацію, то що можна відповісти на запит?

  • Яка саме ви юридична особа? Яка форма власності?

   • Валерій

    приватна

    • Тоді ви не є розпорядником інформації в розумінні ЗУ “Про доступ до публічної інформації”

     • Валерій

      а чи не будемо ми розпорядниками у розумінні суб’єкта господарювання, який володіє іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією)??

      • А вам депутат що, щобов’язаний декларацію свою подавати? Він має подавати її в виборчу комісію, коли йде на вибори і можливо в секретаріат своєї ради. Взагалі дивно, чому вони саме до вас звертаються.

 • Інна

  Добрий день! Скажіть будь-ласка, чи повинна юридична особа, працівники якої не є державними службовцями, а просто службовцями, і дана юридична особа не фінансується і не використовує кошти державного бюджету, надавати особі на запит про публічну інформацію накази на преміювання працівників. Заздалегідь вдячна.

 • Дарина

  Доброго дня.Ми державна установа, яка фінансується з бюджету (управління водних ресурсів). Нам ОДА перенаправила електронне звернення від ф.о., яка просить надати спиоск всіх центральних органів влади та територіальних (із зазначенням іхньої поштової адреси та електронної, також надати електронну адресу усіх ЦОВВ та територіальних відділень для відправлення запитів на інформацію).Чи мала право ОДА перенаправляти нам даний запит і чи зобовязані ми давати таку інфомацію якщо ми нею не володіємо

  • Взагалі дивно, чого вони вам перенаправили цей запит. Якщо ви такою інформацією не володієте, то, звичайно, можете не надавати. Думаю, логічно було б перенаправити цей запит на КМУ.

 • Ірина

  Доброго дня. Чи можна отримати довідку форми 11 з паспортного столу через доступ до публічної інформації?

 • Markiyan Bek

  Привіт! Ректор університету видав книгу за кошти університету, чи можу я згідно закону про доступу до публічної інформації дізнатись в університеті за які кошти видав він цю книгу (чи було передбачено бюджетом університету видання даної книги, і скільки було потрачено коштів на видавництво даної книги? Дякую

  • Запитайте в Міносвіти чи витрачались бюджетні кошти на видання цієї книги.

 • Evrikaya .

  Доброго дня. Я є благодійником Благодійного фонду. На запит до бухгалтера фонду про надання банківської виписки по доходам-витратам фонду, отримала фальшивий документ. Відповідно, звернулась до банківської установи з проханням надати банківську виписку по рахункам Благодійного фонду, посилаючись на ч.3 статті 17 та ч.6 статті 6 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» та ст. 5 Закону України “Про інформацію”, згідно якої кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Відносини, пов’язані з правовим режимом конфіденційної інформації, регулюються законом (ст. 21 вищезазначеного Закону). Законом України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” прямо встановлено, що інформація про структуру і розмір доходів і витрат благодійних організацій не є конфіденційною інформацією або комерційною таємницею.
  Однак, у відповідь на свій запит отримала посилання на ст. 60 ЗУ «Про банки і банківську діяльність», в якій передбачено, що інформація, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта, є банківською таємницею, не може бути розголошена третім особам. Проте в цій же статті встановлено, що її положення не поширюються на інформацію, яка підлягає опублікуванню.
  Підскажіть, будь ласка, чи можу я наполягати на наданні даної інформації мені банком як благодійнику посилаючись на те, що дана інформація не є конфіденційною?

 • Ян

  Добрий день! У мене питання, пов’язане з доступом до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень (ст.3 закону “Про доступ до публічної інформації”). Підкажіть, будь ласка, чи відповідають законодавству положення регламентів місцевих рад про необхідність отримання (заздалегідь) дозволу для того, щоб бути присутнім на засіданні місцевої ради?

 • Vasia

  шнгнпгнп

 • Vasia

  Доброго дня!!! Чи можливо запитати інформацію в порядку закону “Про доступ до публічної інформації” у сільській раді
  1. про дату написання заяви на отримання земельної ділянки;
  2. копію із журналу реєстрації цих заяв;
  3. копію цієї заяви із графічними матеріалами????
  Дякую.

  • Хто подавав аку заяву? розкажіть детальніше

   • Vasia

    Подавав заяву я, просто мені відмовили по причині “депутати не проголосували”, тому я хочу писати скаргу про порушення мого права на отримання земельної ділянки, строки розгляду заяви порушені (не 1 місяць, а 2 з половиною)!!!

    • Так ви що не знаєте дату, коли ви подали заяву? Вхідний номер вам ітак в канцелярії скажуть, і без запиту. Але якщо дуже хочете — можете написати — будет мати офіційне підтвердження.

 • Vika ///

  Доброго дня! Ось у мене наприклад, сусіди їхній дохід становить десь 10000 грн. на місяць. Субсидії їм надали всього 300 грн., так як зареєстрована лише дружина. А чоловік в якого основний дохід, зареєстрований у батьків, і там не проживає, як зазначили вони в декларації. У нас на двох дохід сімї становить 3800 грн., нам дали субсидії 765 грн.. Де справедливість? Може хтось знає куди можна звернутися, для встановлення справедливості.

 • misha

  Доброго дня. В комунальне підприємство надійшов запит від ініціативної групи села.Керуючись ЗУ України “Про доступ до публічної інформації” просимо надати звіт про фінансові результати підприємства за 2015р..
  Питання – чи зобовязаний я надавати такий звіт. Якщо, так чи повинен я звітувати про всі кошти підприємства, чи тільки про ті які мені надаються з місцевого бюджету?

  • КП є розпорядником інформації про свої послуги та ціни на них, а також щодо отриманих бюджетних коштів.

   • misha

    Дякую

  • Виктор Семененко

   Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом.
   Суб’єктами владних повноважень є: органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові чи службові особи, інші суб’єкти при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, які наділені сукупністю прав і обов’язків державних органів, а також посадових та інших осіб, закріплених за ними у встановленому законодавством порядку для здійснення покладених на них функцій.
   Таким чином, необхідною ознакою суб’єкта владних повноважень є здійснення цим суб’єктом владних управлінських функцій, при цьому ці функції повинні здійснюватись суб’єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір. У випадку, якщо суб’єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює зазначених владних управлінських функцій (щодо іншого суб’єкта, який є учасником спору), то такий суб’єкт не знаходиться «при здійсненні управлінських функцій», та не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України необхідних ознак суб’єкта владних повноважень.
   Тобто, надати інформацію, щодо використання бюджетних коштів ви зобовязані, а от щодо звіту взагалі, то інформація не підпадає під дію закону і надавати її ви зобов’язані тільки співзосновникам.

   • misha

    Дуже вдячний за пораду

 • Юля

  Добрий день, чи повинна громадська організація на запит слідчого надавати інформацію щодо спонсорських відносин, список працівників?

  • Слідчий надіслав вам запит керуючись законом “Про доступ до публічної інформації”? 🙂

 • Юля

  Доброго дня! В мене таке питання: куди необхідно звертатись, щоб зясувати чи зареєстровано за особою транспортиний засіб і яким нпа регулюється надання такої інформації?

 • Настася

  Доброго дня. В мене таке питання. Я проживаю в багатоповерхому будинку,де наявні приміщення загального користування (кладова і т.д). При покупці квартири, колишні власники не повідомили про долю(тобто яку кількість метрів)яка належить мені.Сусіди все заставили своїм хламом. Тобто, я не можу користуватись своїм правом на користування цією площею. Коли я звернулась,особисто, до БТІ, із цим питанням, мені повідомили,що вони не мають права розповідати,скільки кому належить (долі у користуванні).ЧИ МОЖУ Я ЗВЕРНУТИСЬ ІЗ ПИСЬМОВИМ ЗАПИТОМ ДО БТІ,ЩОБ МЕНІ ВСЕ ТАКИ РОЗПИСАЛИ,ЯК ЦЕ РАХУЄТЬСЯ, ТА ЯКА ДОЛЯ НАЛЕЖИТЬ МЕНІ? ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ ЗАПИТ ТА НА ЯКІ НОРМИ ПОСИЛАТИСЬ? Заздалегідь вдячна за відповідь.

  • ЗУ “Про доступ до інформації” тут ні до чого.

   • Настася

    Тобто?Я ж хочу звернутись до БТІ, на підставі ЗУ “Про доступ до публічної інформації”? Адже тільки БТІ володіє цією інформацією. (щодо розрахунку долі площі загального користування у багатоповерховому будинку). Чому тоді цей закон тут ні до чого?

 • Олег

  Доброго дня,в мене така ситуація,я із сімєю хочу виїжджати закордон на ПМП,але у мене тут є нерухомість,я нехочу її продавати,бо я буду повертатись,при виїзді із України мені потрібно виписуватися,і здавати Український паспорт.

  • Я вас вітаю! Повертайтесь в Україну якомога швидше! 🙂

   • Олег

    а як з правом власністю на квартиру,коли я буду виписаний.

 • Вера

  Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, якщо я звернусь до державної установи (Податкової
  інспекції) з питанням надати інформацію про надходження коштів від
  підприємства, де я колись працювала, чи зобов’язані вони надати мені
  таку інформацію про третю особу ( акціонерне товариство )?

 • Repoh Peter

  Добрый день, Андрей Богданович. В высшее учебное заведение пришло письмо от общественной организации, в котором последняя просит предоставить информацию о сотрудниках университета, размер заработной платы. Насколько правомерный такой запрос? Не противоречит ли запрос ЗУ “О защите персональных данных”?

 • Татьяна

  Добрый вечер, скажите пожалуйста, могут ли мне отказать в городском психоневрологическом диспансере в выдачи реквизитов на руки для оплаты сертификата, аргументируя это тем, что я должна пойти в определенное отделение банка в котором есть уже реквизиты больницы?
  Разве я не сама решаю где мне платить?

 • марія

  Добрий день, Андрію! підскажіть будь ласка: у сільраду надійшов запит на всі сесії нового скликання- а це 6 шт. в запиті конкретно не вказано ” в письмовому чи друкованому вигляді”.Чи можу я надати всі ці сесії на диску мотивуючи це недостатньою кількістю паперу для друку. (рішення сесії про оплату послуг на друк та копіювання ще не приймалося) .на всі ці сесії реально потрібно пачка паперу.

  • Вітаю!

   Думаю, найкраще буде діздзвонитись із запитувачем і узгодити це з ним.

   • марія

    ця людина відчуває до мене особисту неприязнь і робить все щоб заважати в роботі. якщо я без узгодження надам інформацію на диску що може чекати на мене як на голову с/р

    • Формально ви надасте інформацію, тому проблем не має бути. Якщо раптом він на вас поскаржиться, то так і будете аргуменутвати, що оскільки запитувач не уточнював, то надали в тому вигляді, в якому у вас було.

 • Катерина

  Доброго дня! Скажіть чи можна відмовити на запит інформації про заробітну плату? на які закони спиратися? Дякую

  • Ольга

   Якщо в запиті зіслались на ЗУ “про доступ до публічної інформації”, тоді ви повинні надати ( дивіться мою відповідь Ользі ( питання, після вашого). Якщо не зсилались і ви маєте намір відмовити, то можете спробувати зіслатись на статтю 21 Закону України “Про інформацію” і віднести її до інформації з обмеженим доступом та привести такі твердження цієї статті: “Конфіденційна інформація може поширюватись за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом”. Тож ніяких, я так розумію, розпоряджень людей про їх заробітну плату не надходило і бажань вони не виказували. Якщо, певна річ, вони не отримували з/пл з бюджету, тоді це інше питання ( закривається ідентифікаційний код – РНКПП) і надається. Зверніть увагу, що згідно ст. 212-3 Кодексу пр адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за необгрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, а це від 425 до 850 грн. штрафу.

 • Ольга

  Доброго дня. Ми є державною бюджетною установою, якій звітуються підприємства. Чи ця звітність, яка надходить до нас, є публічною інформацією і може надаватись на запити? Звіти містять інформацію про підприємства, кількість працівників та їхню зарплатню.

  • Ольга

   Згідно п.1 ст 1 ЗУ”Про доступ до публічної інформації” “публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків…” , тож це публічна інформація. Що стосується надання чи ненадання. Згідно з пунктом 2 частини першої ст.22 Закону розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту, зокрема, якщо інформація, що запитується, належить до категорії з обмеженим доступом відповідно до ч.2 статті6 Закону. При цьому, варто зауважити, що віднесення інформації законом до конфіденційної не є самою по собі підставою для обмеження доступу до неї. Закон передбачає можливість обмеження такої інформації лише при дотриманні сукупності вимог, передбачених ч.2 ст.6. В свою чергу, наявність в документі інформації з обмеженим доступом не є підставою для відмови у його наданні. Так, ч.7 ст.6 Закону передбачається, що обмеженню підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація доступ до якої необмежений. У такому випадку має надаватись копія документа , при цьому інформація, доступ до якої обмежується, вилучається шляхом ретушування.

 • Таїсія

  Доброго дня! Чи може бути фізична особа-підприємець, яка займається медичною практикою, розпорядником публічної інформації?

  • Добрго дня!

   Якщо вони виконують делеговані повноваження суб’єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, – стосовно інформації, пов’язаної з виконанням їхніх обов’язків

 • Таїсія

  Дякую!
  Мова йде про лікаряУЗД,який надає діагностичні послуги,як приватний підприємець.Бюджетного фінансування не отримує,проте арендує приміщення в комунальній установі.Запит стосувався цін на медичні діагностичні послуги.

 • Мирон

  я працюю не офіційно чи може мене падаткова оштрафувати якщо так то який розмір штрафу

 • Natalia Rekunkova

  Доброго дня! Чи можна дізнатися (та як?) – подавався чи ні судовий позив на людину, щодо стягнення аліментів?

 • Ivan Shabliy

  Доброго дня. У Тернополі нещодавно запустили сервіс із онлайн-розрахунку за комунальні послуги oplata.te.ua У ньому є функція пошуку за адресою, яка дозволяє анонімно отримати інформацію про комунальні борги усіх мешканців міста Тернопіль та прилеглих селищ, а також ім’я та ініціали власника квартири чи будинку. Чи може така інформація бути у публічному доступі?

 • Oksana Motya Kosenko

  Доброго дня, чи є інформація про штрафи (певної особи) в наслідок дорожньотраспортних пригод публічною інформацією, і чи можна її запитувати у поліції третій стороні. Дякую.

 • Іван

  Доброго дня! Чи є інформація про майно міжнародного аеропорту публічною? Дякую!

 • Сергій

  Як змусити деканат вузу надати характеристику на студента(дитину) за місцем вимоги?

 • Alex Boboshko

  Доброго дня! В мене запитання? До комунального підприємства звернулися депутати місцевої ради, з депутатським зверненням про надання переліку майна комунальної власності , яке передане в оренду , копії договорів оренди та порядку розрахунку орендарів. “Інформація необхідна для здійснення депутатських повноважень” Питання: Чи поширюється дія ЗУ “Про доступ до публічної інформації” на комунальне підприємство?

  • Депутат не є запитувачем по ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. Якщо він звернувся із посилаенням на цей закон — можете просто відмовити в наданні інформації. Але швидше за все він до вас звернувся із депутатським зверненням.

   • Alex Boboshko

    Так з депутатським зверненням.Але депутатське звернення не передбачає надання такої інформації.Конкретніше:
    чи має право комунальне підприємство надавати копії договорів з орендарями комунального майна?

    • Це питання виходить за межі ЗУ “Про доступ до публічної інформації”.

     • Артем

      У мене Запитання комісія вимагає копію договору оренди земельної ділянки за межами населеного пункту чи маю я право як землевпорядник сільської ради надавати копії цих договорів

      • Яка комісія у вс вимагає, на підставі якого закону і ви — це хто? дайте більше деталей

 • Таня Неш

  Доброго дня! Я ФОП 3 групи. З державним підприємством виникла спірна ситуація з приводу права власності на рухоме майно. Директор підприємства не надає жодних документів, які б підтверджували його претензії. Але і перешкоджає доступу мною до цього майна. Чи можу я на основі ЗУ “Про доступ до публічної інформації” зробити офіційний запит на ім”я вищого керівництва концерну, до якого входить ДП, щодо надання мені копій балансів та фін. звітів за останні, наприклад, 2 роки?

  • Не можу нічого сказати. Треба більше інфомрації, що за ДП, що за інформація тощо.

 • Анастасия Ищенко

  Доброго дня! Міська рада відмовляється надавати копії контрактів з новопризначеними керівниками комунальньних підприємств, пояснюючи це тим, що дана інформація згідно з ЗУ “Про доступ до публічної інформації” є з обмеженим режимом доступу. Але чи мають вони право відмовлятися надавати копії контрактів? Такого обмеження у законі не знайшла.

 • Дмитро

  Доброго дня! У разі надходження Інформаційного запиту на отримання публічної інформації до суб’єкта владних повноважень від громадського об’єднання щодо отримання фізичною особою певного документу. Чи вправі вимагати громадське об’єднання таку інформацію? Чи не потрібно згоду фізичної особи – власника документа? До публічної інформації не відноситься інформація, що містить персональні дані особи та передбачає будь яку їх обробку. Така інформація може бути надана в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян»? Дякую.

 • Ірина

  Доброго дня! Чи може бухгалтер сільської ради надавати інформацію про заробітну плату працівників сільської ради пересічним громадянам чи депутатам на сесії сільської ради? Дякую.

 • Елена

  Добрый день. Подскажите пожалуйста решение такого вопроса. На запрос предоставить перечень предприятий, число работников, экономические показатели, формы собственности городской совет дает отказ, мотивируя тем что информация относится к конфидициальной на основе ЗУ “Про гос.статистику”. Как и на каких основаниях получить у них информацию. Число сотрудников относится к конфидициальной информации?

 • Елена

  Сейчас нет возможности. Запрос от общественной организации.

 • Alex

  Добрий день, потрібно написати звернення до ЛКП “Львівводоканал” з запитом про стан проблеми витоку каналізації в потічок у парку “Скнилівський”. Питання: 1) чи можна то зробити електронною поштою, і якщо так, то чи на будь-яку їхню адресу? 2) довільна форма листа, чи є десь зразок? 3) Чи можу запросити інформацію чи були виділені гроші на цю проблему, коли і скільки? 4) Який термін надання відповіді? Дякую.

  • Ви прочитали умови надання тут порад, зокрема таку: “Перед тим, як ставити питання, треба уважно прочитати текст закону, посилання на який є в самому початку цього запису, і лише потім, чітко сформулювавши, що саме вам не зрозуміло, залишити запитання в коментарях.”?

 • Oksana

  Скажіть будь-ласка, ми бюджетна установа і до надійшов запит від установи про надання штатного розпису, відомості про нараховану зарплату і ф.1ДФ. Чи я маю право надавати?

 • Марина

  Нам не відповили на запит, тобто ми запитали міськраду про ремонтні роботи проведені у нашому будинку на протязі крайніх 5 років, нам розписали розмір тарифів і зауважили що до 2013 р. ремонтні роботи замовляло КП Жилкомсервіс (яке підпорядковується міськраді), а після 2013 Департамент житлового господарства міськради, про роботи (тобто про що питали) ні слова, ні загальної сумми яка була витрачена на ремонт нашого дому, ні переліку конкретних робіт. Що ми можемо зробити щоб зрушити ситуацію?

  • Вони мали б переслати запит до належного розпорядника. Пишіть скргу до Уповноваженого ВРУ з прав людини.

 • Марта Левицька

  Доброго дня! Чи має право державний архів львівської області брати оплату, в розмірі 253грн, за виготовлення довідок фізичним особам? У Наказі Головного управління архіву україни N 59 від 16.09.99 вказано що довідки видаються безкоштовно. Дякую!

 • Олена Гулько

  Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, депутат селищної ради запитує у бухгалтера селищної ради інформацію по заробітній платі по місячно попереднього голови селища. Чи маємо ми право розголошувати такі дані щодо посадової особи яка вже не працює?

  • Я так розумію, він же запит вам прислав явно не по ЗУ “Про доступ…”, так?

   • Олена Гулько

    Ви вважаєте що дана інформація не являється публічною?

 • Ольга

  Підскажіть будь ласка має право орган державної влади надавати на запит на публічну інформацію список платників ФОП з датою постановки на облік та по контретному виду діяльності ?

  • А чого ні? Ця ж інфомрація взагалі у вільному доступі в реєстрі є.

   • Ольга

    Дякую за відповідь

 • Іван Сенюта

  Мені ЖЕК відмовив в мому запиті пославшись на те, що працівники у відпуску і немає кому обробити мій запит. Додатково написали що я не маю право знати хто в мому будинку користується пільгами і хто є боржником за ком. послуги. Як мені поступити в даному випадку. Інформація потрібна для створення ОСББ. Дякую за відповідь.

  • Те, що у них хтось у відпустці — не підстава для відмови. Можна сміло скаржитись до офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини.

   А от що стосується саме інформації щодо пільг і заборгованостей, то ситуація дійсно спірна, але як на мене, ЖЕК можна дотиснути щодо цьго… 🙂

 • Anastasia Korbut

  Доброго дня! На електронних торгах СЕТАМ підприємство придбало автомобіль, вже забрали його. Для перереєстрації в МРЕО нам потрібна довідка з банку, що з майна знято обтяження. Проте банк відмовляється надавати таку інформацію, посилаючись на те, що вона належить до банківської таємниці. Зверталися в порядку надання публічної інформації, розмовляли по телефону, через державного виконавця – ніяк не хочуть йти назустріч. А без цієї довідки ми не можемо переоформити автомобіль. Шлях тільки в суд?

 • Алла

  Добрый день. У меня возникла такая ситуация – я запросила информации в отделе образования о льготах, которыми пользуются конкретные особы, благодаря которым они были внеочереди зачислены в детский сад. Мне отказали ссылаясь на Законы Украины “Про доступ до публічної інформації”, “Про захист персональних даних” и “Про інформацію “. К сожалению, я не смогла найти является ли информация о льготах конфиденциальной. При регистрации в электронной очереди все родители автоматически дают разрешение на обработку персональных данных. Буду очень благодарна за помощь.

  • Уточните, кому запрос слали, что конкретно спрашивали (текст запроса) и что ответили (текст овтета).

 • Тарас Паляниця

  Вітаю. Скажіть яка відповідальність міського голови або працівників міської ради за ігнорування або ненадання інформації на запит депутата місцевої ради?
  Яка відповідальність посадових осіб за неоприлюднення рішення сесій міської ради на оф. сайті?
  Чи можна притягнути міського голову до відповідальності за неоприлюднення розпоряджень міського голови?
  Наперед вдячний

 • Євгеній

  Доброго дня Андрій Богданович. Прошу вас допомогти мені з написанням Заяви до сільського голови? Суть заяви полягає в тому що, Від нашого будинку багатоповерхівки відібрали земельну ділянку.

  • Доброго дня. Ця тема ніяк не стосується консультацій, які я надаю на цій сторінці.

 • Ольга

  Підскажіть будь ласка має право орган державної влади надавати на запит на публічну інформацію фізичній особі дружині відомості про отримані доходи від підприємницької діяльності ії чоловіка для надання суду щодо визначення суми аліментів та відомості про наявне нерухоме та нерухоме майно, яке є у власності чоловіка?

 • Ira

  Доброго дня.
  Цікавить чи вірно я написала запит, щоб не відмовили…посилаючись на конфіденційність:
  Прошу:
  1) надати копію документа про освіту заступника начальника відділу, приховавши персональні дані;
  2) надати копію документа про досвід роботи у службі, приховавши персональні дані;
  3) надати копію кваліфікаційного сертифікату інженера технагляду , виданого на імя…,приховарши персональні дані.

  Дякую

 • Наталья Горелова

  Доброго дня, скажіть будь ласка, чи можна надавати інформацію наступного змісту у відповідь на телефонний дзвінок: чи дійсно працює запитувана особа на підприємстві і на якій посаді. Дякую.

  • Треба більше інформації. Кому запит надісланий?

   • Наталья Горелова

    Запит не надісланий, просто телефонний дзвінок, особа назвала лише свою посаду, дуже часто так роблять працівники банку. Наприклад: Доброго дня. Вас турбує банк “…..”. Чи працює у Вас такий працівник, після чого називає П.І.Б. Іноді питають ще про посаду. Дякую за швидке реагування)

    • Запит може бути і по телефону. Суті це не міняє. Ви яка організація?

     • Наталья Горелова

      Державна.

 • Аня

  Доброго дня,
  чи можу я скласти запит, про те, що хочу отримати інформацію про контактні дані та місцезнаходження сільгоспвиробників, які вирощують зернові культури у західному регіоні України, маючи на меті налагодити з ними співпрацю. Я, представник зернопереробного заводу, і запит хочу подати у МінАгроПолітики України або до селищних і районних рад.

  • А ви впевнені, що у них є ця інформація?

   • Аня

    В селищних рад думаю точно є, питання в другому, чи контактні дані не є конфіденційною інформацією, і не захищається законом про персональні дані

    • Контакти можут ьі не дати, але ПІБ фопів або назви юросіб мають надати. А по цим даним в рееєстрі все знайдете 🙂

     • Аня

      Дякую, Андрій

 • Оленка

  Підкажіть будь ласка, чи маю я право, як журналіст подати запит на приватне підприємство про надання мені списку людей,які там працюють.
  Суть проблеми в тому, що я маю адресу людини і місце праці, але не маю ніяких інших персональних даних ( потрібне прізвище та імя)

 • Марина

  Доброго дня. Підскажіть будь-ласка. чи повинно ТОВ надавати інформацію про своїх співробітників Кредитній спілці? Дякую за увагу)

 • Дмитрий

  Добрый день. Проф. союзы в целом являются “розпорядником інформації”? или более конкретно обязан проф. союз бюджетной организации предоставить информации по использованию собственных финансовых средств в соотв. ЗУ “Про доступ”?

  • Якщо вони отримують якісь бюджетні кошти, тоді щодо використання цих коштів вони є розпорядниками.

 • Юлія Олександрівна

  Доброго дня!Андріє Богдановичу, підскажіть будь-ласка!На адресу відділу освіти надійшов запит на отрим. публ. інформації від ФОП. Просить надати:
  1. Інформацію про перелік всіх продуктів харчування, які були поставлені до всіх шкіл (а шкіл 30) за період січень-липень 2016 року, інф. надати у вигляді зведеної таблиці по кожному місяцю окремо.
  2.Інформацію про графік поставки за період січень-липень 2016 року (зазначити яка саме продукція та яким саме транспортом доставлялась до шкіл у відповідні дні тижня, інф. надати у вигляді зведеної таблиці по кожному місяцю окремо
  3. Інф. про трансп. засоби та осіб, які здійснювали поставку за період січень-липень 2016 р.(надати копії всіх свідоцтвпро реєстрацію транспортних засобів, копії сан. паспортів, копії мед книжок всіх водіїв)
  Як нам надати таку інформацію, якщо весь перелік за всі місяці треба зводити мабуть півроку?Дякую Вам!

  • На запит в порядку ЗУ “Про доступ…” ви маєте надати лише інформацію, яка вже є у вас в наявності. Якщо зведеної інформації нема (наприклад із розбивкою по місяцям тощо), то запитувач має звертатись в прорядку ЗУ “Про звернення громадян”. Але в цілому, подібну інформацію ви зобов’язані надавати.

 • Geo

  Добрий день. Андріє Богдановичу, підскажіть будь ласка, мені потрібна інформація про “історію водія”, яка включає в себе: (1) Коли вперше були видані водійскі права на особу; (2) Якого типу водійскі права у особи, і до котрого часу дійсні; (3) Чи була особа у ДТП; (4) Чи в особи були штрафи за порушення ПДР (перевишення швидкості, і т.п.). Я так розумію шо ця інформація в МВС/Поліціі. А чи є офіційна назва такого документу, чи є така собі “справка історіі водія”, і як вона називається? Чи мені потрібно писати довільну заяву на доступ до публічноі інформаціі, і перелікувати всі відомості які потрібні? Дякую!

  P.S. Уточнення: особі самій потрібна ця інформація, тобто особа сама буде просити отримати цю інформацію.

  • Якщо про себе людина хоче дізнатись, то може написати інфозапит.

   • Geo

    Дякую!

 • uglyappreciation

  Запитання: чи є ОСББ розпорядником інформації?

  • Якщо зазначене ОСББ підпадає під ці категорії, то так:

   2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, – стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

   3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб’єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, – стосовно інформації, пов’язаної з виконанням їхніх обов’язків;

   4) суб’єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, – стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

   Або якщо володіє такою інформацією, то теж так:

   1) інформацією про стан довкілля;
   2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;

   3) інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров’ю та безпеці громадян;

 • М. Глушко

  Доброго дня Андрій Богданович. Ми КП (фінансування бюджетне), надійшов запит про надання інформації від фізичної особи щодо надання копій документів перевірок. Як поступити в даній ситуації? Дякую

 • Егор

  Чи є договір аренди між комунальним підприємством та підприємцем публічною інформацію.
  Чи зобовязане КП надати його на інформаційний запит третьої особи?

  • Залежить від того, що за договір. Швидше за все не дадуть, але спробувати надіслати запит можете.

 • Людмила Балицкая

  Доброго дня, Андрій. Прошу у Вас допомоги, якщо ви маєте таку інформацію. У нашому житловому будинку відкритий салон краси. Попередньо там робили масаж, потім була перукарня, зараз там більше року манікюрний кабінет. Вони не мають власної витяжної системи і тому їхні випари потрапляють до квартир і мешканці деякі вже мають алергічні реакції. Але документи чи дозвіл на роботу такого салону підприємець відмовляється надати. Чи маю я право вимагати в СЕС копії дозволів, якщо вони наявні керуючись Законом “Про доступ до публічної інформації”.

  • У такому випадку вам краще просто написати скаргу в інспекцію з захисту прав споживачів.

 • Тата

  Доброго вечора. Підкажіть чи можливо подати до державної установи запит щодо того чи працює у них певна особа та на якій посаді?

 • Ярослав

  Скажіть, будь ласка, якщо на моє ім”я написано скаргу до органу управління освітою, то чи маю я право для ознайомлення з її змістом, а також аби побачити хто під нею підписався?

  • Залежить від того, що написано в зверненні. Відповдіно до ЗУ “Про звернення громадян”:

   Стаття 10. Заборона розголошення відомостей, що містяться у зверненнях

   Не допускається розголошення одержаних із звернень відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, та іншої інформації, якщо це ущемлює права і законні інтереси громадян. Не допускається з’ясування даних про особу громадянина, які не стосуються звернення. На прохання громадянина, висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягає розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи.

   Ця заборона не поширюється на випадки повідомлення інформації, що міститься у зверненні, особам, які мають відношення до вирішення справи.

   • Ярослав

    Скарга на порушення мною посадових обов”язків та певні негативні риси мого характеру)

 • Ольга Молодиченко

  Місцевий водоканал по-суті є монополістом в нашому селищі. Державна установа звернулась до нього спочатку із звичайним запитом на інформацію, а згодом з запитом про публічну інформацію щодо кількості споживачів та доходу від надання послуг. Водоканал запит проігнорував. Як дане підприємство притягнути до відповідальності?

  • Орган державної влади не є запитувачем в розумінні цього закону і не може надсилати запити.

 • Стрілець Василь

  Шановний Андрію Богдановичу! Підкажіть, будь-ласка, до кого звертатися, якщо суб’єкт підприємницької діяльності (який працює за відомою адресою) не розміщує на вільному і доступному для замовників місці достовірної інформації про себе відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 1994 р. № 313 «Про затвердження правил побутового обслуговування населення».

  • Це питання не стосується ЗУ «Про доступ до публічної інформації», але, думаю, що до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів.

   • Стрілець Василь

    Дякую!

    13 октября 2016, 09:41:39, от Disqus :

    “Це питання не стосується ЗУ «Про доступ до публічної інформації», але, думаю, що до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів.” [IMAGE] Settings   A new comment was posted on Андрій БОГДАНОВИЧ Андрій БОГДАНОВИЧ Це питання не стосується ЗУ «Про доступ до публічної інформації», але, думаю, що до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів. 2:41 a.m., Thursday Oct. 13 | Other comments by Андрій БОГДАНОВИЧ     Reply to Андрій БОГДАНОВИЧ     Андрій БОГДАНОВИЧ’s comment is in reply to Стрілець Василь :   Шановний Андрію Богдановичу! Підкажіть, будь-ласка, до кого звертатися, якщо суб’єкт підприємницької діяльності (який працює за відомою адресою) не розміщує на вільному і доступному для … Read more You’re receiving this message because you’re signed up to receive notifications about replies to disqus_4EalkXoRB6. You can unsubscribe from emails about replies to disqus_4EalkXoRB6 by replying to this email with “unsubscribe” or reduce the rate with which these emails are sent by adjusting your notification settings . [IMAGE]

 • Игорь Олейник

  Доброго дня. Чи має право інтернет ресурс відмовити мені в видалені інформації про мою компанію з свого інтернет ресурсу? Суть: На одному з сайтів , а саме 20.UA , мною була розміщена інформація про свій бізнес з цілю реклами. Під цією рекламою був залишений анонімний та негативний коментар про мою фірму. На прохання видалити негативний коментар – було відмовлено , аргумент – “кожен має право написати що думає”. Попросив видалити мою компанію з свого ресурсу – сказали що вони не видаляють і доступу до редагування не надають. Ніякі аргументи на них не подіяли. Як бути в даній ситуації?

  • Жодного відношення до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» ця ситуація не має.

   • Игорь Олейник

    а що має? Що можна повивчати?

 • Анатолій

  Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, на адресу управління соціального захисту надійшов запит від комунального підприємства щодо надання списків працівників з адресами проживання та пропискою для відображення стану оплати за послуги водопостачання. Чи повинно управління надати ці списки?

  • Вони у запиті посилаються на ЗУ “Про доступ…”?

   • Анатолій

    Ні, не посилаються.

    • Ну тоді це питання не до мене 🙂

     • Анатолій

      Дякую за відповідь!) А якщо буде посилання на ЗУ “Про доступ до публічної інформації”? Що робити в цій ситуації?

      • Якби було посилання, то могли б не надавати, бо КП не може бути запитувачем по цьому закону 🙂

 • Наталя

  Доброго дня. Чи має комунальна установа надавати копії договорів про співпрацю та посадову інструкцію працівника на запит від громадської організації? Дякую.

 • Олександр

  Доброго дня!
  На одному із комерційних телеканалів України про мене була поширена, на мій погляд – недостовірна інформація. Чи маю я, як фізособа (без наймання адвоката) подати запит на отримання оригінальної копії цього відеоматеріалу: посил на нього і зараз висить на “офіційному сайті” і на ютуб-каналі программи, що її виготовила і розповсюдила. Якщо можна – дайте ссилку на форму подібного “запиту”. Дякую!

 • Оксана Виваль

  Добрий день! Знайшла Ваш сайт – якраз вчасно. На комунальному теплопостачальному підприємстві головний інженер постійно подає запити на отримання публічної інформації, зокрема – надати копію посадової інструкції заступника, інженера, майстра тощо. Підкажіть – чи являється така інфрмація публічною? Чи повинен запит на таку інормацію містити підстави її отримання (для чорго вона потрібна)? Завчасно вдячна за відповідь!

  • Куди надсилає запити?

   Підписує як головний інженер чи як фізична особа?

 • Алла

  Доброго дня! На адресу центрального органу влади перенаправлено запит громадянина, на отримання публічної інформації, з СКМУ.Громадянин просить надати тексти листування КМУ адресовані органам виконавчої влади, чи маємо мі право надавати інформацію?

  • Маєте надати. А чого ні?

   • Алла

    як трактувати “тексти листуванння”? Це наші листи чи листи КМУ і наші відповіді на них? Ми ж не являємося розпорядниками КМУ документів, чи маємо ми право надавати не свої документи?!

 • Марина

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи маю я право, як фізична особа, подати запит до місцевої ради про оприлюднення кошторису за фактично виконані роботи по благоустрою села за 2016 рік? Дякую!

 • Інна

  Доброго дня.Підкажіть будьласка, чи має право бухгалтер, розповсюджувати між працівниками бюджетної організації інформацію про суму моєї заробітної плати, якщо я цього нехочу. Якшо ні чим я можу їй це аргументувати.Дякую!

  • Ви отримуєте ЗП з бюджетних коштів?

   • Інна

    Так, отримую заробітну плату з бюджетних коштів.

 • Юлія

  Добрий день. Ми державне підприємство, але не отримуємо фінансування з державного бюджету. Чи повинні ми відповідати на запит про надання інформації, якщо він переадресований нам на електронну пошту. Чи ми є розпорядниками інформації відповідно до ЗУ “Про доступ до публічної інформації?

  • В залежності що саме у вас питають і якою діяльністю ви займаєтесь. Треба більше інформації, щоб зрозуміти.

 • ADAM LIAICHT

  прошу дати відповідь який орган може провірити сільраду скільки га землі вона має і кому вони належать і в яких обсягах.

 • Олесь

  Доброго дня шановний Андрій Богданович підкажіть будь ласка чи може голова сільської ради заборонити громадянці села бути присутньою на сесії сільськох ради? Коли в неї заритали про причину видалення із залу жительки села, яка завчасно попередила про бажання бути присутньою на сесії, голова сільської ради посилалася на закриту сесію яка передбачена в реглаиенті.
  Дякую за допомогу.

  • По “Про доступ…” ви маєте право бути присутніми на засіданнях колегіальних органів, яким є сільрада.

 • Анма

  Підкажіть будь ласка, чи є можливість отримати інформацію, якщо вона не є публічною. Інформація щодо здійснення перевірки діяльності арб. керуючого дисциплінарною комісією?

  • По ЗУ “Про доступ…” можна отримувати інформацію від органів влади. Хто розпорядник інфомрації, про яку ви говорите?

 • Іван

  Я подав запит на інформацію (статут ОСББ) до міської ради. Відповідь: відносини що виникають регулюються законом “Про державну реєстрацію юридичних осіб,…” і у мому випадку за це стягується плата (не за роздрук, а за витяг з реєстру). Якщо ця інформація є в Єдиному держ реєстрі і за її надання стягується певна плата, чи є це підставою не надавати мені відповідно до ЗУ “Про доступ до публічної інформації” Прошу відповісти у двох випадках: якщо я є член осбб і якщо ні.

  • Чи є ви членом ОСББ чи ні — значення не має для ЗУ “Про доступ…”. Я б на вашому місці спроубвав поскаржитись до Уповноваженого ВРУ з прав людини, що вам відмовили в наданні інформації, і подивився би, що з цього вийде 🙂

 • Тарас Дуб

  Скажіть, будь-ласка, чи є загальноосвітній навчальний заклад (школа) розпорядником інформації в розумінні Закону України “Про доступ до публічної інформації” виходячи з положень пункту 3 частини 1 статті 13 цього закону: “3) особи, якщо вони виконують делеговані
  повноваження суб’єктів владних повноважень згідно із законом чи
  договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших
  державних послуг, – стосовно інформації, пов’язаної з виконанням їхніх
  обов’язків”?

 • Bogdan Slyusarenko

  Доброго дня.

  Скажіть будь ласка, уже неодноразово отримував дзвінки від банку про кредит який нібито я брав. Хоча ніколи не являвся клієнтом данного банку. Звертався в банк, там вияснили що кредит “висить” за людиною яка має точно таке імя прізвище і по батькові як і у мене, але інші дані: паспорт код і тд, особисто моїх данних банк не має. Дзвонить, скоріше за все колекторська контора.

  Розібравшись в ситуації розумію наступне: співробітники банку знайшли (зрозуміло незаконно, оскільки мого телефону навіть в публічному доступі немає) мої особисті данні спираючись на лише імя іншої людини. Данні по яких до мене звертались судячи з усього були перекуплені в іншої установи. Чи правильно я розумію, що в данному випадку, зі сторони банку, порушено моє право на захист особистих данних? Чи працюють на практиці звернення в правоохоронні органи з таких питань?

  Дякую!

  • Ну тут питання більше до тих, хто розголосив ваші персональні дані.

   • Bogdan Slyusarenko

    Так, але фактично таких “кандидатів” кілька, і хто конкретно буде важко довести. На гарячому попався той хто використав ці дані, без моєї згоди. Чи несуть такі особи, юридичні в даному випадку відповідальність? Адже жодного з передбаченого законом права в них не було

 • Олег Попадюк

  Підкажіть будь-ласка.Мою сімю публічно паплюжат в інтернеті.Як цю людину можна притягнути до відповідальності?

  • За допомогою Закону України «Про доступ до публічної інформації» — ніяк.

   • Олег Попадюк

    Ви можете підказати за якою статьою можна притягнути до відповідальності?

 • Андрій

  Чи має право міська рада надавати мої данні компанії яка займаєтся вивозкою мусора ми не заключали ніякого договору але нам вже приходять квитанції будто ми боржники

 • Елена

  “Місцевий водоканал по-суті є монополістом в нашому селищі. Державна установа звернулась до нього спочатку із звичайним запитом на інформацію, а згодом з запитом про публічну інформацію щодо кількості споживачів та доходу від надання послуг. Водоканал запит проігнорував. Як дане підприємство притягнути до відповідальності?”- Підскажіть будь ласка, а якщо запитує не державний орган, а громадська організація? Така інформацію повинна надаватись монополістом?

 • Сергій Йовчик

  Доброго дня! До міської ради було надіслано запит на отримання публічної інформації,про наявність земель державної та/або комунальної власності, які ще не надані у користування та можуть бути використані для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд .Відповіді не отримано. Як отримати від них відповідь?

 • Світлана

  Доброго дня! До сільської ради надіслано запит про отримання відомостей нарахування заробітної плати. Чи надається така інформація, якщо так чи з прізвищами людей?

 • Едуард

  Добрий день, чи мають у сільраді право вимагати копії документів на земельну ділянку та домову книжку (зробіть будь- ласка копіі і принесіть нам, бо в нас нема).?

 • Олександр

  Доброго дня. Мені потріблно зробити запит на публічну інформацію в Центр Зайнятості. Хочу отримати список безробітних. Чи являється така інформація публічною? Дякую.

 • rosst

  Доброго дня. Я хочу скласти претензію у відділення Нової пошти. Для цього в мене вимагають надати паспорт та індивідуальний податковий номер (ІПН). Я згоден надати, тобто показати свої документи. Але Нова пошта вимагає від мене ще й залишити в них копії 1,2 сторінки паспорта, адреси місця реєстрації та ІПН. Кажуть що це згідно Закону України «Про запобігання та протидію легалізації
  (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму
  та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Чи правомірні їх вимоги? Якщо так, то згідно з якою статтею і якого закону. Якщо ні, то теж згідно з якою статтею і якого закону. Завчасно дякую.

 • Екатерина Дубова

  Добрый день! Подскажите, пожалуйста, создаем сайт, на котором будут размещены ФИО сотрудника и его характеристика как работника, в том числе, если работник характеризуется не с лучшей стороны. Нам достаточно подписать с ним соглашение на обработку персональных данных, в котором указать, что он согласен на размещение данных о себе на нашем сайте? И так как сведения не относятся к “рисковым”, регистрироваться у Омбудсмена нам не нужно? Спасибо большое!